مناظره موافقان و مخالفان محصولات تراریخته امشب در «ثریا»

مناظره موافقان و مخالفان محصولات تراریخته امشب در «ثریا»

برنامه امشب «ثریا» با موضوع بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای واردات و تولید محصولات تراریخته روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، برنامه امشب 28 مهرماه ثریا به صورت میزگرد و با حضور دکتر «علی متولی زاده اردکانی» دکترای ژنتیک و فوق دکترای زیست تکنولوژی از ایالات متحده، دکتر «محمدمهدی خورشیدوند» نماینده سازمان بسیج کشاورزی و منابع طبیعی کشور، دکتر «اسکندر امیدی نیا» نماینده وزارت بهداشت و عضو کمیته تخصصی مطمئنی- زندگی کردی وزارت بهداشت، دکتر «بابک ناخدا» نماینده وزارت جهادکشاورزی و رئیس بخش تحقیقات فیزیولوژی مولکولی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی کشورمان به تبیین اهمیت امنیت غذایی در استقلال اقتصادی کشور و بررسی فرصت ها و تهدیدهای واردات و تولید محصولات تراریخته (محصولات دستکاری ژنتیکی شده) و بررسی ادله موافقان و منتقدان ترویج و توسعه محصولات تراریخت در برنامه ششم توسعه توجه میکند.
«ثریا» در این برنامه همچنین به بررسی تجربه سایر کشورها در بهره گیری از محصولات تراریخته و قوانین و محدودیت های کشورهای گوناگون برای مصرف و تولید محصولات تراریخته توجه میکند و مقالات علمی و تخصصی در خصوص برخی مخاطرات مطرح شده در بهره گیری از برخی محصولات تراریخته و راه کارهای مهار و نظارت بر آن را نکته واکاوی میگذارد. در این برنامه علاوه بر پخش گزارشی درباره میزان آشنایی مردمان با محصولات تراریخت، نمایندگان سیستم های دولتی مواضع سیستم های مربوطه را تشریح خواهند کرد.
برنامه «ثریا» به تهیه کنندگی محسن مقصودی کاری از گروه اجتماعی شبکه یک است که چهارشنبه شب ها حوالی ساعت 23:20 از شبکه یک سیما انتشار داده میشود.


*****************************************

نگارنده : بينا ح.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بجز خيال دهان تو نيست در دل تنگ ««« »»» که کس مباد چو من در پی خيال محالمناظره موافقان و مخالفان محصولات تراریخته امشب در «ثریا»


TT / 39 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : بينا ح.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مخالفان
برچسب ها : ثریا , مناظره , محصولات , موافقان

مطالب مرتبط