نخستینها و کهنه ترینها در کیش کدام هستند؟

اولین ها و قدیمی ترین ها در جزیره کیش کدامند؟

کیش نوین امروزی تقریبا از سال 1371 با تاسیس سازمان عمران کیش بنا نهاده شد و می توان عنوان کرد رونق اقتصادی و آبادانی این جزیره زیبا پس از انقلاب از اوایل دهه 70 بوجود آمده است.


لذا تصمیم گرفتیم تا نگاه بکنیم اولین و قدیمی ترین مارک ها، هتل ها، بازارها و تفریحات کیش کدامند؟!

هتل پنج ستاره شایان در سال ۱۳۵۴ به دستور محمدرضا پهلوی احداث گردید. این هتل به عنوان یکی از بزرگ ترین و خوب ترین هتل های کیش شناخته میشه، هتل شایان در سال۱۳۹۳ به جمع گروه هتل‌های پارس اضافه شد و به هتل پارس شایان تحول نام داد، این هتل از روی نقشه کاملا هویداست و در خوب ترین ناحیه جزیره و نزدیک به ساحل نورانی خلیج همیشگی فارس و بسیاری از جاذبه‌های جهانگردی دیگر واقع شده است، بزرگ ترین اسکله تفریحی جزیره هم مقابل هتل شایان قرار دارد، محیط داخلی نوین هتل، منظره زیبای اسکله و آسایش خلیج نیلگون فارس، دقایق فراموش نشدنی خوشگلی را در خاطر مهمانان این هتل نقش خواهد زد.

غذاخوری شاندیز صفدری کیش جزو کهنه ترینها و مرغوبترین غذاخوری های کیش است، شعبه اصلی این غذاخوری در ییلاق شاندیز شهر مشهد واقع گردیده که شیشلیک های با کیفیت آن سرشناس است. این غذاخوری بیشتر از 50 سال قدمت دارد و شعبه کیش این غذاخوری جزو اولین غذاخوری های مرغوب و مدرنی بود که با موسیقی زنده می پذیری مهمانان و مسافرین کیش بود.


قدیمی ترین تفریحات کیش
"کازینو" نام مکان بازیهای کامپیوتری در کیش بود که تا اواسط دهه 80 فعال بود اما بخاطر قدیمی شدن سیستم ها و بازیهای آن و همچنین استهلاک وسایل آن، این موسسه در سال 1385 بطور دایم بسته شد. این موسسه در وقت زندگی خود یکی از بزرگ ترین مراکز بازیهای کامپیوتری سرپوشیده در کشور به حساب میامد.


یکی از اولین نقاط تفریحی در کیش "اسکله تفریحی" است. این اسکله موسسه فعالیت کلوب های ورزشی دریایی است، همچنین در فصلهای جایز اشخاص از بالای این اسکله سرگرم به ماهیگیری میشوند.


قدیمی ترین بازار های کیش
بازار پردیس 1 جزو قدیمی ترین بازار های سرپوشیده و نوین در کیش است. در مجاورت این بازار مجموعه سوئیت های پردیس هم احداث گردید که قالبا به وسیله مالکین و فروشگاه داران پردیس کرایه یا خریداری گردیده بود.


این سوئیت ها به تازگی بخاطر عمربالای این واحدها تخلیه و در آستانه تحول کاربری است.
از دیگر بازار های قدیمی در کیش می توان به بازار ونوس و بازار عربها اشاره نمود که این دو بازار به سایز بازار پردیس 1 مورد شانس مسافرین و کیشوندان قرار نگرفت.


قدیمی ترین کمپانی های رنت خودرو در کیش
کمپانی های سیروسفر، شتاب سیر و صدرا جزو قدیمی ترین کمپانی های رنت خودرو در کیش است که با کرایه انواع مختلف ماشین های امریکایی، اروپایی، کره ای و ژاپنی قادر هستید خوشی رانندگی در کیش را دو برابر کنید.


اما پیش از کرایه خودرو یک نیم نگاهی به مقررات رانندگی در کیش بیاندازید، این مقررات خیلی دشوار گیرانه است و عدم آگاهی از آن قادر هست مخارج ماشین رانی در جزیره برای شما خیلی قیمتی به پایان رسانده شود!

آژانس پرسرعت سیر به عنوان یکی از کهنه ترینها در امور برگزاری سفر به جزیره کیش در کشور مفتخر است تا جهت مشورت و ارائه خدمات سفر به جزیره کیش در جوار شما باشد. این آژانس با بیشتر از 20 سال تجربه در امور برگزاری تورکیش مفتخر است تا از مبادی تهران بزرگ، شهر مشهد، شهر اصفهان و شهر شیراز تورهای زمان پایانی و مرغوب کیش را ارائه نماید.


در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفریحات، تورها و قیمت هتل های کیش قادر هستید با شماره تلفن های 02188724831 (تهران بزرگ) یا 02125917955 داخلی 2 و 05138095 (شهر مشهد) تماس نتیجه فرمایید و یا به سایت https://kishlandyar.com مراجعه فرمایید.---براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد---

تهیه از : پروانه ه.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مقيم حلقه ذکر است دل بدان اميد ««« »»» که حلقه‌ای ز سر زلف يار بگشايدنخستینها و کهنه ترینها در کیش کدام هستند؟


TT / 207 --- TP / 33%

گردآوری شده توسط : پروانه ه.
تاریخ گردآوری : 2018-01-23
در دسته بندی : جزیره
برچسب ها : جزیره کیش

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :