حفظ منابع موجود غذایی از آسیب ها بیش از تولید اهمیت دارد

حفظ منابع موجود غذایی از آسیب ها بیش از تولید اهمیت دارد

رئیس شبکه بهداشت و درمان قروه گفت: بیش از تولید مساله‌ای که باید به آن اهمیت داد حفظ منابع موجود غذایی از آسیب‌هایی که در مراحل داشت و برداشت، نگهداری، حمل و نقل، توزیع و مصرف متوجه آن است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قروه، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قروه ظهر امروز در همایش روز جهانی غذا در قروه، بیان داشت: هدف از برگزاری مهمانی روز جهانی غذا کاهش مصرف قند، نمک، چربی و اسیدهای چرب است که در واحدهای تولیدی و فرآوری تولید می شود.

صادق ابراهیمی با اشاره به این که آگاهی بخشی به مردمان از دیگر اهداف گرامیداشت روز جهانی غذا است، افزود: یکی از علامت های سالم بودن محصول نشانگر رنگی است که برگرفته از چراغ راهنمایی و رانندگی است که رنگ سبز میزان قند، نمک و چربی قابل قبول است، رنگ زرد احتیاط و رنگ قرمز به معنای زیادی قند، نمک و چربی است و به به کار برنده اطلاع می دهد برای تندرستی مضر است.

این مسؤول با اشاره به شعار روز جهانی غذا با عنوان «با شعار آب و هوا در حال تغییر است کشاورزی و غذا نیز باید عوض شود» افزود: نقش موضوع غذا و کشاورزی باید عوض شود و به منظور بهره گیری از روش های هوشمندانه و بهره گیری از منابع در ایجاد و توسعه کشاورزی پایدار است.

به نقل کرده ابراهیمی، بیش از تولید مساله ای که باید به آن اهمیت داد حفظ منابع موجود غذایی از زیانهایی که در مراحل داشت و برداشت، نگهداری، حمل و نقل، توزیع و مصرف متوجه آن است.

وی افزود: غذا اهمیت زیادی برای سلامت انسان ها دارد چرا که برخی از غذاها برای رشد، سلامت و بهبود انسان ها ضروری است.

کارشناس نظارت مواد غذایی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان قروه نیز در این مهمانی گفت: همایش روز جهانی غذا با تبیین اهداف سازمان غذا و دارو با شعار جهانی آب و هوا عوض میشود کشاورزی و غذا نیز باید عوض شود.

نرگس مهدی عراقی افزود: شعار ملی اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقاء سلامت با زیرمجموعه های محور ملی مد نظر سازمان غذا و دارو شامل کاهش مصرف قند، چربی، نمک - نشانگرهای رنگی تغذیه ای - برچسب اصالت، مبارزه با قاچاق کالا و ترویج و شناسایی نشان مطمئنی و سلامت در دبیرستان برای دخترها مقطع یک شاهد شهرستان قروه به انجام رسانده شد.

وی گفت: در جهان امروز مسأله تغذیه و ارتباط آن با تندرستی و بهداشت بدن اهمیت اساسی کشف کرده است، زیرا پایه و بنیان یک زندگی کامیاب و سرشار از تلاش و سازندگی را تشکیل می دهد.

مهدی عراقی در ادامه افزود: تغذیه در همه بخش های زندگی افراد در آموزش سلامت جسمانی و درمان مریضیها نقش دارد.

--- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد ---

نگارش توسط : دلاور ع.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حسن مه رويان مجلس گر چه دل می‌برد و دين ««« »»» بحث ما در لطف طبع و خوبی اخلاق بودحفظ منابع موجود غذایی از آسیب ها بیش از تولید اهمیت دارد


TT / 59 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : دلاور ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : منابع
برچسب ها : آسیب , اهمیت

مطالب مرتبط