بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان برای راه اندازی خط تولید ریل ملی در اصفهان اختصاص یافت

بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان برای راه اندازی خط تولید ریل ملی در اصفهان اختصاص یافت

معاون برنامه‌ریزی و توسعه ذوب‌آهن اصفهان گفت: راه اندازی خط تولید ریل ملی با هزینه‌ای بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان از محل هزینه‌های جاری ذوب آهن در اصفهان راه‌اندازی شده است.

منصور یزدی زاده در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به راه اندازی خط تولید ریل ملی در شرکت ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: برای راه اندازی این خط 200 میلیارد تومان به صورت ارزی و ریالی در نظر گرفته شده و به دلیل اینکه راه اندازی خط تولید ریل در محیط سوله ای معمولاً 10 درصد افزایش هزینه دارد، هزینه راه اندازی بیش از 200 میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: آنچه از نظر ظرفیت تولید ریل و مشخصات آن بر اساس استانداردهای جهانی مد نظر بود، در این خط اجرا شده و این خط، با وجود بدترین تحریم های ظالمانه راه اندازی شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه تأمین اعتبار راه اندازی خط تولید ریل توسط ذوب آهن انجام شده است، بیان کرد: در سال 1393 و امضاء تفاهم نامه با حضور 3 وزیر صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی قرار بود مبالغی به عنوان پیش پرداخت به ذوب آهن تحویل داده شود اما ذوب آهن به توجه به طولانی شدن فرآینده راه اندازی خط، همه هزینه ها را از محل هزینه های جاری شرکت تأمین کرد.

وی با بیان اینکه ذوب آهن اصفهان بر اساس برنامه توانسته است، خط تولید ریل را راه اندازی کند، تصریح کرد: هزینه تمام شده ریل تولیدی در ذوب آهن قابلیت صادرات و رقابت دارد و مسیر دریافت گواهینامه های بین المللی برای صادرات محصولات دنبال می شود و پس از دریافت گواهینامه ها می توانیم این محصول را صادر کنیم.

یزدی زاده با اشاره به بومی شدن بخش های مختلف تولید ریل در ذوب آهن خاطرنشان کرد: حضور کارشناسان آلمانی در این پروژه بر اساس قرارداد است و کارشناسان ایرانی در بخش های مختلف پس از انتقال دانش جایگزین شده اند، در حال حاضر کارشناسان آلمان در بخش «تست سنتر» که تست های غیر مخرب روی ریل انجام می شود، حضور دارند و در سایر بخش ها هیچگونه وابستگی خارجی نداریم.

وی با بیان اینکه ما می توانیم هر گونه اصلاحات و تغییرات بر روی خط تولید را توسط کارشناسان بومی انجام دهیم، گفت: حضور کارشناسان آلمانی مطابق با قرارداد تا برگزاری دوره آموزشی برای پرسنل ادامه دارد و پس از آن حضور آنان به صورت نظارتی است و پس از انتقال دانش فنی کار آلمانی ها تمام می شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر در بیش تر قسمت ها، کارشناسان داخلی چه در بخش اتوماسیون و چه در بخش کار با دستگاه در حال کار هستند.

---نظر يادتان نرود---

گردآورنده : گل آذين ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چه قيامت است جانا که به عاشقان نمودی ««« »»» دل و جان فدای رويت بنما عذار ما رابیش از ۲۰۰ میلیارد تومان برای راه اندازی خط تولید ریل ملی در اصفهان اختصاص یافت


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : گل آذين ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : اختصاص

مطالب مرتبط