۱۰۰ میلیارد پروژه در حوزه ICT در خراسان رضوی تعریف شده است

۱۰۰ میلیارد پروژه در حوزه ICT در خراسان رضوی تعریف شده است

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه برای واگذاری به بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در خراسان رضوی تعریف شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازمشهد مقدس مهدی مروج الشریعه امشب در سی امین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در سالن اجتماعات استانداری این استان برگزار شد، اظهار داشت: گزارشاتی که برای ستاد اقتصاد مقاومتی در استان تنظیم می شود بر 2 مبنای دستگاه های پیشران و دستگاه های پشتیبان بوده و ارتباط بین این 2 برای پیشبرد هر چه بهتر امور مورد بررسی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهمی که برای اشتغال زایی در خراسان رضوی وجود دارد انعقاد قرارداد باشرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بوده که برنامه ریزی برای آنها در حال انجام است.

معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی بیان کرد: هم اکنون 100 میلیارد تومان پروژه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای واگذاری به بخش خصوصی در خراسان رضوی در نظر گرفته شده که برای انها مذاکراتی در دست اجرا است.

در ادامه این جلسه سید حسن علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی ضمن ارائه گزارش از عملکرد حوزه فناوری استان اظهار داشت: در کشور ما نرخ تبدیل دانش به ثروت پایین بوده و خراسان رضووی رتبه سوم در کشور را به لحاظ تعداد شرکت های دانش بنیان به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: گزارشات صندوق نوآوری و شکوفایی دلالت بر این دارد که خراسان رضوی در میزان دریافت تسهیلات برای شرکت های دانش بنیان رتبه سوم پس از تهران و اصفهان را به خود اختصاص داده اما از نظر میزان فروش محصولات دانش بنیان رتبه دوم در کشور را دارد.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی ادامه داد: 45 میلیارد تومان تسهیلات برای 70 طرح مصوب به شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری اختصاص داده شده اما باید در نظر داشت که شرکت های دانش بنیان حتی اگر رشد یافته باشند باز هم نوپا به حساب آمده و جوانان فعال در آنها روحیه ای حساس به مانند شعرا دارند که به طی کردن بروکراسی های اداری علاقه ای نداشته و باید بتوان قوانین را برای آنها تسهیل کرد.

علم الهدایی در ارتباط با مشکلاتی که برای شرکت های دانش بنیان در خراسان رضوی وجود دارد، بیان کرد: اگر بتوان اقدامی انجام داد تا بخشی از شهرک صنعتی توس برای تولید انبوه به شرکت های داننش بنیان واگذار شده و به آنها خدمات ارائه شود می توان زمینه های رشد هرچه بیشتر این شرکت ها را فراهم کرد زیرا در پارک علم و فناوری تنها حق تولید نمونه به آنها داده می شود.

----------------------------------

گردآوری از: كيانا ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شکرانه را که چشم تو روی بتان نديد ««« »»» ما را به عفو و لطف خداوندگار بخش۱۰۰ میلیارد پروژه در حوزه ICT در خراسان رضوی تعریف شده است


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : كيانا ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : تعریف , پروژه , رضوی

مطالب مرتبط