نمایشگاه دستاوردهای آموزش فنی و حرفه ای و گذرهای مهارتی کشور برگزار می شود

نمایشگاه دستاوردهای آموزش فنی و حرفه ای و گذرهای مهارتی کشور برگزار می شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای خراسان جنوبی از اعزام تیم المپیاد استان در ۱۴ رشته به هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت مرحله کشوری خبر داد و گفت: در حاشیه این مسابقات نمایشگاه دستاوردهای آموزش فنی و حرفه‌ای و گذرهای مهارتی برگزار می‌شود.

حسین خوشایند در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: هفدمین مسابقات ملی مهارت در رشته های آکواترون‍‍یک، الکترونیک، تأسیسات الکتریکی، تبرید و تهویه، تراش CNC، رباتیک، طراحی و توسعه وب، طراحی مهندسی مکانیک، فناوری اطلاعات – راهکارهای نرم افزاری برای تجارت، فناوری طراحی گرافیک، فرز CNC، فناوری مد (خیاطی)، کاشیکاری دیوار و کف، کابینت سازی چوبی، لوله کشی و گرمایشی، مکاترونیک، فناوری خودرو، صافکاری خودرو، نقاشی خودرو، اتصالات چوبی، صنایع غذایی (قنادی- آشپزی)، آجرچینی، طراحی فضای سبز، جوشکاری، جواهرسازی، فناوری اطلاعات- مدیریت سیستمهای تحت شبکه، ساخت و تولید و کنترل صنعتی برگزار می شود.

وی بیان کرد: ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان، ارتقای سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشور، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارتهای حرفه ای کشور تا سطح مهارتهای جهانی، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه ای، فراهم کردن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور، کشف استعدادهای حرفه ای جوانان و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارتها و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب از جمله اهداف برگزاری مسابقات مهارت است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای خراسان جنوبی افزود: در حاشیه هفدهمین مسابقات ملی مهارت نمایشگاه دستاوردهای آموزش فنی و حرفه ای و گذرهای مهارتی نیز برپا می شود که بازدید از مسابقات و گذرهای مهارتی برای عموم آزاد است.

خوشایند عنوان کرد: هفدهمین مسابقات ملی مهارت؛ در مرکز تربیت مربی و پژوهشهای فنی و حرفه ای، مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای خودرو 9 دی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز (مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک شهیدخدایی) و مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره سه شهید رهبری برگزار می شود.

وی تصریح کرد: مسابقات ملی مهارت هرسال در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی با حضور استعدادهای برتر مهارتی که عمدتاً جوانان زیر 21 سال هستند برگزار می شود و هر دو سال یک بار برگزیدگان مسابقات ملی به مسابقات جهانی اعزام می شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای خراسان جنوبی اذعان داشت: تیم المپیاد استان متشکل از 18 نخبه مهارتی در 14 رشته به هفدهمین مسابقات ملی مهارت مرحله کشوری اعزام می‎شود.

خوشایند افزود: استان خراسان جنوبی امسال در 14 رشته آجرچینی، فناوری اتومبیل، اتصالات، تبرید و تهویه، فناوری مد، قنادی، مکاترونیک، آکواترونیک، فرز CNC، طراحی مهندسی مکانیک، ساخت و تولید، کابینت ساز چوبی، جوشکاری و جواهرسازی در این مسابقات شرکت می کند.

وی بیان کرد: تاکنون 16 دوره مسابقات ملی مهارت در کشور برگزار شده است و امسال نیز هفدهمین مسابقات ملی مهارت از دوم تا پنجم آبان ماه برگزار می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای خراسان جنوبی اظهار داشت: برگزیدگان نهایی شانزدهمین و هفدهمین مسابقات ملی مهارت پس از شرکت در اردوهای آماده سازی در رشته های منتخب به چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت که در سال 2017 در ابوظبی کشور امارات متحده عربی برگزار می شود اعزام خواهند شد.

*ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد*

گردآوری توسط: ماندانا ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رفتم به باغ صبحدمی تا چنم گلی ««« »»» آمد به گوش ناگهم آواز بلبلینمایشگاه دستاوردهای آموزش فنی و حرفه ای و گذرهای مهارتی کشور برگزار می شود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : ماندانا ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : دستاوردهای , برگزار , نمایشگاه , گذرهای

مطالب مرتبط