کمک صد میلیونی به اداره ارشاد نیشابور برای برگزاری نمایشگاه کتاب

کمک صد میلیونی به اداره ارشاد نیشابور برای برگزاری نمایشگاه کتاب

در نشست هم اندیشی اعضای شورای شهر نیشابور با سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان مدد یک میلیارد ریالی شهرداری به برگزاری نمایشگاه کتاب ناشران کشورمان در نیشابور به تصویب رسید.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از نیشابور در پی خواست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور به شهرداری این شهر برای مدد دو میلیارد ریال با هدف برگزاری نمایشگاه کتاب ناشران کشورمان در نیشابور و ارسال نامه شهردار نیشابور به شورا که با کاهش یک میلیاردی در این خواست همراه بود نشست هم اندیشی با محوریت این موضوع صبح امروز در محل این شورای به انجام رسانده شد.

در ابتدای این نشست سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور بیان داشت: نمایشگاه کتاب 17 دوره در مشهد بوده است و همه اطلاع دارید که هنوز هم مشهدی ها خواستار برگزاری نمایشگاه در شهرشان هستند، ما در یک محیط فرهنگی تقاضای بودجه کردیم چنانچه قبول نکنید من باید از مکان دیگری مدد بگیرم.

عباس کرخی تصریح کرد: اما ضروری به ذکر است که برگزاری نمایشگاه باعث جذب گردشگر می شود و ما قادر هستیم با داشتن شب های فرهنگی در طول مدت نمایشگاه جاذبه های فرهنگی و تاریخی شهر نیشابور را به بازدید کننده ها شناسانیم.

وی ادامه داد: جز جنبه فرهنگی این نمایشگاه برای نیشابور آورده ای هم دارد، البته ما نباید فقط به درآمد اندیشیم.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد نیشابور در جواب یکی از اعضای شورا که نگران حیف و خورده شدن بیت المال بود، تأکید کرد: من نه به اندازه شما اما به اندازه خودم از بیت المال اطلاع دارم و برای این پول ارزش قائل هستم و ریز برآورد مخارجها را هم پیشنهاد خواهم کرد.

در ادامه حسن پارسا عضو شورای اسلامی شهر نیشابور حین تشکر از کرخی برای تلاشی که در راستای تصویب کردن نیشابور به عنوان پایتخت کتاب کشورمان به انجام رسانده است، نقل کرد: دیدگاه ما باید شهرستانی باشد و از این ظرفیتی که صاحب شده ایم باید به خوب ترین نحو بهره گیریم.

در انتهای این نشست طی رأی گیری با هشت رأی موافق بودجه صد میلیونی طبق خواست شهردار برای مدد به برگزاری نمایشگاه کتاب در نیشابور به ثبت رسانده شد.

--براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد--

گردآورنده : سيامك ع.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رباب و چنگ به بانگ بلند می‌گويند ««« »»» که گوش هوش به پيغام اهل راز کنيدکمک صد میلیونی به اداره ارشاد نیشابور برای برگزاری نمایشگاه کتاب


TT / 65 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : سيامك ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نیشابور
برچسب ها : ارشاد , اداره , نمایشگاه , کتاب , برگزاری

مطالب مرتبط