مطالبه رهبری پیگیری فاجعه مناست حتی اگر 10 سال طول بکشد

مطالبه رهبری پیگیری فاجعه مناست حتی اگر 10 سال طول بکشد

رئیس ستاد ترویج احکام دین و عضو بخش استفتائات دفتر رهبری با بیان این که امام خامنه ای پس از فاجعه منا تأکید کردند «این مسئله را ول نکنید حتی چنانچه ده سال زمان ببرد» با نقش سوالاتی پرده از جنایت و خیانت آل سعود برداشت.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از مشهد، محمدحسین فلاح زاده قبل از ظهر امروز در مهمانی یادواره شهدای منا که در سالن شهر به انجام رسانده شد، عمل بدون ایمان و باور صحیح را بدون تأثیر و بی ارزش عنوان و تصریح کرد: مقایسه حیات دنیوی اثرش فقط در همین دنیاست و مثل خاکستری در باد است اما اثر حیات اخروی تا ابد ادامه دارد.

رئیس ستاد ترویج احکام دین و عضو بخش استفتائات دفتر امام خامنه ای افزود: فرزندان تمیز جزو باقیات صالحات هستند و فرزندانی که به شهادت می رسند باقیات صالحات پدر مادرند چراکه امام علی(ع) فرمودند «بچه تمیز خوب ترین عمل صالح فرد در این دنیاست، اما بچه ناباب هم آبروی پیشینیان خود را می برد و هم برای خانواده ثمری ندارد.»

وی بابیان این که سال گذشته در فاجعه منا حاضر بوده است ادامه داد: به نظرم مقام شهدای منا چنانچه از شهدای جنگ تحمیلی بیشتر نباشد کمتر نیست چراکه اینان در حرم الهی بی گناه به شهادت رسیدند.

رئیس ستاد ترویج احکام دین با اشاره به این که در عرفات شک به این که گناه فرد تمیز شده است یا خیر، گناه است گفت: این افراد تمیز با تیپی که حلال بوده و تشنه لب به شهادت رسیده اند و من از این غافله جامانده ام.

فلاح زاده خاطرنشان کرد: در اولین دیدار با امام خامنه ای پس از فاجعه منا که از رسانه انتشار داده نشد ایشان تأکید کردند این مسئله را ول نکنید حتی چنانچه ده سال هم زمان ببرد به دنبال این موضوع باشید.

وی بابیان این که فاجعه منا شوخی نیست چراکه کسانی که در حال احرام بودند کشته شده اند، افزود: نقل کرده امام(ره) در زمان جمعه خونین مکه که عنوان کردند «چنانچه ما از صدام بگذریم از آل سعود نخواهیم گذشت» را امروز درک می کنیم.

عضو بخش استفتائات دفتر امام خامنه ای عنوان کرد: این موضوع یعنی تبری از آل سعود که حتی در وصیت نامه امام به آن اشاره شده است.

فلاح زاده تکفیری ها و سلفی ها را نتیجه فعالیت عربستان آگاهی داشت و خاطرنشان کرد: هرچند این جنگ های مذهبی گروهک تروریستی داعش و تکفیری ها جنگ های نیابتی از طرف آمریکاست ولی نقش عربستان در تشدید این مساله را نمی شود دست کم گرفت.

وی افزود: همانگونه که امام ریشه همه معضلات اسلام را ایالات متحده عنوان کرده امروز می نگاه کنیم دست نشانده اش عربستان در منطقه جنگ های نیابتی از طرف ایالات متحده را هدایت می کند.

رئیس ستاد ترویج احکام دین خاطرنشان کرد: در بحث منا چند سؤال مهم مطرح است که تاکنون به این سؤالات پاسخ داده نشده است.

فلاح زاده بابیان این که حج سال گذشته خلوت بود ادامه داد: ما هرسال در کشور خودمان و سایر کشورها راهپیمایی هایی چند برابر این جمعیتی که سال گذشته در عربستان بوده به انجام رساندیم و هیچ اتفاقی نیفتاده است.

وی بابیان این که چند سال است که در منا هیچ وسیله نقلیه ای به جز لوازم نقلیه عربستان اجازه رفت و آمد ندارد و مسیر و رفت برگشت زائران از هم جداست تاکید کرد: چرا همه زائران را از یک مسیر هدایت کردند و چرا مسیرهای دیگر گشوده نشد و قدم زد و برگشت یکی شده بود؟

عضو بخش استفتائات دفتر امام خامنه ای با نقش این سؤال که چرا وقتی که زائران ایرانی به مسیر رسیدند راه بسته شد تصریح کرد: مسوولان عربستان عنوان کردند به دلیل تداخل زائران این فاجعه رخ داده است اما باید سؤال کرد دلیل این تداخل چه بوده است؟

فلاح زاده بابیان این که عربستان در طول قرن ها مسوول زائران بیت الله الحرام بوده، افزود: چطور یک عده زائر در اثر تداخل در روی زمین مسطح آن هم در وقتی که مُحرمند و آگاهی میدارند نباید اذیتی به خود و دیگران وارد کنند کشته می شوند.

وی تصریح کرد: حتی چنانچه فرض بگیریم تداخلی هم موجود بوده، چطور در فاصله 700 متر 7 هزار نفر کشته می شوند چنانچه با چوب و چماق هم به جان هم افتاده بودند این همه کشته نداشتیم.

رئیس ستاد ترویج احکام دین با نقش این سؤال که چرا در زمان تداخل مأموران مردمان را به مسیرهای دیگر راهنمایی نکردند، افزود: چرایی مستقر نبودن خودروهای امدادرسان در طول مسیر و عدم راه مخصوص برای خودروهای امدادرسان، بهره نگرفتن از بالگردهای امدادرسان و آبپاش و یاری نرساندن مأموران به مصدومان حادثه ازجمله سؤالاتی است که در این زمینه مطرح می شود.

فلاح زاده ادامه داد: این که حتی به پزشکان و هلال احمر ما و سایر کشورها اجازه کمک منتقل کنی و امداد به مصدومان داده نشد مکان سؤال دارد.

وی با ابراز تأسف از این که بسیاری از مصدومان این حادثه در اثر تشنگی شهید شدند و مسوولان عربستان حتی از آب منتقل کنی به این افراد لغزش می کردند، گفت: از زمان وقوع حادثه که 9 صبح بود تا پاسی از شب مصدومان که خیلی از آنها زنده بودند و با چند قطره آب زنده می ماندند در کنار جنازه ها به صورت انباشته روی هم واقع بودند.

عضو بخش استفتائات دفتر امام خامنه ای بابیان این که سعودی ها مدعی شدند زائران کشورمان تظاهرات کردند بیان داشت: چنانچه تظاهراتی صورت گرفته چرا عربستان که در طول مسیر دوربین کار گذاشته حتی یک صحنه از این تظاهرات را در شبکه های خود به اکران قرار نداده است؟

فلاح زاده در پایان افزود: چرا مصدومان بدون معاینه به داخل کانتینر ریخته شده و به جاهای نامعلوم برده شدند، آیا این مساله جنایت و خیانت تلقی نمیشود؟

----------------------------------

تهیه کننده : بنفشه ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به کوی عشق منه بی‌دليل راه قدم ««« »»» که من به خويش نمودم صد اهتمام و نشدمطالبه رهبری پیگیری فاجعه مناست حتی اگر 10 سال طول بکشد


TT / 166 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : بنفشه ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : رهبری
برچسب ها : فاجعه , مناست

مطالب مرتبط