منفرد: جشنواره عمار نیازمند پیوند قلبی با خانواده های شهدا و مبارزین انقلابی است (4 عکس)

منفرد: جشنواره عمار نیازمند پیوند قلبی با خانواده های شهدا و مبارزین انقلابی است

منفرد گفت: در افطاری فعالان فرهنگی جبهه انقلاب که در ماه رمضان به انجام رسانده شد شیخ یوسف الناصری، معاون جنبش "حرکه النجباء" کشور عراق از اهمیت حمایت های مردمی و حرکت های مردمی از جبهه مقاومت اذعان داشت.

عکس شماره 1 ⇩

به گزارش «نسیم آنلاین» ، عصر یک روز پاییزی، در میانه روزهای مهرماه دوباره فرصتی داد تا به همراه جمعی از اعضای دبیرخانه فستیوال عمار به خانه ننه عصمت برویم.

هوا رفته رفته رو به سرما قرار میدهد و یاد خاطرات سال گذشته و پویش مردمی ننه عصمت می افتم که این شیرزن انقلابی از مردمان خواسته بود تا برای رزمندگان جبهه مقاومت دستکش و کلاه ببافد.

به خانه ننه عصمت که می رسیم، نوه اش در را روی ما میگشاید، وارد می شویم و ننه عصمت به گرمی از ما استقبال می کند، و گوشه ای می نشینیم، کاموا و میل های بافتنی ننه کنارش هستند و ننه عصمت آرام و قرار ندارد و این را می شود از بافتن شال گردنی که در کنارش هست فهمید، او دوباره به تکاپو افتاده بود تا برای فرزندانش در جبهه های مقاومت در کشور سوریه و کشور عراق دستکش و کلاه ببافد. او ابزار بافندگی خود را در کیف دارد و هر جا که می رود شروع به بافتن می کند.

عکس شماره 2 ⇩
عکس منفرد: فستیوال عمار نیازمند پیوند قلبی با خانواده های شهدا و مبارزین انقلابی است

دکتر به او نقل کرده که بافتن برای دست و چشمش امکان می دارد خطر آفرین باشد، اما ننه عصمت عهدی بسته با جانان، عشق است، دیگر عشقی قدیمی که هر از گاهی با یک عکس و یک نگاشته سرباز می کند.

نقل میکرد بسیاری می گویند که ننه بیا و برای ما هم دستکش و کلاه بباف اما من این دست ها و چشم ها را جز در مسیر پاسداری از مسیر اسلام خرج نمی کنم.

سید رسول منفرد، دبیر اجرایی هفتمین فستیوال عمار در این دیدار، حضور ننه عصمت و خانواده های شهدا در فستیوال عمار را از خوب ترین لحظات این فستیوال برشمرد و اضافه کرد: ایجاد پیوند قلبی و استفاده از روحیات معنوی خانواده های شهدا و مبارزان انقلابی امثال ننه عصمت نیاز فیلمسازان و نمایش کنندگان فستیوال عمار است و بزرگترین مددها را شما به فستیوال عمار کرده اید.

عکس شماره 3 ⇩
عکس منفرد: فستیوال عمار نیازمند پیوند قلبی با خانواده های شهدا و مبارزین انقلابی است

وی با اظهار اینکه اعضای دبیرخانه ششمین فستیوال عمار اذعان داشتند که ننه عصمت و نفس گرم او در نگاه شدن دوره ششم فستیوال عمار و برگزاری شکوهمند آن دوره از فستیوال نقش بسزایی داشت، گفت: حرکتی که سال ها قبل ننه عصمت در خلوت خود با اخلاص آغاز کرد، امروز به جریانی وسیع در وسعت جهانی مبدل شده است.

منفرد به اهمیت مددها و حمایت های مردمی جهت رزمندگان در جبهه مقاومت اشاره کرد و اضافه کرد: در افطاری فعالان فرهنگی جبهه انقلاب که در ماه رمضان به انجام رسانده شد شیخ یوسف الناصری، معاون جنبش «حرکه النجباء» کشور عراق از اهمیت حمایت های مردمی و حرکت های مردمی از جبهه مقاومت اذعان داشت.

عکس شماره 4 ⇩
عکس منفرد: فستیوال عمار نیازمند پیوند قلبی با خانواده های شهدا و مبارزین انقلابی است

در پایان این دیدار مستندی از پویش مردمی ننه عصمت که دعوتی جهت بافتن دستکش و کلاه برای پاسداران حرم بود انتشار داده شد و پی از آن قاب تصویر و عکسی از حضور ننه عصمت در ششمین فستیوال عمار به رسم یادبود از سوی دبیرخانه فستیوال عمار به خانواده وی اهدا شد.

--اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد--

نگارنده: آترين م.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غلام همت آن رند عافيت سوزم ««« »»» که در گداصفتی کيمياگری داندمنفرد: جشنواره عمار نیازمند پیوند قلبی با خانواده های شهدا و مبارزین انقلابی است (4 عکس)


TT / 77 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : آترين م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : فرهنگی هنری
برچسب ها : نیازمند , انقلابی , شهدا , جشنواره , عمار , منفرد , مبارزین

مطالب مرتبط