مهار ساعت هوشمند با مچ دست (3 عکس)

کنترل ساعت هوشمند با مچ دست

محققان ساعت هوشمندی ابداع کرده‌اند که مهار آن از طریق همان دستی انجام می‌شود که ساعت روی مچ آن بسته شده است و دیگر نیازی به بهره گیری از دست دیگر نیست.
خبرگزاری آنا: محققان ساعت هوشمندی ابداع کرده‌اند که مهار آن از طریق همان دستی انجام می‌شود که ساعت روی مچ آن بسته شده است و دیگر نیازی به بهره گیری از دست دیگر نیست.
عکس شماره 1 ⇩


به گزارش گروه علم و تکنولوژی آنا به نقل از گیزمگ، در حالی که دیزاین ساعت‌های هوشمند باید به گونه‌ای باشد که کاربران به آسانی بتواند از آنها بهره گیرند، مهار صفحه‌های نمایشگر لمسی آنها به شکلی است که فرد باید دست مخالف را برای کار با آن آزاد قرار بدهد و دقیقا معضل همین‌ جاست که در صورتی که دست دیگر کاربر اشغال باشد، فرد چطور باید با ساعت هوشمند خود فعالیت کند.
عکس شماره 2 ⇩
عکس مهار ساعت هوشمند با مچ دست

مهار صوتی یکی از گزینه‌های توصیه ای محققان بود اما دانشمندان دانشگاه «دارتموث» به دنبال راه حل دیگری هستند. آنها نمونه‌‌ای از ساعت هوشمند WristWhirl را تولید کرده‌اند که با حرکات مچ دست کار می‌کند و در واقع، دست و مچ دست به عنوان اهرم برای هدایت ساعت هوشمند نکته استفاده قرار می‌گیرد.

کاربر ابتدا با حرکات محکم و فشاری انگشتان شروع می‌کند. یک حسگر لرزشی فشاری در قسمت زیرین بند ساعت تعبیه کرده‌‌اند که این حرکت را معرفی می‌کند و نیز قدرت ضروری برای عملکرد 12 حسگر مادون قرمز را که در داخل بند به کار رفته است، تأمین می‌کند.
عکس شماره 3 ⇩
عکس مهار ساعت هوشمند با مچ دست

فرمان‌های ضروری برای بهره گیری از ساعت هوشمند با تکان دادن دست صادر می‌شود که حکم دسته یا اهرم بازی را ایفا می‌کند. حسگرهای تعبیه‌شده، این حرکات را معرفی می‌کنند و به مدد یک میکروکنترلر موسوم به «آردوینو» که داخل ساعت به کار رفته، فرمان‌های صادره از حرکات دست‌ و مچ را تشخیص می‌دهند.

در آزمایش‌های صورت‌گرفته در این ساعت، کاربر با حرکات ویژه مچ دست، اشکالی روی صفحه نمایشگر به وحشت افتیم می‌کند که میانبرهایی را برای رسیدن به برخی قسمت‌های ساعت باز می‌کند. با کشیدن دست به سمت راست و چپ، قسمت موزیک باز می‌شود. برای زوم کردن روی نقشه، کاربر، مچ را به طرفین می‌کشد یا می‌چرخاند و با خم کردن مچ دست نیز ویدئوها را اکران می‌دهد.
در صورت انتشار داده نشدن ویدئو بر روی عکس و تصویر زیر کلیک کنید:
عکس مهار ساعت هوشمند با مچ دست

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد-

نگارنده: غنچه ث.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای که طبيب خسته‌ای روی زبان من ببين ««« »»» کاين دم و دود سينه‌ام بار دل است بر زبانمهار ساعت هوشمند با مچ دست (3 عکس)


TT / 52 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : غنچه ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های علمی
برچسب ها : ساعت

مطالب مرتبط