نمایشگاه خوشنویسی «حُبُّ الحُسین» برگزار می شود

نمایشگاه خوشنویسی «حُبُّ الحُسین» برگزار می شود

خبرگزاری فارس: نمایشگاه خوشنویسی «حُبُّ الحُسین» برگزار می‌شود

آثار خوشنویسی حسین نجفی، با عنوان «حُبُّ الحُسین» دوم آبان در مرکز هنر پژوهی نقش دنیا راه اندازی می‌شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، آثار خوشنویسی «حسین نجفی» باعنوان «حُبُّ الحُسین» روز یکشنبه، دوم آبان در گالری مرکز هنر پژوهی نقش دنیا با اکران ۲۶ اثر خوشنویسی در مضامین قرآنی، آیات و روایات مذهبی به انجام رسانده میشود.

حسین نجفی، فراگیری خوشنویسی را از سال ۱۳۷۱ نزد استاد مرحوم جواد سبتی با خطوط «رقعه»، «دیوانی» و «جلی دیوانی» و «نسخ عربی» آغاز کرد. از سال ۱۳۷۴ در حضور استاد عبدالصمد صمدی خطوط «نسخ» و «ثلث» را یاد گرفت و بعد از آن خط «نستعلیق» را در سال ۱۳۷۵ نزد استاد اخوین فرا گرفت.

وی تاکنون در فستیوالهای نگاه کن المللی و داخلی زیادی شرکت کرده و کامیاب به کسب مقام شده است. «جایزه مسابقه نگاه کن المللی مرکز فرهنگی سازمان کنفرانس اسلامی برای خط جلی دیوانی، سال ۲۰۰۴ و برای خط ثلث و نستعلیق در سال ۲۰۰۷»، «رتبه دوم خط نستعلیق در شانزدهمین نمایشگاه نگاه کن المللی قرآن» ، «رتبه اول خط ثلث درهفدهمین نمایشگاه نگاه کن المللی قرآن»، «رتبه اول دومین جشنواره نگاه کن المللی تجسمی فجر برای خط ثلث در سال ۱۳۸۸»، «رتبه اول جشنواره سراسری ملی کریمه اهل بیت برای خط ثلث در سال ۱۳۸۹» و «رتبه دوم اولین دوسالانه نگاه کن المللی خوشنویسی کشورمان برای خط ثلث در سال ۱۳۸۹» از جمله مقام هایی است که این هنرمند خوشنویس تا کنون به دست آورده است.

نمایشگاه خوشنویسی «حُبُّ الحُسین»، یکشنبه دوم آبان، ساعت ۱۶ گشایش کشف میکند و تا دوازدهم همین ماه ادامه دارد.

علاقه مندان قادر هستند، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۷ برای نگاه کردن این آثار به مرکز هنر پژوهی نقش دنیا در خیابان ولی عصر(عج)، بالاتر از خیابان شهید بهشتی، ضلع جنوب غربی بوستان ساعی، پلاک ۲۱۶۹ مراجعه کنند.

**با تشکر از انتخاب شما**

نگارش: بامشاد ا.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دوش در حلقه ما قصه گيسوی تو بود
««« »»»
تا دل شب سخن از سلسله موی تو بود

نمایشگاه خوشنویسی «حُبُّ الحُسین» برگزار می شود

TT / 52 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *