مشارکت ۴۵ درصدی مردم بیرجند در سرشماری اینترنتی

مشارکت ۴۵ درصدی مردم بیرجند در سرشماری اینترنتی

خبرگزاری فارس: مشارکت 45 درصدی مردمان بیرجند در سرشماری آنلاین

فرماندار بیرجند میزان مشارکت مردمان بیرجند در سرشماری آنلاین را تا پایان ۲۷ مهر ۴۵ درصد اعلام کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از بیرجند، علی ناصری صبح امروز در مهمانی راه اندازی مرحله حضوری سرشماری نفوس و مسکن شهرستان بیرجند، بیان داشت: سرشماری نفوس و مسکن در توسعه و آبادانی کشور لازم و لازم است.

فرماندار بیرجند تصریح کرد: در سرشماری سال ۱۳۹۰ در شهرستان بیرجند ۲۳۰ هزار نفر در قالب ۶۴ هزار خانوار سرشماری شدند.

ناصری ادامه داد: از این تعداد ۱۷۸ هزار نفر جمعیت شهری با ۴۹ هزار خانوار و ۴۸ هزار نفر جمعیت روستایی در بیش از ۱۴ هزار خانوار سرشماری شدند.

وی میزان مشارکت مردمان بیرجند در سرشماری آنلاین را تا پایان ۲۷ مهرماه ۴۵ درصد اعلام کرد و اذعان داشت: ۲۹ هزار و ۵۸۸ خانوار به صورت آنلاین در شهر بیرجند نام نویسی کردند.

فرماندار بیرجند به آمار سرشماری شده به صورت آنلاین در سال جاری اشاره کرد و توضیح داد: تاکنون ۲۳ هزار و ۱۴۰ خانوار شهری و ۶ هزار و ۴۴۸ خانوار روستایی در سرشماری آنلاین شهرستان بیرجند شماره شده است.

ناصری یادآور شد: جمعیت سرشماری شده نیز ۷۹ هزار و ۳۵۷ نفر جمعیت شهری و ۲۱ هزار و ۷۶۱ نفر جمعیت روستایی هستند.

وی ادامه داد: در مجموع جمعیت سرشماری شده ۱۰۱ هزار و ۱۱۸ نفر است که این تعداد شامل ۵۰ هزار و ۷۹۲ مرد و ۵۰ هزار و ۳۲۶ خانم هستند.

فرماندار بیرجند با بیان این که در مجموع ۸۹ نفر در سرشماری نفوس و مسکن در شهرستان بیرجند مشارکت میدارند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۶۶ نفر کار آمارگیری، یک نفر مأمور تلفنی، هفت نفر آمارگیر مؤسسی، چهار نفر ذخیره و ۱۱ کارشناس مسؤول سرگرم به فعالیت هستند.

وی از تمدید مهلت نام نویسی سرشماری به صورت آنلاین تا ۳۰ مهرماه گزارش کرد و افزود: سرپرستان خانوار قادر هستند با مراجعه به سایت www.sarshoma95.ir اطلاعات خود و خانوار تحت پوشش را وارد کنند.

__________________

تهیه و تدوین : كيميا ع.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زهی همت که حافظ راست از دنيی و از عقبی
««« »»»
نيايد هيچ در چشمش بجز خاک سر کويت

مشارکت ۴۵ درصدی مردم بیرجند در سرشماری اینترنتی

TT / 43 — TP / 13%

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *