مقدار سرمایه گذاری کشورهای پیشرو در فضای مجازی اشیا + برنامه ها

میزان سرمایه گذاری کشورهای پیشرو در اینترنت اشیا + پروژه ها

اینترنتِ اشیاء مفهومی تازه در جهان فناوری و ارتباطات تلقی میشود و به طور خلاصه فناوری مدرنی است که در آن برای هر وجود می داری (انسان، جاندار یا اشیاء) توانایی ارسال داده از طریق شبکه های رابطه ای اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می گردد.
اینترنت اشیا (IOT) به طور کلی اشاره دارد به بسیاری از اشیا و لوازم محیط اطراف مان که به شبکه اینترنت متصل شده و قادر باش توسط اپلیکیشن های موجود در تلفن های هوشمند و تبلت مهار و مدیریت شوند.
کشورهای پیشرو در زمینه اینترنت اشیا طبق تحقیقات صورت گرفته به شرح زیر است:
کشور برزیل
کشور برزیل بزرگترین بازار را از لحاظ تعداد ارتباطات M2M در آمریکای لاتین در بر می دارد. این کشور در سال 2014 با بهره بردن از 9.9 میلیون اتصال 66 درصد از ارتباطات M2M آمریکای لاتین را به خود اختصاص داده است.
ارتباطات M2M در کشور برزیل در بر می داری شاخص 3.5 درصدی است که این نرخ کمی بالاتر از نرخ متوسط جهانی 3.3 درصدی است اما این مقدار همچنان پایین تر از شاخص کشورهایی نظیر چین (5.1 درصد)، آفریقای جنوبی (5.5 درصد) و آمریکا (11.3 درصد) است.
این ارقام در واقع معلوم کننده پتانسیل رشد هر یک از این کشورها در زمینه فناوری M2M است.
در چهار سال اخیر میزان این ارتباطات با رشد 48 درصدی مواجه شده که این رشد حاصل بهره گیری از سیستم خدمات خودرو مانند SVR (بازیابی ماشین های به دزدی رفته)، پایانه های متصل به مراکز به فروش رسان از طریق GPRS و تحول استاندارد کارت های پرداخت تسهیلات با توجه به استاندارد مدیریت ارز کسب شده است.
کاربرد عمده تکنولوژی M2M در این کشور در بخش نظارت بر مصرف انرژی، مهار خودکار و پایش حالت از راه دور و به دست آوردن اطلاعات وجود می داری انبارها است.
چین
این کشور در سال 2010 به منظور حمایت از صنعت 807 میلیون دلار در زمینه اینترنت اشیا سرمایه گذاری کرد. همچنین دولت چین در همین سال با صرف هزینه 117.2 میلیون دلار، یک مرکز ملی در زمینه تحقیق و توسعه اینترنت اشیا بوجود آورد.
از آن زمان تاکنون، دولت این کشور چند طرح ابتکاری اینترنت اشیا افتتاح کرده است. در سال 2011 وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین یک طرح پنج ساله برای توسعه اینترنت اشیا ارائه کرد که در آن راهکارهای دولت برای حمایت از فناوری مانند تنظیم استانداردها و شرح برنامه های کاربردی جهان قرار می داری اظهار شده است.
این طرح با نام حمایت مخصوص از تحقیق و توسعه اینترنت اشیا با هزینه 774 میلیون دلار و در بازه وقتی 2011 تا 2015 افتتاح شد.
در سال 2013 شورای دولتی چین از برنامه های امتحانی شهر هوشمند با تمرکز مخصوص بر آب و برق و حمل ونقل هوشمند حمایت کرد.
همچنین در سال 2013 شورای نگاه کن سازمانی این کشور برای هدایت سیاست های ملی در زمینه اینترنت اشیا و حمایت از فناوری شامل رشد صنعت، آموزش نیروی کار و اهداف تحقیق و توسعه تأسیس شد.
کارگزاران چینی در حال توسعه خدمات پیچیده تر M2M و به دنبال ارائه راه حل هایی فراتر از اتصال اولیه نگاه کن دو ماشین هستند. هدف آنها امکان برقراری ارتباطات انتها به انتها به واسطه یکپارچه سازی سامانه ها، بهره گیری از ماژول های کم هزینه قیمت و مطابقت با خط مشی های تعیین شده است.
همچنین این کشور در پی توسعه با سرعت استانداردهای اینترنت اشیا، ترویج بهره گیری از اینترنت ورژن6 و تمرکز بر مرتفع ساختن مسائل امنیتی و حریم خصوصی است. بسیاری از دولت های محلی این کشور قصد دارند با بهره گیری از برنامه های کاربردی شهر هوشمند به درگیریهای کلیدی دولت مانند تراکم و ناپاکی پاسخ دهند.
هند
هند یکی از بزرگترین بازارهای در حال رشد M2M در جنوب آسیا و در منطقه اقیانوسیه است که حدود 80 درصد ارتباطات سیستم M2M جنوب آسیا را به خود اختصاص داده است.
این کشور همچنین پیشنهاد کننده بسیاری از خدمات اینترنت اشیا است.
در دهلی نو، تمامی چراغ های خیابان ها از راه دور به صورت خودکار در هنگام غروب روشن و در سپیده دم خاموش می شوند.
همچنین در این شهر سامانه پرداخت پیامد الکترونیکی افتتاح شده که کاربران را از ماندن در صف طولانی ترافیک نجات می دهد.
پزشکان در برخی بیمارستان های پیشرو این کشور با بهره گیری از یک سامانه بهداشت و درمان مبتنی بر ارتباطات M2M بر ضربان قلب و علائم حیاتی بیمارانی که به تازگی عمل کرده و از بیمارستان مرخص شده اند، نظارت می کنند.
یکی از اصلیترین تکنولوژیهای ارائه شده در این کشور سرویس هشدار سونامی است که در اوایل سال 2015 به بازار عرضه شد.
مخابرات ملی هند در سال 2015 چارچوب سیاستی برای حمایت از اینترنت اشیا بنا کرد که بخش عظیمی از کاربردهای بخش عمومی و خصوصی، جزییات انجام کار و تلاش ها و برنامه ریزی های دولت برای تسهیل رشد را در بر می گیرد.
این سیاست ها شامل برنامه های امتحانی شبکه های هوشمند و کار با موسسات تعلیمی به منظور تربیت نیروی کار نیز می شود.
در این طرح به تشریح برنامه بلند پروازانه دولت این کشور برای توسعه 100 شهر هوشمند در طول پنج سال و با سرمایه گذاری مبلغ 7.4 میلیارد دلار توجه شده است.
آلمان
اینترنت اشیا تمرکز اصلی طرح صنعتی دولت آلمان به منظور مدرنیزه کردن تولید بوده است.
دولت آلمان 221 میلیون دلار برای حمایت از صنعت، دانشگاه و تحقیق و توسعه در جهت پیشبرد کارخانه های هوشمند سرمایه گذاری کرده است.
این سرمایه گذاری بر فناوری M2M اعم از حسگرهای تعبیه شده در سامانه ها تا سیستم عامل های هوش مصنوعی برای افتتاح ماشین آلات متصل به اینترنت را شامل می شود.
سنگاپور
این کشور در سال 2005 از طرح 10 ساله خود برای حمایت از رشد صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات پرده برداری کرد. این طرح بر حمایت از توسعه بکارگیری شبکه های حسگر و توسعه زیرساخت های رابطه ای ضروری برای پشتیبانی از اتصالات فراگیر، متمرکز است.
در سال 2014 سنگاپور طرح ملی برای ایمن سازی منافع اجتماعی و اقتصادی از طریق پذیزش و استفاده بیشتر از تکنولوژیهای نوین به مخصوص اینترنت اشیا افتتاح کرد.
سنگاپور 6.1 میلیارد دلار برای طرح ملی هوشمند، شامل حمایت از نقشهای نوین بهره گیری از اینترنت اشیا و استقرار کاربرد شهر هوشمند در مقیاس بزرگ، سرمایه گذاری کرده است.
همچنین یک گروه از سازمان های دولتی در سال 2015 کار بر روی تعریف استانداردهای اینترنت اشیا مانند استانداردهای شبکه های حسگر و استانداردهای کاربردمحور برای حمایت از اتصالات M2M و توسعه بخش خصوصی این فناوری را آغاز کردند.
کره جنوبی
کره جنوبی کشوری است سرشناس به بهره گیری از تکنولوژی روز؛ بنابراین بکارگیری اینترنت اشیا در این کشور حائز اهمیت است.
این کشور در سال 2015 مبلغ 934 میلیون دلار در بخش اینترنت اشیا، کارت های هوشمند، روباتیک، حسگرهای پوشیدنی و شبکه 5G سرمایه گذاری کرده است. کره جنوبی یک سرمایه گذاری بلند مدت 5 میلیارد دلاری تا سال 2020 برای حمایت از صنایع در زمینه اینترنت اشیا اعم از حسگرهای پوشیدنی تا خودرو هوشمند به انجام رسانده است.
در سال 2014 وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی یک نقشه راه اینترنت اشیا برای هدایت اقدامات دولت در زمینه توسعه استانداردهای امنیت سایبری انتشار داد.
همچنین کره جنوبی با سرمایه گذاری دولت، ناحیه تجاری نگاه کن المللی سانگدو را با هدف ایجاد اولین شهر هوشمند جهان ساخته است.
آمریکا
قصر سفید در سال 2015 طرح افتتاح شهر هوشمند را با 160 میلیارد دلار سرمایه در بخش تحقیق و توسعه در دستور کار خود گذاشت.
این طرح به توسعه کاربردهای شهر هوشمند، لوازم نقلیه متصل به اینترنت و ایجاد بستری برای تحقیقات در زمینه اینترنت اشیا منجر خواهد شد.
در اکتبر 2015 قصر سفید استراتژی خود را برای نوآوری امریکایی انتشار داد که در آن ارزش برنامه های کاربردی اینترنت اشیا را اعم از نظارت بر محیط زندگی کرد تا مدیریت زنجیره تأمین برجسته کرده بود.
در دسامبر سال 2015 وزارت حمل ونقل، چالش شهر هوشمند را مطرح کرد که طبق این چالش 40 میلون دلار به شهری که تا مارس 2016 فناوری اینترنت اشیا را به منظور کاهش تراکم، بهبود مطمئنی حمل ونقل، محافظت از محیط زندگی کرد و حمایت از رشد اقتصادی بکار گرفته باشد، اهدا می کند.
جدول مقدار سرمایه گذاری های اخیر کشورها در زمینه اینترنت اشیا به شرح جدول زیر است:
تصویر و عکس میزان سرمایه گذاری کشورهای پیشرو در اینترنت اشیا + پروژه ها

— اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد —

نگارش : شاهرخ ت.

اینترنت و وب در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز من ضايع شد اندر کوی جانان
««« »»»
چه دامنگير يا رب منزلی بود

مقدار سرمایه گذاری کشورهای پیشرو در فضای مجازی اشیا + برنامه ها

TT / 155 — TP / 11%

نظر دهید