معالجه گرسنگی در وقت برنامه غذایی (4 عکس)

درمان گرسنگی در زمان رژیم غذایی

خوراکی هایی که گرسنگی را سرکوب می کنند

هنگامی که بحث چربی های غیر اشباع مطرح می شود، بسیاری از مردمان آووکادو را نادیده می گیرند، اما نباید اینشکلی باشد. خوردن آووکادو راهکاری اثرگذار برای رفع گرسنگی و دریافت مواد مغذی مورد احتیاج بدن است.

با این پارت از همراهی کنید تا با غذاهای سودمند در زمان برنامه غذایی آشنایی پیدا کنید.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

رژیم لاغری بی گرسنگی!

حرف از رژیم‌های لاغری که می‌شود همه به یاد گرسنگی و ضعف و بی‌حالی می‌افتند! درحالی که کارشناسان علم تغذیه باور می دارند رژیم‌های لاغری نباید هیچ گاه موجب ذره‌ای گرسنگی شوند. در اصل رژیم‌های دشواری که با گرسنگی همراهی می کنند اکثرا نتیجه تصویر و عکس می‌دهند چراکه سر آخر یک روز فرد تحملش تمام می‌شود و بیش از پیش می‌خورد و وزن اضافه می‌کند!

برای کسانی که میخوان سیر بشن،ولی چاق نشن

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس معالجه گرسنگی در زمان برنامه غذایی

کم کالریها

غذاهای صفر کالری خوراکی هایی با کالری بسیار پایین و مقادیر بالایی از مواد مغذی هستند. مصرف این غذاها کالری بیش تری می سوزاند، پس حس گرسنگی نمی کنید.

پوست لیمو ترش

ارزش غذائی پوست لیمو ترش بحدی است که عدم مصرف پوست آن ضایعه بزرگی بحساب می آید.
لیمو ترش را بعد از شستن در فریزر گذارید، بعد از منجمد شدن تمام آنرا با دنده ریز رنده کنید .روی هر ماده غذائی که می خواهید بپاشید. به همه خوراکیها طعم و مزه تکان دهنده می دهد.پوست لیمو 10/5 برابر آب لیمو ویتامین دارد.

هم چنین پوست لیمو با رفع عوامل مسموم کننده در بدن سودمند است.افزون بر آن ضد عفونت میکروبی و قارچی، اثرگذار دربرابر انگل ها و کرم ها بوده بیماری فشارخون را تنظیم نموده، ضد افسردگی و ضد دلهره و اختلالات عصبی است.اصلی تر از همه تاثیر آن روی کیست ها و تومور هاست. این میوه مداوا اثبات شده انواع مختلف بیماری سرطان بحساب می آید.

سیب

خوردن روزمره یک سیب انسان را سلامت نگه می دارد و هم چون فیبر دارد چاق کننده نمی باشد این میوه بسیار کم کالری است. 100 گرم سیب 52 کالری دارد.

خیار

خیار آب زیاد و مواد مغذی فراوانی مثل ویتامین C و K دارد در 100 گرم خیار حدود 16 کالری وجود دارد ، که جزو غذاهای صفر کالری به حساب مییاید.

هندونه

هندونه میوه فصل گرما است چون بدن را کامل هیدراته می کند. سرشاراز آب است 100 گرم آن فقط 30 کالری دارد.

لوبیاها

لوبیاها و حبوبات دیگر بر پایه محتوای بالای فیبر غذایی و پروتئینی که دارند از مواد غذایی عالی برای رفع نا خوشی گرسنگی و حس سیری در طولانی مدت به حساب مییایند. فیبر غذایی به تنظیم روند گوارش یاری میرساند و تولید هورمون کوله‌سیستوکینین (Cholescystokinin) - تراوش اسید شکم را مهار می کند و با کند کردن روند گوارش حس سیری در مدت وقتی طولانی‌تر را ایجاب میکند - را زیاد میکند. سطوح بالای پروتئین در لوبیاها به انرژی مبدل میشود و بنابراین، از پخش گرلین جلو گیری می کند.

گوشت

به عنوان منبع اصلی پروتئین برای بسیاری از مردمان دنیا، گوشت راه چاره ای اثرگذار برای رفع گرسنگی است. عوض خوردن چیپس سیب زمینی یا کشلقمه، گزینه خوب تر برای رفع گرسنگی گوشت گاو، گوشت مرغ یا گوشت ماهی است. هر سه نوع گوشت از نگاه ایجاد حس سیری انتخاب های خوبی هستند زیرا گاز زدن آنها زمان بیشتری می برد که از نگاه روان پریش بر انسان مؤثر است و حس سیری را زیاد میکند. چنانچه درپی سالم‌ترین گزینه هستید، انواع مختلف بی چربی گوشت ماهی زیاد ترین پروتئین و سالم‌ترین مجموعه چربی ها را در اختیار شما میگذارد.

آووکادو

هنگامی که بحث چربی های غیر اشباع مطرح می شود، بسیاری از مردمان آووکادو را نادیده می گیرند، اما نباید اینشکلی باشد. خوردن آووکادو راهکاری اثرگذار برای رفع گرسنگی و دریافت مواد مغذی مورد احتیاج بدن است. چربی های غیر اشباع سیگنال سیری را به مغز انتقال میدهند، در شروطی که به ایجاد اعتدال در سطوح کلسترول خون و پیشرفت لاغر شدن هم یاری میرسانند. یک ترکیب متابولیک مخصوص به نام Oleoylethanolamide چیزی است که حس سیری را در بدن بوجود مییاورد و تولید آن بوسیله چربی های غیر اشباع موجود در آووکادو تحریک می شود.

کرفس

پراز ویتامین های A و K، و همچنین فیبر . در، 100 گرم کرفس فقط حدود 16 کالری وجود دارد

زردآلو

زردآلو برای تقویت بینایی و مجادله با مریضیهای مزمن مثل بیماری سرطان و مریضیهای قلبی سودمند است. 100 گرم زردآلو حاوی 48 کالری است.

مارچوبه

این گیاه سلامت قند خون را متعادل نگه می دارد و از دیابت نوع 2 جلوگیری میکند. 100 گرم مارچوبه حاوی 20 کالری است ، که به سادگی هضم می شود.

گوجه

گوجه برای تقویت پوست و هیدراته کردن بدن سودمند است. 100 گرم گوجه حاوی 18 کالری است.

قارچ

تحقیقات ثابت کرده است که قارچ با بیماری سرطان تقابل میکند و متابولیت های ایمنی را تقویت میکند. این خوراکی سلامت را به برنامه غذایی خود افزایید در 100 گرم قارچ فقط 38 کالری وجود دارد.

کلم بروکلی

کلم بروکلی برای لاغری ارمانى است. مواد مغذی زیاد و کالری کم دارد، این برگ سبز در هر 100 گرم 34 کالری دارد.

گل کلم

آیا واقعا پسندید خوراک گل کلم بخورید ولی به وحشت میافتاد کالری داشته باشد؟، 100 گرم سیب زمینی حاوی 77 کالری است. شما قادر هستید بجای سیب زمینی خوراک گل کلم بخورید چون در هر 100 گرم فقط 25 کالری دارد.

چغندر

غنی از آنتی اکسیدان است، این گیاه شیرین در هر 100 گرم فقط 43 کالری دارد

قهوه

برای کسانی که دل باخته قهوه هستند درباره کالری آن نگران نباشند یک فنجان قهوه بی شیر و یا بی هرافزودنی حاوی 2 کالری است.

چای سبز

غنی از آنتی اکسیدان و کم کالری است، شما قادر هستید روزمره چندین فنجان چای سبز را بی هیچ گونه دغدغه درباره کالری بیاشامید 1 فنجان چای سبز حاوی 2 کالری است.

شلغم

دارای فیبر و ویتامین C است ، با شلغم سوپ طعم دار تهیه کنید. 100 گرم شلغم شامل 28 کالری است.

هویج

برای میانوعده مناسب است. این سبزی خواص بسیاری از جمله برای تقویت چشم اثرگذار است. 100 گرم هویج 41 کالری دارد.

خاکشیر

دو قاشق خاکشیر بریزید تو یه لیوان آبجوش وقتی ولرم شد بامداد ناشتا بخورید هم جگر رو تطهیر میکنه هم کولون ها را خالی میکنه و یبوست رو ریشه کن میکنه. دو قاشق تخم شربتی رو بریزید توی یه لیوان آب جوش وقتی لعاب داد با یه قاشق مرباخوری مربای گل سرخ شیرین کنید و بخورید هم عنصر کلسیم و امگا سه بسیار بالایی داره هم سیر نگهتون میداره و گرسنه نمیشید.

اب خوردن

وقتی میخواید آب بخورید حتماً آب جوشیده ولرم که توش دو قاشق آبلیموی طبیعی و ارگانیک یا لیمو ریختید بخورید هم التهاب بدن رو میخوابونه هم لاغر کننده است.

سرکه سیب

سرکه سیب خانگی و طبیعی و ارگانیک عنصر کلسیم بالایی داره و لاغر کننده است .توی سالاد حتماً بریزید یا وقتی میخواید آب بخورید توی آب جوش بریزید ولرم شد بخورید.

سیب

حتماً روزمره چندتا سیب که خیلی خیلی خوب شسته شده ( اخرخنده هم بشورید تا ضدعفونی بشه) با پوست خورید

روغن زیتون

روغن زیتون طبیعی و ارگانیک به کار برید اگر خالی نپسندید با آبلیمو یا سرکه سیب ترکیب نمایید عوض سس به کار برید.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس معالجه گرسنگی در زمان برنامه غذایی


تاثیر نحوه غذاخوردن به حس گرسنگی

مصرف سالاد به‌خصوص برای اشخاص چاق و دارای چاقی بسیار عالی است. چنانچه سالاد همراه غذا یا پیش از آن به کار برده شود فیبر موجود در آن تا حدودی جلوی اشتها را می‌گیرد اما به شرطی که سس سالاد اصلا روغنی نباشد. فرقی ندارد که سس مایونز بهره گیرید یا روغن زیتون! همه چربی‌ها در هر گرم 9 کیلوکالری دارند! درحالی که هر گرم مواد نشاسته‌ای یا کربوهیدراتی یا گوشت‌ها و پروتئین‌های گیاهی حدود 4 کیلوکالری دارند.

صحیح هست که روغن زیتون عالی است اما برای اشخاص چاق بالاترین دانسیته کالری را دارد و می بایست با احتیاط به کار برده شود. آهسته غذا خوردن هم فوق‌العاده مهم است.یکی از معضلات اشخاص چاق این است که با سرعت غذا می‌خورند. از‌طرفی خوراکی هایی که با سرعت خورده می‌شوند معمولا خوراکی‌های به‌اصطلاح «راحت الحلقوم» هستند یعنی به گاز زدن زیاد احتیاج ندارند و موجب می‌شوند حس سیری عقب بیفتد.

بنابر این مقدار غذایی که در یک وعده مصرف می‌شود خیلی بیش از احتیاج روزمره فرد خواهد بود. غذا می بایست با آسایش کامل، بی هرگونه دلهره و هیجان و در مدت زمان مناسب خورده شود. ترجیحا اشخاص نباید هنگام غذا خوردن تلویزیون بینند یا مطالعه و حرف کنند.

تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس معالجه گرسنگی در زمان برنامه غذایی

چه وقتی داروی لاغری بهره گیریم؟

درباره داروهای لاغری در رژیم درمانی یک استاندارد وجود دارد و خیلی از اشخاص این استاندارد را رعایت نمی‌کنند. طبق این استاندارد فرد می بایست شرایط ویژه ای داشته باشد تا به او دارو پیشنهاد دهیم. مصرف دارو معمولا برای فردی جایز است که اولا رژیم درمانی را آزمایش کرده باشد و به علل گوناگون قادر نباشد با رژیم پاسخ بگیرد. دوم این که این فرد می بایست نمایه توده اندامش بالای 27.5 یا 29 باشد و همراه با آن 2 عامل خطر هم سلامتی‌اش را به شدت تحدید کنند یا این که نمایه توده بدنی‌اش بالای 30 باشد و رژیم را رعایت کرده و پاسخ نگرفته باشد.

برای این اشخاص در مرحله دوم می‌توان از یک داروی جایز و مورد تایید مراجع رسمی بهره گرفت. پس مصرف این داروها شرط دارد نه این که هر فردی اضافه وزن داشت دارو به کار برد. علاوه براین نوع دارو، دوز دارو و مدت زمان مصرف دارو برای هر فردی فرق خواهد داشت.

------------------------------------------------------------------------------------------

فریب تبلیغات را نخورید!

بسیاری از خوراکی‌های رژیمی ازجمله غلات می بایست همراه با سبوس باشند اما متاسفانه خیلی از شرکت‌های تولیدکننده نان لوکس برای خوش‌مزه‌تر کردن محصولات‌شان به آنها مقداری روغن یا شکر اضافه می‌کنند در این حالت آن محصول دیگر رژیمی محسوب نمی‌شود. چنانچه تولیدی حاوی یک دنیا سبوس باشد و اصلا روغن و شکر نداشته باشد برای اشخاص چاق و همچنین سایر اشخاص ایده‌آل خواهد بود. این محصولات افزون بر فیبر که برای سلامت گوارش مهم است دارای مقادیر زیادی ویتامین‌های گروه B هم هستند.

در باره محصولات آماده شده از سیب‌زمینی مثل چیپس هم می بایست بدانید که در رژیم‌های لاغر شدن، سیب‌زمینی و فرآورده‌هایش می بایست در دست کم مقدار امکان پذیر به کار برده شوند زیرا سیب‌زمینی در مقایسه با انواع مختلف غلات بالاترین نمایه گلایسمی را دارد که به شدت روی مهار اشتها و گرسنگی اثر سوء می‌گذارد. پس حتی چنانچه چیپس چربی نداشته باشد دوباره می‌تواند منتهی به چاقی شود. البته چیپس معمولا سرخ می‌شود و یک دنیا روغن به خوداو جذب می‌کند. پس چیپسی تحت عنوان «رژیمی» نداریم.

کاربر گرامی لطفا نظرات خود را درباره مطالب اظهار نمایید.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد****

نگارش از: كيانا ی.

رژیم در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عاشق شو ار نه روزی کار جهان سر آيد ««« »»» ناخوانده نقش مقصود از کارگاه هستیمعالجه گرسنگی در وقت برنامه غذایی (4 عکس)


TT / 468 --- TP / 26%

گردآوری شده توسط : كيانا ی.
تاریخ گردآوری : 2017-07-08
در دسته بندی : گرسنگی
برچسب ها : درمان , رژیم غذایی

مطالب مرتبط