بی مهری ارشاد به فیلم با موضوع عاشورا/ هنروتجربه برای نمایش فیلم شرط گذاشت

بی مهری ارشاد به فیلم با موضوع عاشورا/ هنروتجربه برای نمایش فیلم شرط گذاشت

تهیه‌کننده فیلم «کربلا جغرافیای یک تاریخ» گفت: فیلم با موضوع عاشورا در میان اختلافات ارشاد و حوزه هنری قرار گرفت و نکته بی مهری ارشاد واقع شد.

بهروز مفید آماده کننده فیلم سینمایی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» در مصاحبه با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس درباره نحوه نمایش فیلم با موضوع عاشورا گفت: این فیلم علاوه بر اینکه قادر بوده است بامخاطب خارجی در فستیوالی که سال گذشته در کربلا به انجام رسانده شد رابطه درستی برقرار کند با مخاطبانی هم که در کشورمان فیلم را نگاه کردند هم رابطه خوبی برقرار کرده است اما متاسفانه فیلم به درستی نمایش نشده است.

وی در ادامه گفت: متاسفانه فیلم در اختلافات میان ارشاد و حوزه هنری قرار گرفت. در شرایطی که برخی از فیلم های پرفروش در گروه هنر و تجربه هم نمایش شدند این گروه برای نمایش عالی فیلم شرط قرار داد. شرط گروه هنر و تجربه این بود که انتشار کامل فیلم برعهده این گروه قرار گیرد و این نکته را حوزه هنری نپذیرفت زیرا انتشار فیلم برعهده حوزه است. فیلم با موضوع عاشورا در میان اختلافات ارشاد و حوزه هنری قرار گرفت و نکته بی مهری ارشاد واقع شد.

مفید در ادامه تاکید کرد: فیلمی که در این اندازه و با این تحقیقات گسترده و درباره واقعه عاشورا ساخته شده است بهتر بود نمایش خوب تری داشته باشد و ما در تهران یک تالار سینما داریم و در شهرستان هم یکی دو تالار در اختیار داریم.

وی در خاتمه تاکید کرد: پیشنهاداتی از سوی رسانه ملی برای تهیه کرد رایت فیلم و انتشار آن انجام شده که به نظرم این نوع آثار در تلویزیون با مخاطب گسترده ای که دارد بیشتر نکته توجه قرار می گیرد.

***********************************

تهیه شده توسط : جمشيد د.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چهل سال رنج و غصه کشيديم و عاقبت ««« »»» تدبير ما به دست شراب دوساله بودبی مهری ارشاد به فیلم با موضوع عاشورا/ هنروتجربه برای نمایش فیلم شرط گذاشت


TT / 41 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : جمشيد د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مهری
برچسب ها : ارشاد , عاشورا , هنروتجربه

مطالب مرتبط