میانبرهایی برای چاقی و اضافه وزن

میانبرهایی برای افزایش وزن

در این دوره که همه سعی در لاغر شدن و لاغر شدن دارند، احتمالاً برای بعضی اشخاص باورنکردنی باشد که می باشند کسانی که می خواهند چندین کیلویی چاق شوند و این کار برایشان دشوار است. چنانچه شما هم چالش لاغر شدن می باشید از این راهکارها بهره گیرید...

تصویر شماره 1 ⇩

در این مطلب بحث بحث ما درباره لاغر شدن و فقدان وزن است. در تشخیص سبکی و در اصطلاح متداول لاغر شدن، یکی از شاخص های مورد ارزیابی ما مقدار BMI فرد است. ولی ما قادر نیستیم به تنهایی با این شاخص اضافه یا لاغر شدن را ارزیابی کنیم. BMI فرد در محدوده لاغر شدن کمتر و تساوی عدد 18.5 است.

از دلایل مهم لاغر شدن: معضلات احساسی، حذف قول های غذایی، بدخوری، سل، سرطان‌ها، عدم اعتدال هورمونی، پرکاری غده تیروئید، ضعف گوارش، دیابت و بی اشتهایی بدلیل خستگی است.

راههای معالجه لاغر شدن

مصرف بعضی داروهای گیاهی، رعایت رژیم غذایی مرتب و متناسب با شما و مصرف بعضی ماده های خوردنی به باز گشت وزن شما به وزن ارمانىتان یاری خواهند رساند.

ماده های خوردنی مؤثر در از بین بردن لاغر شدن

شیر بادام مبارز قوی برای لاغر شدن شما

شیر دارای پروتئین قابل توجهی است. چربی های اشباع نشده موجود در بادام و کالری عالی ای که مصرف چنین مخلوطی به صورت هرروز برایتان خواهد داشت، حتما به از بین بردن لاغر شدن تان یاری خواهند رساند.

برای تهیه این ترکیب، مقدار عالی ای از بادام را آسیاب کنید و به شیر افزایید، بگذارید برای پنج دقیقه بجوشد. پس از ولرم شدن به آن مقدار یک قاشق چایخوری عسل بیفزایید. بگذارید برای مدتی بماند و هرروز دو بار از این آشامیدنی ضد لاغر شدن برای دو ماه استفاده فرمایید.

مصرف آب میوه هرروز و وداع با لاغر شدن

مصرف یک یا دو وعده میلک باکلاس انبه به عنوان میانوعده به مدت سی روز، قادر هست به بر گشت زیبایی اندام شما کمک زیادی کند

با مصرف هرروز یک لیوان آب میوه تازه همراه با یک خوبش کیک تازه، شما به وزن ایده آل خود خواهید رسید.

حتما تلاش کنید آب میوه را پیش از استفاده آب گیری فرمایید و نوش جان کنید.

کره بادام زمینی میانوعده مغذی و اعجاز گر مناسب برای چاقی و اضافه وزن

حتما شما هم تلاش بسیار زیادی برای چاقی و اضافه وزن خود حتی یک کیلو کرده اید. ساندویچ کره بادام زمینی، میانوعده ای مقوی و چاق کننده برایتان است. یک قاشق مرباخوری کره بادام زمینی همراه با یک تکه نان تست گندم کامل به شکل یک یا دو میانوعده قادر هست برای مشکل لاغر شدن شما مناسب باشد. همراه کردن مقداری کره بادام زمینی با میلک باکلاس هم یک راه چاره مناسب برای چاقی و اضافه وزن و از بین بردن مشکل لاغر شدن شماست.

میلک باکلاس انبه میانوعده طعم دار برای چاقی و اضافه وزن

مصرف یک یا دو وعده میلک باکلاس انبه به عنوان میانوعده به مدت سی روز، قادر هست به بر گشت زیبایی اندام شما کمک زیادی کند.

بهره گیری از روغن های حاوی امگا 3 برای آشپزی روزانه، به غیر از کمک به سالم نگه داشتن شما در طی چاقی و اضافه وزن، اثر بااهمیتی در مهار لاغر شدن شما خواهند داشت. بهره گیری از روغن های کانولا، زیتون، روغن ماهی و یا روغن تخم کتان در این جهت مؤثر است.

ورزش مرتب راهی مناسب برای مجادله با لاغر شدن

ورزش به صورت هرروز و مرتب، باعث افزایش سوخت و ساز اندام و همچنین باعث افزایش اشتها شما میشه. دانشمندان به اثبات منتقل کرده اند که راهپیمایی تند، شنا و دوچرخه سواری در از بین بردن لاغر شدن نقش ایفا کرده اند.

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر میانبرهایی برای چاقی و اضافه وزن

پاستا و ماکارونی در کمک به لاغر شدن

کربوهیدرات انبوه ای که پاستا و ماکارونی دارا می باشند همراه با یک روغن مناسب برای پخت آن‌ها مثل روغن زیتون، کنجد یا کانولا نقش تٲثیرگذاری در کمک به از بین بردن لاغر شدن شما خواهند داشت. برای انرژی زاتر شدن آن‌ها از ترکیب مرغ و یا گوشت همراه با سبزیجات استفاده فرمایید.

آووکادو و از بین بردن لاغر شدن

آووکادو یک میوه بسیار مغذی و پراز کالری است. حاوی چربی های سالم و سودمند برای قلب است و دارای مقدار عالی ای ویتامین E، اسیدفولیک و پتاسیم است. از آن همراه سالاد غذا بهره گیرید.

پنیر یک ترکیب کامل برای مهار لاغر شدن

پنیر مخلوطی از پروتئین، عنصر کلسیم و چربی است. مصرف یک وعده پنیر کالری عالی ای را برای لاغر شدن شما خواهد داشت. هضم طولانی کازئین موجود در پنیر باعث کمک به چاقی و اضافه وزن میشه.

__________________________________

تهیه و تدوین : پرويز ظ.

رژیم در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ غم دل با که بگويم که در اين دور ««« »»» جز جام نشايد که بود محرم رازممیانبرهایی برای چاقی و اضافه وزن


TT / 297 --- TP / 41%

گردآوری شده توسط : پرويز ظ.
تاریخ گردآوری : 2017-08-13
در دسته بندی : چاقی و اضافه وزن
برچسب ها :

مطالب مرتبط