مسیر کار اپل برای بهره گیری از اپل آیفون ۷ در صورت خراب شدن دکمه Home (2 عکس)

راه کار اپل برای استفاده از آیفون ۷ در صورت خراب شدن دکمه Home

عکس شماره 1 ⇩

همان طور که بارها نقل شد، اپل به خاطر خرابی های مکرر دکمه فیزیکی Home ، دکمه لمسی فعلی را در آیفون ۷ جایگزین دکمه Home پیشین کرد. اما چنانچه دکمه لمسی نیز از کار بیفتد چه باید کرد؟

به گزارش کلیک، اپل با شناسایی آیفون ۷ علاوه بر جک هدفون، از شر دکمه فیزیکی نیز خلاص شده و دکمه Home ثابت حساس به لمس و فشار را جایگزین آن نمود. حین اینکه از بازخورد لمسی برای شبیه سازی احساس فشردن مکانیکی بهره گرفت.

ظاهراً برنامه مهار کننده بازخورد Taptic Engine به طور کامل با دستگاه عامل iOS 10 یکپارچه شده و در صورتی که احساس کند تکنولوژی به کار رفته با معضل مواجه است، روشی جایگزین را برای آن ارائه میدهد.

یکی از کاربران سالن مکالمه ی MacRumors با پخش عکس و تصویر زیر نقل میکنید موبایلش در خلال شارژ، خود به خود ریست شده و بعد از بوت مجدد، بازخورد لمسی آن به خوبی عمل نکرده است. بعد از این حالت، اعلانی روی صفحه به اکران درآمده که نمایان میکند احتمالاً دکمه Home به تعمیر نیاز دارد.

عکس شماره 2 ⇩
عکس راه کار اپل برای بهره گیری از آیفون ۷ در صورت خراب شدن دکمه Home

اما خبر خوب این است که در شرایط فوق، موبایل بلااستفاده نخواهد شد و دستگاه عامل قادر هست به صورت موقت، دکمه جایگزین را روی صفحه به اکران درآورد که عملکردی مشابه با Home عمده خواهد داشت.

گفتنی است پیش تر اعلام شده بود در صورتی که دستگاه عامل iOS هنگ کند، Taptic Engine از کار خواهد افتاد و بنابراین اپل فرایند ریست کردن آیفون ۷ را عوض کرده است. حال آگاهی میداریم در صورت خرابی کامل دستگاه حسگر لمسی نیز راهکاری موقتی برای آن حدس زده شده است.

اما با توجه به اینکه کارشناسان یکی از علل حذف دکمه مکانیکی را نرخ خرابی بالای آن اعلام کردند، باید منتظر آمار نقص های ایجاد شده در این دستگاه تازه باشیم تا نگاه بکنیم آیا این تغییر و تغییر به نتیجه مطلوبی ختم شده است یا خیر.

**************************

تهیه شده توسط : آذرخش س.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چگونه سر ز خجالت برآورم بر دوست ««« »»» که خدمتی به سزا برنيامد از دستممسیر کار اپل برای بهره گیری از اپل آیفون ۷ در صورت خراب شدن دکمه Home (2 عکس)


TT / 69 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : آذرخش س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-18
در دسته بندی : تبلت و موبایل
برچسب ها : خراب , دکمه , آیفون , Home

مطالب مرتبط