در موضع گیری ها با بصیرت عمل کنیم

در موضع گیری ها با بصیرت عمل کنیم

نهضت حسینی به ما می‌آموزد که در صحنه‎های زندگی، حمایت‌ها، دوستی‌ها، دشمنی‌ها و موضع‎گیری‎ها بر اساس شناخت عمیق و بصیرت عمل کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام سیدضیاء الدین هاشمی، امام جمعه شهرستان آوج، امروز در جمع طلاب مدرسه علمیه امیرالمومنین (ع) این شهرستان، حضور مردمان ولایتمدارو سوگوار سالار شهیدان در دهه نخست ماه محرم را ستود و نقل کرد: حضور مردمان ولایتمدار در دهه نخست ماه محرم و عزاداری برای سالار شهیدان و شهدای دشت نینوا نمایان کننده عشق وارادت بی نظیر به ائمه معصومین(ع) به خصوص سالار شهیدان بود.

امام جمعه شهرستان آوج با اشاره به درس های اصلی عاشورا، نقل کرد: از درسهای اصلی عاشورا شناخت تکلیف پاسداری از حق و مبارزه با باطل در هر مکان و در هر وقت است و قیام امام حسین(ع) این درس را به ما داد که در برابر ستم باید ایستاد.

وی ادامه داد: نهضت حسینی به ما یاد میگیرد که در صحنههای زندگی، حمایت ها، دوستی ها، دشمنی ها و موضع گیریها بر اساس شناخت عمیق و بصیرت عمل کنیم.

حجت الاسلام هاشمی به مسئله اصلی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی نیز اشاره و واظهارکرد: شهدای کربلا برای احیای امر به معروف و نهی از منکر خون خود را پای این شجره طیبه ریختند.

تولیت حوزه علمیه شهرستان آوج در پایان نقل کرد: قیام امام حسین(ع) نماد ایستادگی، امربه معروف و نهی از منکر و مقابله با ستم و ستم و استبداد بود و هجرت امام(ع) برای نشر و ترویج دین و رفع ستم و درس عدالت بود.

--- لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد ---

نگارش توسط : شهداد ه.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای دل ار سيل فنا بنياد هستی برکند ««« »»» چون تو را نوح است کشتيبان ز طوفان غم مخوردر موضع گیری ها با بصیرت عمل کنیم


TT / 41 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : شهداد ه.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بصیرت
برچسب ها : موضع

مطالب مرتبط