موکب اربعین آذربایجان شرقی روزانه از ۳۰ هزار نفر در مرز مهران پذیرایی می کند

موکب اربعین آذربایجان شرقی روزانه از ۳۰ هزار نفر در مرز مهران پذیرایی می کند

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این که ستاد اربعین آذربایجان شرقی در سال گذشته از ۴۵۰ هزار زائر در مرز شلمچه پذیرایی کرد افزود: با توجه به این عملکرد موفق پذیرایی روزانه از ۳۰ هزار نفر در سال جاری بر عهده استان گذاشته شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، اسماعیل جبارزاده در چهارمین جلسه ستاد استانی هماهنگی اربعین حسینی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز برگزار شد، با اشاره به مأموریت استان آذربایجان شرقی در ایام اربعین اظهار داشت: آن چه از طرف ستاد مرکزی اربعین به این استان محول شده برپایی موکب خدمت رسانی در مرز مهران است و همه امکانات استان باید در این جهت متمرکز شود.

وی با اشاره به این که ستاد اربعین آذربایجان شرقی در سال گذشته از 450 هزار زائر در مرز شلمچه پذیرایی کرد افزود: با توجه به این عملکرد موفق، پذیرایی روزانه از 30 هزار نفر در سال جاری تکلیف سنگینی نیست و مطمئناً دستگاه های استان از عهده این مأموریت برخواهند آمد.

جبارزاده با بیان این که این مأموریت همه ساله ادامه خواهد داشت، گفت: باید امکانات خود را به نحوی سامان دهی کنیم که در سال های بعد نیز قابل استفاده باشد و در درازمدت باید امکانات ثابت و ماندگار نیز ایجاد کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که به همه وظایف خود در قبال زائران اربعین عمل خواهیم کرد افزود: انجام این مأموریت وظیفه همه دستگاه هاست و باید نیازمندی های موکب آذربایجان شرقی در مرز مهران در موعد مناسب تأمین شود، در عین حال این موضوع نباید مأموریت دستگاه ها در داخل استان را تحت الشعاع قرار دهد.

آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز هم در این نشست راهپیمایی اربعین را بی سابقه ترین اجتماع بشری و مانور قدرت شیعیان در برابر اسلام ستیزان و داعشیان توصیف کرد و با تاکید بر جذب مشارکت های مردمی در خدمت رسانی به زایران اربعین، هماهنگی کامل همه دستگاه های مسئول در این زمینه را خواستار شد.

در این نشست روسای کمیته های تخصصی ستاد هماهنگی اربعین حسینی گزارشی از اقدامات انجام یافته برای خدمت رسانی به زائران امام حسین (ع) در ایام اربعین در مرز مهران ارائه کردند.

---نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود---

تهیه از : شهاب ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گل ز حد برد تنعم نفسی رخ بنما ««« »»» سرو می‌نازد و خوش نيست خدا را بخرامموکب اربعین آذربایجان شرقی روزانه از ۳۰ هزار نفر در مرز مهران پذیرایی می کند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : شهاب ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : اربعین , پذیرایی , آذربایجان , شرقی , موکب

مطالب مرتبط