۵ موضوع مهمی که استانداران و فرمانداران باید به آن توجه جدی کنند

۵ موضوع مهمی که استانداران و فرمانداران باید به آن توجه جدی کنند

قائم مقام وزیر کشور گفت: موضوع بر قراری امنیت، مباحث اجتماعی، مسائل اقتصادی، تکریم ارباب رجوع و انتخابات اردیبهشت سال آینده، پنج موضوع مهمی است که باید به صورت جدی در دستور کار استانداران، فرمانداران و بخشداران سراسر کشور قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجانو به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان، نشست فرمانداران و بخشداران استان امروز با حضور محمدحسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور، درویش امیری استاندار زنجان، معاونان استاندار و جمعی از مدیران وزارت کشور در زنجان برگزار شد.

مقیمی در این جلسه به موضوعات مورد تاکید وزیر کشور در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور در ابتدای امسال اشاره کرد و گفت: موضوع بر قراری امنیت، مباحث اجتماعی، مسائل اقتصادی، تکریم ارباب رجوع و انتخابات اردیبهشت سال آینده، پنج موضوع مهمی است که باید به صورت جدی در دستور کار استانداران، فرمانداران و بخشداران سراسر کشور قرار گیرد.

وی بر توجه به مسائل امنیتی در سطح شهرستان ها و بخش ها تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به اقدامات دشمنان، مسئولان استانی باید هوشیاری بیشتری داشته باشند تا زمینه ناامنی در مناطق ایجاد نشود و تدابیر لازم اتخاذ شود.

قائم مقام وزیر کشور با اشاره به ضرورت رصد و بررسی مباحث اجتماعی یادآور شد: مسئولان باید با دید وسیع به مسائل اجتماعی توجه کنند تا از بروز نارسایی ها و آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد، طلاق، فقر، مسائل اخلاقی و مشکلات حاشیه نشینی جلوگیری شود و در این زمینه باید علاوه بر اقدامات جاری، فعالیتهای فوق العاده ای انجام پذیرد تا در استان و کشور نمود بیشتری داشته باشد.

وی مسائلی از قبیل بیکاری، افزایش قیمت ها، تورم، رکود و آثار تحریم های خارجی را از جمله مشکلات اقتصادی جامعه دانست و با اشاره به تلاشهای دولت یازدهم در رفع این مشکلات، خاطرنشان کرد: اقدامات دولت در مهار تورم از میزان 43 به 8 درصد، افزایش رشد اقتصادی کشور تا مثبت 4.5 درصد و ایجاد پویایی در اقتصاد کشور با اخذ تصمیمات و انجام مذاکرات بین المللی از جمله دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه مسائل اقتصادی است.

وی به نقش موثر فرمانداران و بخشداران در اجرای سیاست های دولت در سطح شهرستان ها و بخش ها اشاره و تاکید کرد: باید با به کارگیری تمامی امکانات، فعالیت های موثری انجام پذیرد و تعمیق این فعالیت ها به لحاظ کیفی مورد توجه باشد.

مقیمی پشتیبانی گسترده از فعالیت ها و تصمیمات دولت در جامعه و تحمل فشارها و نارسایی های اجتماعی توسط مردم را بسیار ارزشمند دانست و بیان کرد: مسئولان و مدیران شهرستانی باید با تکریم مراجعین، به تمامی امور مردم رسیدگی کنند.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد-

تهیه کننده: رها ج.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جز قلب تيره هيچ نشد حاصل و هنوز ««« »»» باطل در اين خيال که اکسير می‌کنند۵ موضوع مهمی که استانداران و فرمانداران باید به آن توجه جدی کنند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : رها ج.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها :

مطالب مرتبط