کمک 23 میلیون تومانی خیر استان فارس به بیماران «PKU» کهگیلویه و بویراحمد

کمک 23 میلیون تومانی خیر استان فارس به بیماران «PKU» کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل گردهمایی خیرین کهگیلویه و بویراحمد از کمک 23 میلیون تومانی خیر استان فارس به بیماران «PKU» این استان گزارش کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از یاسوج، سالار جوکار عصر امروز در دیدار با برخی بیماران خاص این شهر به خبرنگاران، نقل کرد: گردهمایی خیرین کهگیلویه و بویراحمد با هدف کمک به بیماران نیازمند و بی بضاعت در استان افتتاح شده است.

وی با اظهار این که این گردهمایی نوپا است، اضافه کرد: جهت کمک و رفع معضلات بیماران بی بضاعت نیازمند مشارکت مردمان به خصوص خیرین هستیم.

مدیرعامل گردهمایی خیرین کهگیلویه و بویراحمد با اشاره کمک و حضور برخی خیرین به این گردهمایی، نقل کرد: تاکنون کارهای خوبی در این حوزه انجام شده است که افتتاح انجمن سرطان نور از جمله این اقدامات است.

وی با عنوان این که کهگیلویه و بویراحمد به نسبت جمعیت تعداد زیادی بیماران خاص دارد، یادآور شد: مثلا حدود 700 بیمار مبتلا به سرطان و بیش از 14 هزار بیمار دیابتی در استان پرونده دارند.

این مسوول، تعداد کل بیماران مبتلا به مریضیهای خاص در استان را بیش از یک هزار نفر اظهار کرد و نقل کرد: مریضیهای خاص زیادی مانند تالاسمی، دیالیزی، پیوند کلیه، هموفیلی، دیابت، سرطان و فنیل کتونوری (pku) در استان وجود دارد.

جوکار با اشاره به افتتاح انجمن سرطان در استان نقل کرد: امیدواریم با توجه و حمایت بیشتر این قشر بتوانیم دیگر اجلاسها را در استان افتتاح و از بیماران حمایت کنیم.

مدیرعامل گردهمایی خیرین تندرست کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود به بیماری فنیل کتونوری(PKU) در نوزادان اشاره کرد و نقل کرد: در حال حاضر حدود 20 بیمار PKU در استان داریم.

وی با عنوان این که این بیماری از جمله مریضیهای ژنتیکی است که به دلیل کمبود نوعی آنزیم در کبد نوزادان ایجاد میشود، نقل کرد: نوزادان مبتلا به این بیماری نباید از شیر مادر بهره گیرند بلکه باید تحت درمان و رژیم غذایی خاص قرار گیرند.

این مسوول با اشاره به این که یارانه ویژه ای برای این خانواده ها انتخاب نشده است و برای تهیه غذای هر نفر حدود 300 هزار تومان (جدای از اقلام دارویی و مخارجهای کار درمانی) هزینه می شود، ادامه داد: بسیاری از خانواده توان تامین هزینه درمان برای فرزندان خود را نداشته و گاهی این امر منجر به مرگ طفل می شود.

جوکار، با اظهار این که تاکنون افراد خیر درون و برون استانی مددهایی به گردهمایی خیرین استان داشته اند، نقل کرد: یکی از زمینه های کمک خیرین همین بیماران فنیل کتونوری است.

وی با با اشاره به کمک های غلامحسین غلامی، مدیرعامل شرکت اخشان فارس، نقل کرد: این فرد درست کار از سال گذشته تاکنون 23 میلیون تومان جهت کمک به بیماران(PKU) به گردهمایی خیرین استان اهدا کرده است.

این مسوول با عنوان این که این خیر استان فارس هفته گذشته 10 میلیون تومان به این گردهمایی یاری رساند، یادآور شد: به جهت کمک های خیرخواهانه وی به بیماران فنیل کتونوری استان ما لقب «پدر بیماران PKU» را به وی داده ایم.

وی، تصریح کرد: غلامی علاوه بر کمک های انتقادی، هزینه برگزاری دوره های تعلیمی برای بیماران و خانواده های آنان را تقبل کرده است.

**************************************

نگارنده : شبنم ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چنگ در پرده همين می‌دهدت پند ولی ««« »»» وعظت آن گاه کند سود که قابل باشیکمک 23 میلیون تومانی خیر استان فارس به بیماران «PKU» کهگیلویه و بویراحمد


TT / 83 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : شبنم ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : کهگیلویه
برچسب ها : بویراحمد , بیماران

مطالب مرتبط