رژ لب های مناسب برای انواع پوست

در مورد رژ لب بیشترین خطری که خانم ها را تهدید می کند، میزان سرب به کار رفته در آن است. متاسفانه به علت مصرف مواد آرایشی غیراستاندارد مانند رژلب ، واکنش های حساسیتی به وجود می آید که می تواند باعث بروز ترک لب و مشکلات دیگر شود. واقعیت این است که رژ لب توسط خانم ها خورده می شود و بنابراین هر خانمی در طول عمر خود حدود ۲کیلوگرم رژ لب می خورد و این مقدار رژلب حاوی ۳۰۰ گرم سرب است که میزان سرطان را در خانم ها تا ۶۸ درصد افزایش می دهد.

● مهم ترین معیار در انتخاب

یکی از مهم ترین معیارها در تعیین سلامت یک برند آرایش، تاییدیه آن از سوی سازمان غذا و وداروی ایالات متحده (FDA) است. این سازمان صحت برچسب های لوازم آرایش را تایید می کند. هرچند در بیشتر کشورها نظارت پیش از فروش و پیش از ورود به بازار محصولات بهداشتی در حوزه وظایف این سازمان قرار ندارد. براساس اعلام این سازمان میزان سرب موجود در رژلب ها نباید از ۲ PPM (واحدی برای اندازه گیری آلودگی های موجود در مواد) بیشتر باشد. وقتی سرب در ترکیب این محصولات آرایشی استفاده می شود، خود به خود بلعیده می شود و میزان سربی را که جذب بدن می شود، افزایش می دهد. همه ما در طول روز مقدار زیادی سرب از طریق غذاها، آب آشامیدنی و حتی هوای آلوده شهرها دریافت می کنیم، بنابراین باید از ورود مقدار اضافی آن به بدن (با عدم استفاده از رژ لب های سرب دار) جلوگیری کنیم.

بهترین توصیه برای خانم هایی که می خواهند رژ لب بخرند این است که اول همه یک فروشگاه معتبر را برای خرید انتخاب کنند و میزان SPF و سرب موجود روی جعبه آن درج شده باشد. نکته مهم دیگر این است که هنگام خرید به هیچ عنوان رژ لب را روی لب امتحان نکنند و فقط آن را روی پوست دست امتحان کنند.

 

رژ لب های مناسب برای انواع پوست

 

در میان انواع متفاوت رژ لب رنگ هایی مثل صورتی، بنفش، قهوه ای، قرمز و… هستند که خانم ها را گیج می کنند و شاید فرصت نشود تمام رنگ ها را امتحان کنند! ضمن آنکه برندهای مختلف مدام در حال ایجاد تغییر در رنگ ها هستند. نکته قابل توجه در این میان این است که خانم ها معمولا رنگ رژ لب را با رنگ لباس هماهنگ می کنند در صورتی که این کار کاملا اشتباه است و رنگ رژ باید با رنگ پوست هماهنگ باشد.رنگ رژ لب ها قدمت زیادی در تاریخ آرایشی دارند و امروزه با وجود طیف وسیع برندها، رنگ ها و انواع آن اغلب خانم ها ترجیح می دهند تنها یک یا ۲ رنگ مورد علاقه شان را استفاده کنند اما می توان از تمام طیف های رنگی استفاده کرد. در ادامه رنگ های مناسب هر نوع پوست را بررسی می کنیم.

● پوست گندمی

طیف قرمز: از این طیف با خیال راحت استفاده کنید اما بهتر است قرمز آن زمینه آبی داشته باشد تا پوست روشن تر به نظر برسد.

طیف قهوه ای: از این رنگ کمتر استفاده کنید چون صورت تان را بی حوصله نشان می دهد. شما می توانید از قهوه ای کاراملی تیره که زمینه صورتی دارد، استفاده کنید.

طیف صورتی: این رنگ ممکن است صورت تان را زرد نشان دهد اما اگر اصرار به استفاده از این طیف دارید، بهتر است از صورتی گرم استفاده کنید. این رنگ اگر با پایه آبی استفاده شود، مناسب تر است.

● پوست برنزه

طیف قرمز: طیف قرمزی که انتخاب می کنید باید صورتی یا قرمز تیره داشته باشد. از قرمز و نارنجی که پایه صورتی دارند، استفاده نکنید چون صورت تان را تیره تر می کند.

طیف قهوه ای: از رنگ قرمز قهوه ای و خرمایی استفاده نکنید اما می توانید قهوه ای تیره که نزدیک به رنگ شکلات و قهوه است را به کار ببرید.

طیف صورتی: پوست قهوه ای می تواند از رنگ صورتی استفاده کند، در صورتی که انواع تیره آن را انتخاب کند.

● پوست برنزه با زمینه قرمز

طیف قرمز: از قرمز و نارنجی که پایه صورتی دارند مانند قرمز ماهگونی استفاده نکنید.

طیف قهوه ای: از همه انواع طیف قهوه ای می توانید استفاده کنید.

طیف صورتی: می توانید از این رنگ استفاده کنید اما بهتر است از رژی صورتی استفاده کنید که پایه بژ داشته باشد.

● پوست سفید

طیف قرمز: پوست های روشن باید از به کار بردن رژ هایی که طیف نارنجی دارند، خودداری کنند زیرا باعث می شود صورت شان شبیه عروسک ها شود. اگر پوست سفیدی دارید، قرمزهایی که زمینه آبی دارند، مناسب شما هستند.

طیف قهوه ای: از این رنگ برای مناسبت های عصر می توانید استفاده کنید اما بهتر است رنگ قهوه ای آن به رنگ قهوه یا شکلات باشد. قهوه ای و نارنجی صورت شما را شبیه عروسک می کند.

طیف صورتی: این بهترین رنگ برای استفاده افراد با پوست سفید است. تمام طیف رنگی صورتی از کم رنگ تا پر رنگ برای این افراد مناسب است.

 

 

 

 

 

 

 

 --براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد--

تهیه از : ستايش ی.

آرایش و زیبایی در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مژگان تو تا تيغ جهان گير برآورد ««« »»» بس کشته دل زنده که بر يک دگر افتادگردآوری شده توسط : ستايش ی.
تاریخ گردآوری : 2015-11-18
در دسته بندی : پوست
برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :