نانومحصولی که خوشگلی بنا را حفظ می کند

نانومحصولی که زیبایی ساختمان را حفظ می کند

سیناپرس: اخیراً محصولی به بازار عرضه شده که در آن از نانوپوشش برای حفظ خوشگلی و پاکی آپارتمان استفاده می‌شود. این نانوپوشش مانع از رشد جلبک و قارچ روی سطح آپارتمان شده و خوشگلی آپارتمان را حفظ می‌کند.

سیناواکس (Synavax) یکی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌ نانو است که در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر فعالیت دارد. این شرکت اخیراً اعلام کرده که کامیاب به ارائه نوعی پوشش محافظ و خودتمیز شونده شده‌است. این پوشش می‌تواند روی سطح ساختمان‌ها به کار گرفته شود. این پوشش می‌تواند هزینه تعمیر و نگهداری را در آپارتمان کم کرده، آن را تمیز نگه داشته و در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند.
این پوشش برای مالکان آپارتمان بسیار گیرا است؛ چرا که در هنگام به فروش رسان یا کرایه آپارتمان، یکی از مسائل بسیار اصلی موضوع تعمیرات و مصرف انرژی آپارتمان است. البته وقتی که موضوع به فروش رسان یا کرایه در میان باشد، بحث خوشگلی و نمای آپارتمان همیشه از مسائل عمده است.
حفظ خوشگلی آپارتمان به صرف هزینه زیادی نیاز دار، این کار به‌صورت دوره‌ای انجام می‌شود به طوری که چنانچه مدتی روی حفظ خوشگلی هزینه و مواظبت انجام نشود، مشکلاتی برای ظاهر آپارتمان رقم خواهد خورد. رطوبت را می‌توان یکی از عوامل مشکل‌ساز در این مسیر آگاهی داشت چرا که به سرعت موجب رشد جلبک یا قارچ روی سطح آپارتمان می‌شود. تابش پرتو فرابنفش همیشه یکی از عوامل آسیب‌رسان به آپارتمان است. بنابراین، باید برای تمام این موارد، از پیش تدابیری اتخاذ شود که این کار موجب متحمل شدن هزینه‌های سنگین به مالکان آپارتمان است.
این مکانی است که فناوری‌ نانو می‌تواند به مالکان یاری رساند. شرکت سیناواکس با بهره گیری از فناوری‌ نانو اقدام به ارائه محصولی کرده که می‌توان از آن برای حفاظت از آپارتمان بهره گرفت. این نانوپوشش قابل استفاده روی سطح دیوارها و سطوح گوناگون آپارتمان است.
به گزارش ستاد توسعه تکنولوژی نانو،این تکنولوژی مزایای زیادی برای ساختمان‌ها دارد و موجب تمیز ماندن و حفظ خوشگلی آن می‌شود؛ بدون اینکه نیاز به تمیزکاری اضافه باشد. همچنین این پوشش می‌تواند کارایی انرژی را در آپارتمان زیاد کند.
از ویژگی‌های این نانوپوشش می‌توان به مواردی همچون ضد رطوبت، ضد پرتو فرابنفش، ضد گرما، زندگی کرد سازگاری، نامرئی بودن اشاره کرد.

**نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود**

گردآوری توسط: مرجان و.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بهار و گل طرب انگيز گشت و توبه شکن ««« »»» به شادی رخ گل بيخ غم ز دل برکننانومحصولی که خوشگلی بنا را حفظ می کند


TT / 73 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : مرجان و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نانومحصولی
برچسب ها :

مطالب مرتبط