بیش از 10 میلیون نفر حاشیه نشین در کشور داریم/ اجرای طرح نجات محله در کرمان

بیش از 10 میلیون نفر حاشیه نشین در کشور داریم/ اجرای طرح نجات محله در کرمان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نقل کرد: طبق آمار اعلام شده افزون بر 10 میلیون نفر حاشیه‌نشین در کشور داریم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از کرمان، حمید ذکاء اسدی صبح امروز در کارگروه ارتقای اجتماعی، فرهنگی و تندرست در محل تالار پیامبر اعظم (ص) استانداری بیان داشت: جلساتی در بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی و استانداری کرمان درباره مناطق حاشیه نشین به انجام رسانده شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان ادامه داد: استاندار کرمان به همراه رده های گوناگون سازمانی استان و شهرستانی بازدیدهایی از شهرک ها و محله های حاشیه داشتند.

وی بیان داشت: حقیقت این بود، افراد و خانواده هایی را در مناطق حاشیه شهر کرمان داریم که در معرض انواع مشکلات و زیانهای اجتماعی قرار گرفته اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان ادامه داد: زمانی که چندین نشست مربوط به مشکلات اجتماعی با حضور مقام عظمای ولایت در سال گذشته تشکیل شد در رده بندی این مشکلات اعتیاد و حاشیه نشینی در صدر قرار گرفتند.

ذکاء اسدی با اشاره به این که نمی شود آمار دقیق حاشیه نشین را در این نشست اعلام کرد، افزود: طبق آمار اعلام شده افزون بر 10 میلیون نفر حاشیه نشین در کشور داریم و در حواشی شهرها و کلانشهرها انواع و اقسام مشکلات اجتماعی ازجمله اعتیاد و تهیه کرد و به فروش رسان مواد مخدر را شاهد هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان عنوان کرد: افرادی در مناطق حاشیه ساکن هستند که با فقر مادی و سایر دردسرها دست به گریبان هستند.

وی ابراز داشت: بعد از بازدیدهای انجام شده از مناطق حاشیه نشین و همچنین با مشورت هایی که انجام شد، استاندار کرمان بر آن شد نقش نجات محله را به صورت امتحانی در کرمان ارائه کنیم.

ذکاء اسدی ادامه داد: نقش نجات محله کرمان را به عنوان نقش نمونه در معاونت اجتماعی وزارت کشور نکته توجه گذاشتند و خواستند تا این نقش را دنبال کنیم و در صورتی که اقدامات انجام شده مثبت بود به سر تا سر کشور تعمیم یابد.

وی یادآور شد: قراردادی نگاه کن وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی امضا شد و این موضوع نکته تاکید قرار گرفت که ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار تشکیل شود.

این مسئول بیان داشت: این تصمیم ملی با تصمیم استانی ما همزمان شد و به همین دلیل کارگروه اجتماعی و کارگروه ساخت و ساز و بازآفرینی محلات، کارگروه ارتقای حالت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و کارگروه اقتصادی، مشارکت های مردمی و تسهیلات را تشکیل دادیم و اقداماتی صورت گرفت.

ذکاء اسدی افزود: امیدواریم تا پایان آبان ماه سال جاری بتوانیم بازدیدی را به اتفاق مدیران و رسانه ها از شهرک ها و محلات پایلوت نقش نجات محله داشته باشیم و ان شاء الله در زمینه رسیدن به اهداف نقش مذکور به موفقیت نسبی دست یابیم.

**نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود**

گردآوری توسط: ارژنگ ک.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بلبلی برگ گلی خوش رنگ در منقار داشت ««« »»» و اندر آن برگ و نوا خوش ناله‌های زار داشتبیش از 10 میلیون نفر حاشیه نشین در کشور داریم/ اجرای طرح نجات محله در کرمان


TT / 70 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : ارژنگ ک.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نشین
برچسب ها : حاشیه , نجات

مطالب مرتبط