نمایشگاه خوشنویسی «حُبُّ الحُسین» برگزار می شود

نمایشگاه خوشنویسی «حُبُّ الحُسین» برگزار می شود

آثار خوشنویسی حسین نجفی، با عنوان «حُبُّ الحُسین» دوم آبان در مرکز هنر پژوهی نقش دنیا راه اندازی می‌شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، آثار خوشنویسی «حسین نجفی» باعنوان «حُبُّ الحُسین» روز یکشنبه، دوم آبان در گالری مرکز هنر پژوهی نقش دنیا با اکران 26 اثر خوشنویسی در مضامین قرآنی، آیات و روایات مذهبی به انجام رسانده میشود.

حسین نجفی، فراگیری خوشنویسی را از سال 1371 نزد استاد مرحوم جواد سبتی با خطوط «رقعه»، «دیوانی» و «جلی دیوانی» و «نسخ عربی» آغاز کرد. از سال 1374 در حضور استاد عبدالصمد صمدی خطوط «نسخ» و «ثلث» را یاد گرفت و بعد از آن خط «نستعلیق» را در سال 1375 نزد استاد اخوین فرا گرفت.

وی تاکنون در فستیوالهای نگاه کن المللی و داخلی زیادی شرکت کرده و کامیاب به کسب مقام شده است. «جایزه مسابقه نگاه کن المللی مرکز فرهنگی سازمان کنفرانس اسلامی برای خط جلی دیوانی، سال 2004 و برای خط ثلث و نستعلیق در سال 2007»، «رتبه دوم خط نستعلیق در شانزدهمین نمایشگاه نگاه کن المللی قرآن» ، «رتبه اول خط ثلث درهفدهمین نمایشگاه نگاه کن المللی قرآن»، «رتبه اول دومین جشنواره نگاه کن المللی تجسمی فجر برای خط ثلث در سال 1388»، «رتبه اول جشنواره سراسری ملی کریمه اهل بیت برای خط ثلث در سال 1389» و «رتبه دوم اولین دوسالانه نگاه کن المللی خوشنویسی کشورمان برای خط ثلث در سال 1389» از جمله مقام هایی است که این هنرمند خوشنویس تا کنون به دست آورده است.

نمایشگاه خوشنویسی «حُبُّ الحُسین»، یکشنبه دوم آبان، ساعت 16 گشایش کشف میکند و تا دوازدهم همین ماه ادامه دارد.

علاقه مندان قادر هستند، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 17 برای نگاه کردن این آثار به مرکز هنر پژوهی نقش دنیا در خیابان ولی عصر(عج)، بالاتر از خیابان شهید بهشتی، ضلع جنوب غربی بوستان ساعی، پلاک 2169 مراجعه کنند.

**با تشکر از انتخاب شما**

نگارش: بامشاد ا.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دوش در حلقه ما قصه گيسوی تو بود ««« »»» تا دل شب سخن از سلسله موی تو بودنمایشگاه خوشنویسی «حُبُّ الحُسین» برگزار می شود


TT / 52 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : بامشاد ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : الحسین
برچسب ها : برگزار , نمایشگاه , حُبُّ

مطالب مرتبط