معاون بهداشت وزارت بهداشت گزارش کرد:مخارج 20 تا 50 میلیونی معالجه سل محکم/ وزارت بهداشت برای حاشیه نشینان برنامه دارد

معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد:هزینه 20 تا 50 میلیونی درمان سل مقاوم/ وزارت بهداشت برای حاشیه نشینان برنامه دارد

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و تعلیم پزشکی اعلام کرد: وزارت بهداشت برای ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در حاشیه شهرها نظام بهداشتی و درمانی بوجود آورده و تنها وزارتخانه ای است که آنها را به مجلسیت شناخته است.

به گزارش خبرگزاری تندرست به نقل از وبدا، دکتر علی اکبر سیاری در همایش روز ملی مبارزه با سل که امروز در ستاد وزارت بهداشت به انجام رسانده شد حین اظهار این مطلب، نقل کرد: یکی از برنامه هایی که وزارت بهداشت برای حاشیه نشینان کشور به انجام میرساند درمان رایگان سل است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه کرد: خوشبختانه آمار سل در کشورمان به نسبت جهانی بسیار کم است ولی این علت نمی شود که بگوییم در این زمینه هنوز کاری نداریم.

وی اضافه کرد: آمار جهانی ابتلا به سل ۱۴۲ نفر در هز ۱۰۰ هزار نفر و ۱۱۶ نفر در هز ۱۰۰ هزار نفر در منطقه EMROاست که در کشورمان این رقم ۱۶ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر است.

دکتر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه کرد: سل قابل مهار است چون راه ها و زنجیرۀ انتقال، تشخیص و درمان آن وجود دارد. یکی از اهداف توسعه پایدار در جوامع پایان دادن به اپیدمی سل است.

وی اظهار کرد: در این خصوص سه هدف اصلی تعریف شده که کاهش ۹۵ درصدی موارد مرگ تا سال ۲۰۳۰ نسبت به سال ۲۰۱۵ یکی از این اهداف است.

وی دو هدف دیگر را کاهش ۹۰ درصدی موارد ابتلا و به صفر رسیدن مخارجهای کمرشکن درمان سل تا سال ۲۰۳۰ اعلام کرد و نقل کرد: خطر ابتلا به سل در چندین گروه اعم از سالمندان، مبتلایان به بیماری قند خون و بیماران اچ آی وی مثبت بیش از دیگران است. در سالمندان این خطر ۵ برابر و خطر مرگ دو برابر، در مبتلایان به بیماری قند خون خطر ابتلا ۴ برابر و خطر مرگ در بیماران ایدزی هنگام ابتلا به سل سه برابر است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: هر یک نکته سل مقاوم به درمان بسیار پر هزینه است. چون درمان سل متداولی ۴۵۰ هزار تومان هزینه دارد ولی درمان سل مقاوم نگاه کن ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان هزینه در بردارد.

دکتر سیاری نقل کرد: سل متداولی سرپایی درمان می شود ولی برای سل مقاوم باید بیمار ۶ ماه تا یکسال بستری شود.

وی اضافه کرد: ما باید طبق تعهد تا ۱۵ سال دیگر به سل خاتمه دهیم اما همچنان با خطر مهاجرت به عنوان یکی از راه های تهدید مواجه هستیم.

----------------------------------------------------

مسئول متن : ژاله ح.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سمند دولت اگر چند سرکشيده رود ««« »»» ز همرهان به سر تازيانه ياد آريدمعاون بهداشت وزارت بهداشت گزارش کرد:مخارج 20 تا 50 میلیونی معالجه سل محکم/ وزارت بهداشت برای حاشیه نشینان برنامه دارد


TT / 54 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : ژاله ح.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نشینان
برچسب ها : وزارت , درمان , حاشیه , هزینه , برنامه , مقاوم , معاون

مطالب مرتبط