مواظبت بیش از موها با راهکارهای ساده

مراقبت بیشتر از موها با روش های ساده

برای داشتن موهایی شاداب و متراکم دیگر لازم به صرف هرینه های گزاف نخواهید داشت با این نه شیوه طبیعی و ارگانیک و کم خرج می‌توانید از موهای خوش‌حالت و خوشگلتان صفا بکنید، همراه ما در سلامت با پارسینه باشید.
چنانچه از تبلیغات و تکنیک‌های پر مخارج آرایشگاه ها برای داشتن موهایی متراکم و خوش‌حالت خسته شده‌اید و حاصل موردعلاقه نگرفتید، از شما میخواهیم تا انتها مطلب امروز همراه ما باشید.

بسیاری از تکنیک‌های میکاپ و آرایشی که امروزه استفاده می‌شوند برای فولیکول‌های مو خوب نمی باشند. اما راه چاره های طبیعی و ارگانیک زیادی هم هستند که به سادگی قادر هستند کیفیت موهایتان را زیاد کنند، که در ذیل با آنها آشنایی پیدا خواهید کرد.

پروتئین‌ها را در آغوش بگیرید
نخستین فاکتور اساسی در داشتن موهایی سالم و شاداب رژیم غذایی درست است. در وحله‌ی اول مطمئن شوید که هرروز دست کم 45 گرم از مواد پروتئینی به کار برید. خوب ترین منابع پروتئین شامل: گوشت بدون چربی، مرغ، ماهی، لوبیا، محصولات لبنی کم روغنی و تخم مرغ است در حالیکه مقدار پروتئین مصرفی هرروز تان به اندازه کافی نباشد، برایتان ارمغانی جز موهای شکننده و خشک نخواهد داشت.

زینک درمانی
زینک یا همان روی از جمله مواد معدنی ای است که برای سلامت مو لازم هستند. اندام ما به فلز روی برایرشد و جوانسازی بافت ها نیاز دارد و مو هم از این قاعده مستثنا نیست. کمبودروی باعث رشد کم، ریختن موها و شوره در سر میشه. روی به جوانسازی بافت‌های نابود شده مو هم کمک می‌کند البته مصرف دارو روی باید به مقدار لازم و تحت نظر دکتر به کار برده شود به طوری که مصرف آن برای افراد گوناگون متغیر است.اما شما به سادگی قادر می باشید با مصرف مواد غذایی غنی از روی به موهایتان جانی تازه ببخشید.
مواد غذایی غنی از روی عبارتند از :پروتئین های جانداری، بادام زمینی، تخم کدو، نخود و گندم

با امگا موهایی زیبا داشته باشید
با جای دادن مواد غذایی غنی از امگا ار جمله بذر کتان، ماست، غلات و خوراکی های دریایی موهای خشک و ضعیفتان زنده و مرطوب خواهند شد. فقدان امگا۳ احتمال ابتلا به شوره‌های خشک و چسبنده، اگزما و پسوریازیس را بالا میبرد.
شاه ماهی هم زیاد ترین مقدار امگا۳ را در یک قول غذایی دارد و سپس ماهی شیر، ماهی سالمون، ماهی قزل آلا و ماهی تن زیاد ترین مقدار امگا۳ را دارند.

موهایتان را بشناسید
یکی دیگر از گام های اساسی در مواظبت از موهایتان شناختن آنهاست، شما باید بدانید چه نوع مویی دارید و متناسب با آن نوع شامپو و حتی دفعات شستشوی آنها را تعیین کنید.
گرچه بعضی افراد به دلیل روغنی بودن موها عادت روزانه آنها را بشویند اما این کار اصلا توصیه نمی شود. فی الواقع، موها نیاز به وقت دارند تا اثر مواد شیمیایی شوینده ها را کنار زنند. کارشناسان پیشنهاد میدهند شستشوی موها دو تا سه بار در هفته کافی است تا PH طبیعی و ارگانیک موها عوض نشود.

شامپوی متناسب بر گزینید
چنانچه شامپویی که به سرتان میزنید هر قدر هم که قیمتی و از برندهای برتر آرایش جهان باشد اما متناسب با موهایتان بر گزیده نشود دوباره موجب ضرر به موهایتان خواهد شد. تلاش کنید از یک شامپوی مناسب و عادی اما متناسب با نوع موهایتان بهره گیرید تا گرفتاری های روغنی شدن خشک و وز شدن هرروز موهایتان را نداشته باشید.

نرم کننده مو پیش از شامپو
روال عادی شستن موها در اغلب ما بدین گونه است که اول موها را با شامپو میشوریم و سپس از نرم کننده ها بهره می گیریم اما برندهای مواظبت از مو از ما می‌خواهند کاملا بر عکس این روش عمل کنیم: یعنی بهره گیری از نرم کننده پیش از شامپو زدن، و به گفته‌ی آنها، این یک شیوه بسیار ساده برای رسیدن به موهایی شگفت انگیز است. به قول ی آنها، بهره گیری از نرم کننده پیش از شامپو، یک راه مناسب برای تقویت موهای باریک است، بدون آن که آنها روی سر استراحت بکنند و کم حجم بنظر برسند. همچنین باعث افزایش ماندگاری سشوار موها می‌شود، و تهیه کردن مو پیش از شستشو، به شامپو امکان می‌دهد که آسان‌تر و یکنواخت‌تر در موها انتشار شود.

شانه کردن موی خیس قدغن
در ضمن و بعد از شستن مو آن را شانه نکنید زیرا این کار باعث ایجاد الکتریسیته ساکن بین شانه و تارهای مو شده و ریختن و شکنندگی آن را همراه با دارد. وقتی 80 % موهایتان خشکانده شد از شانه بهره گیرید.

از سشوار، اصولی بهره گیرید
توجه کنید سشواری که می خرید حتماً دارای درجه های سرعت پایین و بالا باشد و شما بتوانید به راحتی آن را برای سرعت پایین و بالا تنظیم کنید. یک سشوار خوب باید بتواند باد خنک هم سازد.
برای این که موهایتان را برق اندازید، سشوار را برای باد داغ تنظیم کنید. چنانچه سشوار را طوری تنظیم کنید که باد خنک سازد، روغن ها و ژل و سایر فرآورده هایی که برای فرم دادن موهایتان بهره گرفته اید روی موهایتان ثابت خواهند شد و همچنین از ایجاد الکتریسیته ساکن موهایتان جلو گیری خواهد کرد. هنگام بهره گیری از سشوار آن را همیشه روی موهایتان حرکت دهید و متمرکز نگه ندارید.برای این که ریشه مو با سشوار ضرر نگاه نکند،اول از همه سشوار باید حرارت مناسب داشته باشد و خوب ترین زاویه 90 درجه با فاصله چند سانتی متر است. افزون بر آن چنانچه در کشیدن سشوار تبحر دارید، بهتر است پیش از این کار از سرم های ویژه کریستال بهره گیرید اما چنانچه زیاد زبر دست نمی باشید بعد از سشوار کشیدن کمی از این روغن را به کف دست خود بریزید و روی موهای تان به آرامی بکشید.

نوک موهایتان را منظم کوتاه کنید
گرچه کوتاه کردن سر موها تکنیک حتمی برای افزایش رشد موها به چشم نمییاید اما با این حال برای مقاومت و سلامت موها لازم است. ضرر سر موها اثر منفی بر دیگر بخشهای مو دارد و مانع از رشد طبیعی و ارگانیک آنها میشه. کوتاه کردن منظم اکسیژن منتقل کنی به فولیکول های مویی و تحریک رشد آنها را آسان می کند.

پارسینه

--لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد--

گردآورنده : روشن ب.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اگر به کوی تو باشد مرا مجال وصول ««« »»» رسد به دولت وصل تو کار من به اصولمواظبت بیش از موها با راهکارهای ساده


TT / 279 --- TP / 27%گردآوری شده توسط : روشن ب.
تاریخ گردآوری : 2017-04-29
در دسته بندی : موها
برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :