مشارکت 36 درصدی مردم استان قم در طرح سرشماری اینترنتی

مشارکت 36 درصدی مردم استان قم در طرح سرشماری اینترنتی

استاندار قم نقل کرد: تاکنون آمار مشارکت مردمان استان در نقش سرشماری آنلاین 36 درصد بوده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قم، سید مهدی صادقی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی ورزش همگانی استان قم که در سالن امام جواد(ع) در آپارتمان استانداری به انجام رسانده شد، بیان کرد: از امروز کار میدانی سرشماری در استان شروع شد، ولی از آن سو نقش سرشماری آنلاین هم تا روز جمعه تمدید شد.

وی ادامه داد: با توجه به ضریب بالای اینترنت در استان قم که 74 درصد است و استان در این زمینه در کشور رتبه نخست را دارد، حدس زده میشد که مشارکت مردمان استان در نقش سرشماری آنلاین 47 درصد باشد، اما تاکنون آمار مشارکت مردمان استان در این نقش 36 درصد بوده است و امیدوارم که در روزهای آینده این آمار بالاتر هم برود، سرشماری آنلاین باعث کاهش داده شدن مخارجهای دولت می شود و صحت آمار از این طریق افزایش خواهد یافت.

استاندار قم اضافه کرد: ورزش همگانی یک امر واجب عینی و لازم است و باید با فرهنگ سازی ورزش همگانی را در جامعه گسترش بدهیم، آمارهای نگران کننده ای را داریم، اکنون 39 درصد مردمان استان اضافه وزن و 26 درصد هم اضافه وزن می‌ دارند، تنها 31 مردمان وزن عالی ای دارند که باید برای رسیدن به حالت مناسب در این زمینه به ورزش همگانی روی بیاوریم، اما بسیاری از ما ورزش نمی کنیم.

صادقی با اشاره به ضرورت توجه به تغذیه مناسب بیان کرد: در کنار ورزش همگانی باید به موضوع تغذیه مناسب و سالم هم دقت داریم و باید در این زمینه کاری به انجام برسانیم تا حالت قابل قبولی را داشته باشیم، سیستم هایی همچون تعلیم وپرورش و صداوسیما باید اقداماتی را در خصوص فرهنگ سازی ورزش همگانی به انجام برسانند.

وی ادامه داد: باید در شورای هماهنگی ورزش همگانی سیاست قرار دهی صورت بگیرد و دستگاه های گوناگون استان هرسال باید برنامه های خود را در این خصوص به این شورا بیاورند و به ثبت رسانند، باید اختلاف نظرها در این شورا کنار قرار داده شود و به دنبال کارهای موثر در این شورا باشیم، همچنین باید در حوزه ورزش همگانی بهینه کردن هزینه ها را دنبال کنیم و امیدوارم که شاهد پیشرفت خوبی در این زمینه باشیم.

استاندار قم در پایان خاطرنشان کرد: مردمان باید به ورزش همگانی اقبال کنند تا از این طریق شاهد یک جامعه سالم باشیم، اکنون حالت خوبی را در زمینهٔ ورزش همگانی و تغذیه در سطح استان نداریم و ادامه این حالت باعث می شود که در آینده انسان های سالم را کمتر داشته باشیم که این موضوع مخارجهای اجتماعی را برای کشور بالاتر می برد.

-- اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد --

نگارش : آتوسا ظ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در نمی‌گيرد نياز و ناز ما با حسن دوست ««« »»» خرم آن کز نازنينان بخت برخوردار داشتمشارکت 36 درصدی مردم استان قم در طرح سرشماری اینترنتی


TT / 86 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : آتوسا ظ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سرشماری
برچسب ها : اینترنتی

مطالب مرتبط