میزان اهدای خون در شهرستان گنبدکاووس ۳۵ درصد افزایش یافت

میزان اهدای خون در شهرستان گنبدکاووس ۳۵ درصد افزایش یافت

رئیس انتقال خون شهرستان گنبدکاووس گفت: میزان اهدای خون در شهرستان گنبدکاووس در ایام محرم امسال تاکنون، ۳۵ درصد افزایش یافته است.

عکس   میزان اهدای خون در شهرستان گنبدکاووس ۳۵ درصد افزایش یافت

زهرا محمدی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در گنبدکاووسبا اشاره به افزایش اهدای خون در ماه محرم اظهار داشت: در دهه اول ماه محرم سال 95، مردم شهرستان گنبدکاووس 527 واحد خون اهدا کردند که نسبت به سال گذشته در همین مدت 35 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در ایام محرم امسال واحد سیار انتقال خون در شهرستان گالیکش 183واحد خون جمع آوری کرد که در مجموع خون اهدایی از گنبدکاووس، 710 واحد خون توسط مردم در محرم امسال اهدا شده است.

رئیس انتقال خون شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: 710 واحد خون اهدا شده توسط 812 نفر مراجعه کننده بوده که از این تعداد 23 نفر خانم بودند.

محمدی اظهار کرد: در 6 ماه نخست سال جاری، 9 هزار و 100 واحد خون توسط8 هزار و 600 نفر آقا و390 نفر خانم به این سازمان اهداء شده که نسبت به سال گذشته در مدت مشابه 10.36 درصد افزایش اهدای خون داشتیم و اهداکننده خانم نسبت به سال گذشته 13 درصد افزایش داشته است.

رئیس انتقال خون شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: در 6 ماه نخست سال جاری، تعداد یک هزار و 450 نفر برای بار نخست، 2هزار و200 نفر به صورت باسابقه خون دهی و 5 هزار و 400 نفر به صورت مستمر به این مرکز خون اهدا کردند.

وی تصریح کرد: 116 نفر بیمار تالاسمی، 126 نفر بیمار دیالیزی و 67 نفر بیمار هموفیلی از این مرکز خون برای درمان استفاده می کنند.

رئیس انتقال خون شهرستان گنبدکاووس گفت: نیاز به خون تنها در شرایط و زمان خاص نیست و همیشه وجود دارد و نیاز است هموطنان در طول سال با اهدای خون خود ما را یاری کنند.

محمدی با اشاره به اینکه نیاز به خون در شهرستان گنبدکاووس نیازی مستمر به شمار می رود افزود: یکی از اهداف مجموعه انتقال خون شهرستان گنبدکاووس ترویج فرهنگ اهدا خون بین شهروندان گنبدی است و راهکارهای مناسب به منظور تحقق این امر را شناسایی و تدوین کرده ایم.

*نظر يادتان نرود*

تهیه از: شرمين م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از مراد شاه منصور ای فلک سر برمتاب
««« »»»
تيزی شمشير بنگر قوت بازو ببين

میزان اهدای خون در شهرستان گنبدکاووس ۳۵ درصد افزایش یافت

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید