مناظره های امام رضا(ع) با عالمان دیگر ادیان ترجمه می شود

مناظره های امام رضا(ع) با عالمان دیگر ادیان ترجمه می شود

معاونت امور بین‌الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) از ترجمه گزیده «حکمت‌نامه رضوی» اثر آیت‌الله محمدی ری‌شهری خبر داد.

محمد سالاری، معاونت امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به برنامه های جدید این مجمع برای معرفی سیره اهل بیت(ع) گفت: قرار است گزیده ای از «حکمت نامه رضوی» نوشته آیت الله محمدی ری شهری به دیگر زبان ها ترجمه و در کشورهای مقصد منتشر و توزیع شود.

وی ادامه داد: همچنین فرازهایی از سخنان امام رضا(ع) نیز به زبان های فرانسه، انگلیسی و هوسایی ترجمه شده است. این کتاب های در کشورهای مقصد منتشر و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. کار ترجمه این اثر به پایان رسیده و پیش بینی می شود که در هفته کرامت منتشر شود.

حکمت‏ نامه رضوى شامل یک درآمد، هشت بخش و 45 فصل است. در آغاز آن، گزارش کوتاهى از زندگى امام رضا(ع)، دوران امامت ایشان، سفر اجبارى حضرت به خراسان، پذیرفتن ولایت‏عهدى مأمون، عظمت علمى و عملى ایشان، شمار احادیثى که از ایشان نقل شده، و شهادت و زیارت آن بزرگوار ارائه می شود. سپس حکمت‏ هاى به یادگار مانده از ایشان در زمینه مسائل عقلى، علمى، اعتقادى، سیاسى، عبادى، اخلاقى و پزشکى، با نظمى نوین در هشت بخش گزارش می ‏گردد.

بخش عظیمی از این حکمت نامه را مناظرات و پرسش و پاسخ های رضوی در مرو به خود اختصاص می دهد و بسیاری از حکمت های اعتقادی را شامل می شود و سؤالات و شبهات آن زمان درباره توحید، امامت و ... دیگر چالش های فکری را نشان می دهد.

لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد

گردآورنده: آزادمهر چ.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خوش است خلوت اگر يار يار من باشد ««« »»» نه من بسوزم و او شمع انجمن باشدمناظره های امام رضا(ع) با عالمان دیگر ادیان ترجمه می شود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آزادمهر چ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : فرهنگی هنری
برچسب ها : ادیان , عالمان , ترجمه , مناظره

مطالب مرتبط