نعمت زاده هفته آینده در مورد قراردادهای خارجی خودروسازان به مجلس پاسخ می دهد

نعمت زاده هفته آینده در مورد قراردادهای خارجی خودروسازان به مجلس پاسخ می دهد

دبیر دوم کمیسیون صنایع مجلس گفت: وزیر صنعت روز سه شنبه هفته آینده با حضور در مجلس، در رابطه با قراردادهای خارجی شرکت‌های خودروساز به نمایندگان پاسخ می‌دهد.

سید جواد حسینی کیا در مصاحبه با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس بیان داشت: در نشستی که هفته آینده با حضور نعمت زاده وزیر صنعت در کمیسیون صنایع مجلس به انجام رسانده میشود، موضوع قراردادهای خارجی شرکت های خودروساز مطالعه خواهد شد.

وی اضافه کرد: هفته آینده وزیر صنعت در این مورد به سوالات نمایندگان مجلس پاسخ می دهد.

حسینی کیا با بیان این که پیشتر قرار بود این جلسه روز سه شنبه هفته جاری به انجام رسانده شود، گفت: به خاطر مسافرت وزیر صنعت به بندرعباس، این جلسه لغو و به هفته آینده موکول شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، با نهایی شدن برجام خودروسازان ایرانی رایزنی های خود را با خودروسازان خارجی از سر گرفتند اما در نهایت قراردادهای عمده باز هم با همان شرکای قبلی یعنی شرکت های فرانسوی پژو و رنو به امضا رسید.

بر این اساس، گروه صنعتی ایران خودرو با پژو قرارداد بست، سایپا هم مشارکت خود را با سیتروئن از سر گرفت. علاوه بر این قرار است سازمان گسترش نیز با شرکت رنو نسبت به تولید خودرو اقدام کند.

به این ترتیب علاوه بر دو شرکت بزرگ خودروساز ایران، یک سازمان دولتی نیز قرار است به تولید و عرضه ماشین های فرانسوی در ایران توجه بکنند.

در قالب این همکاری ها، دو کارخانه سایپای کاشان و بُن رو به عنوان بخشی از آورده طرف ایرانی در همکاری ها عرضه خواهند شد.

********************

متن از : شيرزاد ا.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

توانگرا دل درويش خود به دست آور ««« »»» که مخزن زر و گنج درم نخواهد ماندنعمت زاده هفته آینده در مورد قراردادهای خارجی خودروسازان به مجلس پاسخ می دهد


TT / 49 --- TP / 19%

گردآوری شده توسط : شيرزاد ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نعمت
برچسب ها : مجلس

مطالب مرتبط