معنای وفاداری در حیات مشترک

معنای وفاداری در زندگی مشترک

معنی وفاداری، تنها خیانت نکردن نمی باشد!

وفاداری در رابطه‌ی زناشویی فراتر از صرفا ارتباط برقرار نکردن با زن یا آقاای دیگر است. وفاداری حقیقی یعنی این که با شریک زندگیتان کاملا یکی و همگام شوید.


چیزی که پیوند زناشویی بیش از هرچه به آن نیاز دارد، تعهد کامل در ارتباط با یکدیگر است. یعنی شما نمیبایست دلواپس باشین که مبادا شریک زندگیتان رفتاری خارج از تعهدی که به شما دارد داشته باشد یا او هم نمیبایست دلواپس این باشد که امکان می دارد شما کاری بکنید که بر خلاف تعهدتان باشد. وفاداری در رابطه‌ زناشویی فراتر از صرفا ارتباط برقرار نکردن با زن یا آقاای دیگر است. وفاداری حقیقی یعنی این که با شریک زندگیتان کاملا یکی و همگام شوید.

وفاداری یعنی با زن/مرد دیگری گرم نگیرید
هر گونه رفتاری که فراتر از یک تعامل ساده بین شما و فرد دیگری از جنس مقابل‌تان باشد، مصداق بی‌وفایی و خیانت است. شما می‌دانید که صرفا بی‌ضرر بودن این نوع ارتباط و تعامل با جنس مخالف، توجیه‌ کننده‌ رفتار شما نمی باشد.

وفاداری یعنی رابطه‌جنسی راضی کننده ای داشته باشین
با وفا بودن در ارتباط با شریک زندگیتان یعنی این که بتوانید احتیاج های او را تامین کنید. البته زمان‌هایی یافت می شود که امکان می دارد نتوانید رابطه‌ی جنسی صد درصد کامیابی داشته باشین و این کاملا طبیعی است، اما نمیبایست اجازه بدید این زمان‌ها، بالا بروند. وفاداری در زندگی مشترک یعنی تقویت پیوندتان با نزدیکی و صمیمیتی که خاص رابطه شما دو نفر باشد.

وفاداری یعنی در رابطه با شریک زندگیتان بد حرف نزنید
به عنوان یک دوست با وفا حتماً اجازه نمی‌دهید کسی در رابطه با دوست‌تان بد صحبت بکند و شما هم پشت سر او حرف ناخوشایندی نمی‌زنید. در زندگی زناشویی هم باید در رابطه با شریک زندگیتان و پشت سر او، از هر گونه کلام منفی بپرهیزید. وفاداری یعنی این که تحت هر شروطی پشت سر شریک زندگیتان خوب صحبت بکنید. اگه معضلی دارید که باید آن را به بحث گذارید، تنها با شریک زندگیتان و در خلوت خودتان این کار را بکنید.

وفاداری یعنی رازهای ‌تان را تنها با شریک زندگیتان دربین بگذارید
شما زندگی مشترکی با شریک زندگیتان دارید، پس او تنها کسی است که باید روح مشترک با او یابید. اگه نیاز به شانه‌هایی برای گریستن دارید، بگذارید شریک زندگیتان تکیه گاه شما باشد. صحت دارد که شما بیرون از منزل هم یک دستگاه پشتیبانی ای از دوستان دارید، اما نمیبایست رازهای‌تان را تنها با شریک زندگیتان دربین بگذارید.

وفاداری یعنی رازدار شریک زندگیتان باشین
با وفا بودن در ارتباط با همسر یعنی رازدار او بودن. شما باید بدانید رازهای‌ شریک زندگیتان مثل رازهای خودتان می باشند و نمیبایست این مسائل را با کس دیگری به بحث گذارید.

وفاداری یعنی چیزی برای پوشانیدن از شریک زندگیتان نداشته باشین
شما نمیبایست نیاز به این یابید که ایمیل‌ها، پیام‌ها و ... را از شریک زندگیتان پنهان کنید. با وفا بودن یعنی در غیاب شریک زندگیتان هیچوقت چیزی به کسی نقل نکنید یا کاری نکنید که اگه او نگاه بکند آزرده و آزرده می‌شود.

وفاداری یعنی با جنس مخالف رابطه ای برقرار نکنید که رابطه‌ی زناشویی‌تان را تحت اثر بگذارد
اگه با کسی از جنس مخالف دیدار دو نفره‌ای داشته باشین که احتمال عمیق‌تر شدن رابطه یافت می شود، یعنی بی‌وفایی به شریک زندگیتان. وفاداری یعنی خود داری از هر رابطه‌ای که می‌تواند رابطه‌ی شما و شریک زندگیتان را تحت الشعاع بگذارد.

وفاداری یعنی هیچ کسی را به شریک زندگیتان ترجیح ندهید
زندگی شما پُر از اشخاص با اهمیت و محبوب است، اما هیچ کس را نمیبایست به شریک زندگیتان ترجیح بدید. تفاوتی نمی‌کند والدینتان باشند یا بچه تان و یا رئیس‌تان، همسر شما باید مقدم بر همه باشد. وفاداری با تمام وجود یعنی شریک زندگیتان الویت صد درصد شما باشد.


-پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست-

تهیه کننده: بهنوش ن.

آسیب های خانواده در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دين و دل بردند و قصد جان کنند ««« »»» الغياث از جور خوبان الغياثمعنای وفاداری در حیات مشترک


TT / 199 --- TP / 34%گردآوری شده توسط : بهنوش ن.
تاریخ گردآوری : 2018-04-10
در دسته بندی : معنای
برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :