این مشاغل آقایان را نابارور می کند

این مشاغل مردان را نابارور می کند

کدام مشاغل باعث ناباروری مردان می شوند

در یک بررسی معلوم شده مردانی که در تماس با سرب هستند، مدت وقت انتظار برای حاملگی همسرشان بیشتر است. فقط افزایش مختصر میزان سرب خون (400 میکروگرم در لیتر) قادر هست آثار سوء شدید روی اسپرم ها داشته باشد. سردسته مشاغلی که با سرب
سر و کار دارند، باطری سازی، اسلحه سازی، لوله سازی، تولید رنگ، سرامیک و کالک است.

رئیس مرکز درمان ناباروری نقل کرد:متاسفانه میانگین رشد ناباروری در کشورمان بیش از سایر کشورها بوده و این رقم سالانه حدود 10 تا 18 درصد در کشور افزایش داشته است.

وی ادامه داد:امواج مغناطیسی تاثیر زیادی بر تندرستی افراد دارد و در عصر حاضر، زندگی بسیاری از افراد جامعه از طریق امواج مغناطیسی به خطر افتاده است. این در حالی است که بسیاری از خانواده از این موضوع آگاهی ضروری را نداشته و می بایست نحوه بهره گیری از وسایل مغناطیسی به مخصوص انواع گوشی های موبایل و تبلت برای نوجوانان و جوانان آموزش داده شود.

وی اضهار داشت :ذخیره جنسی در آقایان در کیسه بیضه که خارج از بدن است، قرار گرفته و متاسفانه بیشتر آقایان در وقت بهره گیری از تبلت و یا انواع یارانه های کوچولو، آن را بر روی پای خود گذاشته که حرارت ناشی از آن، سلامت ذخیره جنسی مردان را با مخاطره همراه می سازد.

ایشان خلال پیشنهاد به افراد مبنی بر این که بهره گیری از لوازمی که در بر می داری امواج مغناطیسی هستند باید به اندازه باشد، نقل کرد:مشاغلی همچون جوشکاری و نانوایی، ناباروری مردان را بیشتر به مخاطره مییاندازد و این موضوع موید ارائه آگاهی های ضروری جهت پیش گیری از ناباروری در مردان است و باید تعلیم های شغلی را جهت جلو گیری از ناباروری گسترش دهیم.

وی اضافه کرد:میزان ناباروری در کشور در حال حاضر میان بانوان و مردان یکسان بوده و 80 درصد ناباروری ها به صورت نصف نصف مربوط به زوجین و تنها 20 درصد دلیل نامعلوم و یا مشترک دارد.

رئیس مرکز درمان ناباروری رویش با اشاره به این که مخارجهای درمان ناباروری در کشورمان زیاد است و بسیاری از خانواده ها توان مالی برای درمان ناباروری ندارند، نقل کرد:مرکز رویش پیگیر تحت پوشش قرار گرفتن درمان ناباروری است.

ناباروری در مردان

افزایش سن ازدواج، استرس و تغذیه نامناسب و امواج مغناطیسی را علل رشد ناباروری است . بیش از سه میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد که طی 1.5 سال گذشته حدود 3200 زوج برای درمان ناباروری، به مرکز رویش مراجعه کرده اند.

وی با اشاره به این که مرکز ناباروری رویش به خاطر مارک معتبر هلال احمر و مخارجهای درمان اندک نسبت به سایر مراکز نکته استقبال زوجهای نابارور قرار گرفته است، اضافه کرد:تعداد زیادی از مراجعان از سایر کشورها به کشورمان مسافرت کرده و جهت درمان، به مرکز ناباروری رویش مراجعه می کنند.

رئیس مرکز درمان ناباروری رویش در پایان ابراز امیدواری کرد که با ارائه تعلیم های ضروری به افراد جامعه و تشویق جوانان برای ازدواج و تسهیل شرایط ازدواج، شاهد کاهش ناباروری در کشورمان باشیم.

این مشاغل مردان را نابارور می کند

*******************

نگارنده : شهربانو گ.

سلامت جنسی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سر و زر و دل و جانم فدای آن ياری ««« »»» که حق صحبت مهر و وفا نگه دارداین مشاغل آقایان را نابارور می کند


TT / 73 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : شهربانو گ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نابارور
برچسب ها : مشاغل

مطالب مرتبط