رشد موها را چطور سرعت ببخشیم

رشد موها را چگونه سرعت ببخشیم

بعضی اشخاص می پسندند قد موهایشان زودتر بلند شود و سرعت رشد آن ها افزایش یابد،چه روش های درمانی در این زمینه اثرگذار و سودمند است؟ برای رسیدن به موهایی بلند و متراکم بعضی عادات روزمره را باید درپیش رو بگیرید که در این بخش به آن ها اشاره خواهیم داشت .

 خوشگلی بیشتر موها چطور میسر خواهد بود چه پیشنهادهایی در این زمینه باید انتخاب بکنیم تا بتوانیم رشد موهایمان را افزایش دهیم.

آیا واقعا تا به حال رویای داشتن موهای بلند و سلامت را در سر داشته‌اید؟ این رویا بخصوص در بانوان بیشتر هوادار دارد، اما از طرف دیگر آقا ها هم تمایل دارند موهایشان خوب تر جلوه کند. چنانچه سرعت رشد موهایتان کند است، این شیوه ها را حتما پیاده کنید.

برای رشد مو پمادهای زیادی هستند که اکثر آن‌ها برای مو و پوست سر ضرر می دارند. اما شما با اصلاح بعضی از عادات روزمره و البته رعایت بعضی موارد می‌توانید سرعت رشد موهایتان را زیاد کنید.

حرارت بالا برای مو خوب نمی باشد
حرارت مو برای خوب چندان خوب نمی باشد. چنانچه امکان می دارد با اتوی مو و سشوار برای همیشه وداع کنید، اما چنانچه این کار برایتان سخت است، می‌توانید با کوتاه کردن موها و بهره گیری از اسپری محافظ مو از آن حفاظت کنید.

موهایتان را منظم اصلاح کنید
چنانچه می خواهید موهای بلند داشته باشیم، باید منظم موهایتان را اصلاح کنید. این کار احتمالاً مخالف هدف مهم یعنی موهای بلند به چشم بیاید، اما این طور نمی باشد! زیرا در حالیکه موهایتان را اصلاح نکنید، به موخوره گرفتار خواهید شد که می‌تواند در موهایتان بالا برده شود. موخوره در نهایت شما را ناچار می‌کند که موهایتان را زیاد کوتاه کنید؛ پس دیگر خبری از موهای بلند نخواهد بود!

نمونه مدل موهایتان را عوض کنید
چنانچه می‌خواهید موهایتان با سرعت رشد کند، باید دستی به موهایتان بکشید. از این رو، نمونه مدل موهایتان را عوض کنید، زیرا نمونه مدل موی ثابت در دراز مدت می‌تواند به موهایتان ضرر برساند. مثلا افرادی که روزانه موهایشان را از پشت می‌بندند، به ریشه موهایشان ضرر زده و به موخوره هم گرفتار خواهند شد.

از نرم کننده مو بهره گیرید
نرم کننده می‌تواند موها را با لیپیدها و پروتئین‌ها تغذیه کند و مانع ضرر نگاه کردن مو در آینده شود.

موها را بعد از شستشو با آب خنک، آب بکشید
وقتی که به حمام می‌روید و می‌خواهید از آن بیرون روید، موهایتان را با آب خنک آب بکشید. این کار سبب حفظ رطوبت و مانع گره خوردن موها به هم می‌شود. این کار تنها چندین ثانیه طول می‌کشد، اما شما متوجه فرق آن خواهید شد.

از ریشه مو، شانه کنید
شانه کردن برای مو یا سودمند است و یا مضر؛ به واژه خوب تر، چنانچه موهایتان را از بالا شانه کنید، به موهایتان ضرر می‌‎زنید به این علت که سبب پیچ خوردن موها به هم خواهید شد. اما در حالیکه موهایتان را به آرامی از پایین به بالا شانه کنید، به معضلی بر نخواهید خورد.

موهایتان را با حوله خفه نکنید!
بعضی عادت دارند که موهایشان را با شدت تمام با حوله خشکانند. این کار سبب می‌شود تا رشته‌های نازک حوله، موهای شما را بکشند. افزون بر آن، بعضی از زن‌ها حتی عادت دارند حوله را دور موهایشان گره بزنند که این کار سبب شکسته شدن بعضی از رشته‌های ظریف مو می‌شود.

مشتمال و ماساژ دادن پوست سر
موی سلامت از پوست سر سلامت رشد می‌کند. اندیشید درختی را کاشته‌اید! چنانچه خاک زیر درخت سلامت نباشد، درخت هم سلامت نخواهد بود. پس وقتی که در حمام می باشید، کمی پوست سرتان را مشتمال و ماساژ دهید تا جریان خون زیر موها فراتر رود و به تبع آن هم موهایتان سالم‌تر باشد.

چه اقداماتی ضروری هستند؟
روبالشی ابریشمی می‌تواند به موهایتان یاری رساند. همچنین سعی کنید خوراکی های عالی ای خورید. خوراکی های پراز ویتامین‌ها و پروتئین‌ها به رشد مو بسیار کمک می‌کند. به طور معلوم، روی، آهن، ویتامین‌های ب، آ، سی و ای که در مواد خوراکی چون شیر، پنیر، تخم مرغ، مرغ، غلات، ماهی آزاد، آووکادو، اسفناج و کلم پیدا کرد می‌شوند.

چنانچه موهایتان بلند است و از سر شانه‌هایتان رد شده، به یک مورد باید دقت دارید: پایان موهای بلند بیش از یک سال قدمت دارد، پس شکننده‌تر است. شما باید سعی کنید تا بیش از آن‌ها مواظبت کنید. مواد طبیعی و ارگانیک مثل روغن نارگیل می‌تواند به شما در داشتن موهای سلامت کمک شایانی کند.

*لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد*

گردآوری توسط: فروغ ی.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به وقت گل شدم از توبه شراب خجل ««« »»» که کس مباد ز کردار ناصواب خجلرشد موها را چطور سرعت ببخشیم


TT / 193 --- TP / 27%گردآوری شده توسط : فروغ ی.
تاریخ گردآوری : 2017-04-15
در دسته بندی : موها
برچسب ها : ببخشیم
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :