نرمنوش یا اسموتی های بهاری و سودمند برای اندام که چاق تان نمیکند!!

اسموتی های بهاری و مفید برای بدن که چاق تان نمی کند!!


چنانچه می‌خواهید از میهمانان خود با نوشیدنی‌های سلامت و لذیذ عوض نوشیدنی‌های عادی همچون چای یا قهوه پذیرایی کنید می‌توانید انواع مختلف اسموتی‌های بهاری که باعث چاقی هم نمی‌شوند را تهیه کنید.

شیوه پخت چندین نرمنوش سودمند برای اندام

در اوایل بهار هنوز می‌توانید از مزه خوش میوه‌های زمستانی همچون پرتقال و نارنگی صفا بکنید، همچنین میوه هایی مثل کیویی، موز، میوه آناناس، خیار، هویج، سیب و انگور هم در دسترس می باشند که از همه آن‌ها می‌توانید برای تهیه اسموتی‌های لذیذ برای پذیرایی از دوستان و آشنایان خود بهره گیرید. در ذیل شیوه پخت چندین نرمنوش ساده، لذیذ و سودمند برای سلامت اندام را که باعث چاقی هم نمیشوند، وارسی می‌کنیم.

نرمنوش هویچ استوایی

نرمنوش هویچ استوایی از میوه هایی همچون هویج، میوه آناناس، گوجی بری و گلابی تشکیل شده است، برای تهیه نرمنوش این میوه‌ها را همراه با مقداری یخ در همزن ریخته و یک مخلوط نسبتاً همدست تهیه کنید. در این آشامیدنی ویتامین C، A و آنتی اکسیدان‌های سودمند برای سلامت اندام یافت می شود.

نرمنوش نارگیلی

مواد ضروری برای تهیه نرمنوش نارگیلی، یک لیوان آب نارگیل، مقداری شیرنارگیل، پرتقال، گریپ فروت سرخ پوست کنده که دانه‌های آن جداشده باشد، پرتقال خونی، زنجفیل تازه، مقداری شربت از مزه مربوطه، دانه چیا، مقداری عسل برای مزه دهی. تمام مواد را در مخلوط کن ریخته و هم بزنید؛ برای زینت هم می‌توانید از میزان برگ ریحون یا دانه‌های چیا بهره گیرید.

نرمنوش آووکادو با کره بادام زمینی

یکی دیگر از اسموتی‌های سودمند برای اشخاصی که نمی‌خواهند اضافه وزن پیدا کنند، اما از مزه خوش نرمنوش می‌خواهند صفا بکنند نرمنوش آووکادو با کره بادام زمینی است. برای تهیه این نرمنوش به یک دوم یک آووکادوی جاافتاده، یک موز رسیده تفت داده شده که فریز شده است، دو قاشق غذا خوری پودر کاکائو، ۳ قاشق غذا خوری کره بادام زمینی، یک و یک دوم فنجان شکر، یک قاشق غذا خوری شربت افرا و یک دوم قاشق چای خوری عصاره وانیل احتیاج داریم. برای تهیه این نرمنوش تمام مواد نخستین را در مخلوط کن بریزید تا مخلوط یکدستی حاصل شود.

نرمنوش توت فرنگی و انبه

برای تهیه نرمنوش توت فرنگی و انبه تنها به مقداری توت فرنگی، موز، انبه و چندین قطعه یخ احتیاج دارید، این مواد را در مخلوط کن ریخته و هم بزنید تا تبدیل به مخلوط یکدستی شود.

نرمنوش سبزیجات بهاری

برای تهیه نرمنوش سبزیجات بهاری طبقه اول این نرمنوش به مواد نخستین ای همچون کاهو، جعفری، سیب، توت فرنگی و ریواس احتیاج دارید؛ برای تهیه کاهو، دو قاشق غذا خوری جعفری، سیب، موز تفت داده شده منجمد شده، کنجد، خرمای خرد شده و یک دوم فنجان آب پرتقال را در مخلوط کن ریخته و هم بزنید تا محلولی یکدست ساخته شود.
برای لایه دوم نرمنوش، دو فنجان توت فرنگی خردشده، یک فنجان ریواس خرد شده، مقداری کنجد، خرمای خردشده، ۱۵۰ گرم ماست خامه‌ای و یک دوم فنجان آب پرتقال را در مخلوط کن ریخته به هم بزنید تا تبدیل به مخلوطی یکدست شود.
بعد از آن مخلوط اول را در لیوان ریخته، آن را مدتی در یخچال بگذارید تا خود را ببندد، بعد از آن نیمه دوم لیوان را با مخلوط پارت دوم پر کنید؛ در این وقت نرمنوش شما برای مصرف آماده است.

نرمنوش پرتقال با شیر بادام

برای تهیه نرمنوش پرتقال با شیر بادام مقداری عصاره وانیل را با شیر بادام ترکیب نمایید و بعد از آن آن را با مقداری پرتقال در مخلوط کن ریخته و هم بزنید تا یک مخلوط یک دست آماده شود.
--- پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست ---

نگارش توسط : سودابه ی.

دسر و نوشیدنی در بخش آشپزی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو در رويت بخندد گل مشو در دامش ای بلبل ««« »»» که بر گل اعتمادی نيست گر حسن جهان داردنرمنوش یا اسموتی های بهاری و سودمند برای اندام که چاق تان نمیکند!!


TT / 157 --- TP / 28%گردآوری شده توسط : سودابه ی.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : بهاری
برچسب ها : اسموتی
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :