میزان اهدای خون در شهرستان گنبدکاووس ۳۵ درصد افزایش یافت

میزان اهدای خون در شهرستان گنبدکاووس ۳۵ درصد افزایش یافت

رئیس انتقال خون شهرستان گنبدکاووس گفت: میزان اهدای خون در شهرستان گنبدکاووس در ایام محرم امسال تاکنون، ۳۵ درصد افزایش یافته است.

عکس   میزان اهدای خون در شهرستان گنبدکاووس ۳۵ درصد افزایش یافت

زهرا محمدی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در گنبدکاووسبا اشاره به افزایش اهدای خون در ماه محرم اظهار داشت: در دهه اول ماه محرم سال ۹۵، مردم شهرستان گنبدکاووس ۵۲۷ واحد خون اهدا کردند که نسبت به سال گذشته در همین مدت ۳۵ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در ایام محرم امسال واحد سیار انتقال خون در شهرستان گالیکش ۱۸۳واحد خون جمع آوری کرد که در مجموع خون اهدایی از گنبدکاووس، ۷۱۰ واحد خون توسط مردم در محرم امسال اهدا شده است.

رئیس انتقال خون شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: ۷۱۰ واحد خون اهدا شده توسط ۸۱۲ نفر مراجعه کننده بوده که از این تعداد ۲۳ نفر خانم بودند.

محمدی اظهار کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری، ۹ هزار و ۱۰۰ واحد خون توسط۸ هزار و ۶۰۰ نفر آقا و۳۹۰ نفر خانم به این سازمان اهداء شده که نسبت به سال گذشته در مدت مشابه ۱۰.۳۶ درصد افزایش اهدای خون داشتیم و اهداکننده خانم نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.

رئیس انتقال خون شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری، تعداد یک هزار و ۴۵۰ نفر برای بار نخست، ۲هزار و۲۰۰ نفر به صورت باسابقه خون دهی و ۵ هزار و ۴۰۰ نفر به صورت مستمر به این مرکز خون اهدا کردند.

وی تصریح کرد: ۱۱۶ نفر بیمار تالاسمی، ۱۲۶ نفر بیمار دیالیزی و ۶۷ نفر بیمار هموفیلی از این مرکز خون برای درمان استفاده می کنند.

رئیس انتقال خون شهرستان گنبدکاووس گفت: نیاز به خون تنها در شرایط و زمان خاص نیست و همیشه وجود دارد و نیاز است هموطنان در طول سال با اهدای خون خود ما را یاری کنند.

محمدی با اشاره به اینکه نیاز به خون در شهرستان گنبدکاووس نیازی مستمر به شمار می رود افزود: یکی از اهداف مجموعه انتقال خون شهرستان گنبدکاووس ترویج فرهنگ اهدا خون بین شهروندان گنبدی است و راهکارهای مناسب به منظور تحقق این امر را شناسایی و تدوین کرده ایم.

*نظر يادتان نرود*

تهیه از: شرمين م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از مراد شاه منصور ای فلک سر برمتاب
««« »»»
تيزی شمشير بنگر قوت بازو ببين

میزان اهدای خون در شهرستان گنبدکاووس ۳۵ درصد افزایش یافت

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *