نقشه هایی که وزیر از آن آگاهی نداشت

نقشه هایی که وزیر از آن اطلاع نداشت

خبر برکناری وزیر وزرش و جوانان، ماه ها در رسانه ها می چرخید؛ اما او این موضوع را رد می کرد تا این که روز پیش بالاخره به صورت غیرمنتظره استعفا داد.

به گزارش "ورزش سه"، محمود گودرزی در حالی روز پیش از سمت خود در وزارت ورزش و جوانان استعفا داد که به چشم نمییاید عملکرد وزارت تحت اختیار او علت این مساله بوده باشد. بنا بر بررسی شاخصه ها، نتایج در دوره محمود گودرزی در رشته های گوناگون و خصوصا دوست داشتنی خوب بوده است؛ از جمله آن می شود به عملکرد کامیاب سرخابی ها طی دو فصل اخیر اشاره کرد. استقلال و پرسپولیس برخلاف فصول گذشته در دو سال اخیر رقابت پایاپایی در جدول لیگ برتر داشته اند و والیبال نیز به عنوان دیگر رشته دوست داشتنی این سال ها، قادر بود علاوه بر عملکرد عالی در لیگ جهانی، برای اولین بار جواز حضور در بازی های المپیک را گیرد. فوتسال کشورمان نیز قادر بود برای اولین بار به عنوان سوم جام جهانی دست کشف کند و این موفقیت را در بسکتبال و کشتی نیز به نوعی دیگر شاهد بودیم. تیم ملی فوتبال کشورمان نیز شرایط عالی و شگفت انگیزی برای صعود به جام جهانی در اختیار دارد و تمام این اتفاقات باعث می شود تا کارنامه او و وزارت تحت مهار او مثبت ارزیابی شود.


با این حال گفتمان از رفتن وزیر، ماه ها در برخی رسانه ها مطرح می شد؛ اما گودرزی زیر بار این مساله نمی رفت تا این که بالاخره او رفتنی شد؛ اما با استعفا. او در آخرین مصاحبه خود با کیهان ورزشی به مطالب جالبی اشاره کرده بود که این مطالب استعفا وزیر را عجیب تر می کند:


* قسمتی از این مصاحبه
* طی ماه های اخیر و به مخصوص پس از بازی های المپیک بحث رفتن شما از وزراتخانه داغ بوده است؛ آیا خبرهایی است؟

من نشنیده‌ام. این ها رایزنی است و بعضی‌ها به این مسئولیت‌ها علاقه‌مند هستند و خودشان را مطرح می‌کنند. بعضی‌های دیگر علاقه‌مند هستند که نفر دیگری را مطرح کنند، بنابراین مسئله رفتن از نظر بنده منتفی است. چیزی هم از مسئولان بالادست خودم مثل آقای رئیس‌جمهور و معاون نخست ایشان نشنیده‌ام.

* با این تفاسیر برای دور بعدی هم خواهید ماند؟
نخیر؛ قطعا چنانچه برای دور دوم ارائه دهند، نخواهم ماند.

* آیا قبول نکردن وزارت ورزش در دور بعدی، شائبه خالی کردن میدان را به وجود نمی‌آورد؟
تفسیر شما این است که این جریان، روند خوب ورزش است؛ اما یک مدیر باید با دست باز با توانمندی‌های مالی فعالیت کند. بنده از آذر ماه سال گذشته یعنی ۹ ماه، یک ریال بابت پروژه‌های عمرانی خودم دریافت نکرده‌ام. خب یک مدیر به چه صورت می‌تواند کامیاب جلوه کند؟ موقعی که بسازد، توسعه بدهد، فضاها را گسترش بدهد و...
من نقل کرده بودم که صندلی های ورزشگاه آزادی را تهیه کنند و متجاوز از ۲ میلیارد تومان مخارج برداشته که تا به حال یک ریال بابت آن نگرفته‌ایم.


* پس می‌خواهید با این کار اعتراض کنید؟
نه، اعتراض نیست. امکان می دارد فرد دیگری مکان بنده بیاید که «بیزینس من» و یک آدم تجاری و اقتصادی باشد و بتواند از طریق مکان های دیگر وام هزار میلیاردی به سوی خود کشد و به فعالیت توجه بکند. بعد هم، من نسبت به عملکرد بخشی از این محیط بیرون از ورزش گلایه‌مند هستم و به نظرم می‌آید که نتوانسته‌ایم آن تأثیر اساسی‌ای را که باید روی تحول این وضعیتها، اتفاق بیفتد را قرار بدهیم؛ کما این که الان می‌بینید پرسپولیس و استقلال دارند به سمت استقلال مالی می‌روند و فدراسیون زیر دوخم آنها رفته است! فدراسیون فوتبال الآن دارد این دو تیم را دچار بحران می‌کند! چرا باید این اتفاق بیفتد؟ این به آن مناسبات بسیار پیچیده‌ای مربوط می‌شود که آنها گرفته‌اند و در واقع در ورزش ما بوجود آمده که باعث تأسف است. البته امیدواریم که قادر باش تغییراتی در آن بوجود آورد. ما از پشتیبانی و حمایت‌های دولت در این زمینه بهره‌مند هستیم ولی علاقه‌مندیم نیروهای قوه قضائیه ورود یابند تا این نارسائی ها مرتفع شود. من حتی پیشنهاد کمیته‌ای را دادم برای این ناهنجاری ها، که حالا چنانچه بشود نگاه کن قوا، چنین کمیته‌ای برای تفسیر و مدد به یکدیگر به جهت پالایش محیط و تبشیر، بوجود بیاید، خیلی اتفاق خوبی بوجود خواهد آمد.


---با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد---

تهیه از : فرنگيس ض.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

باده لعل لبش کز لب من دور مباد ««« »»» راح روح که و پيمان ده پيمانه کيستنقشه هایی که وزیر از آن آگاهی نداشت


TT / 103 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : فرنگيس ض.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نقشه
برچسب ها : اطلاع

مطالب مرتبط