نمایش «شراره» در خانه موزه استاد عزت اله انتظامی روی صحنه رفت (3 عکس)

نمایش «شراره» در خانه موزه استاد عزت اله انتظامی روی صحنه رفت

آیین گشایش نمایش «شراره» نوشته و کار محمد مهدی خاتمی روز گذشته ۲۷ مهرماه ساعت ۱۹ با حضور هادی مرزبان، مصطفی مختاباد، محمود بنفشه‌خواه در خانه موزه استاد عزت الله انتظامی برگزار شد.

عکس شماره 1 ⇩

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، هادی مرزبان در آیین گشایش نمایش «شراره» آن را اثر قابل احترامی برشمرد و افزود:این نمایش مرا شگفت زده کرد، اثری شاعرانه، ساده و بی پیرایه و در عین حال عمیق که به خوبی با مخاطب ارتباط برقرار می کند و او را متأثر می سازد.

مرزبان ضمن تقدیر از متن زیبا ،کارگردانی منطبق بر متن و بازی های روان و یکدست بازیگران گفت: من بروز و ظهور چنین آثاری را تحسین می کنم و برای این گروه آرزوی موفقیت دارم.

مصطفی مختاباد نیز «شراره» را اثر اجتماعی موفقی برشمرد که در ذات خود مضمون دفاع مقدس و آدمهای این حوزه را با تیزبینی واکاوی می کند. مختاباد در ادامه افزود: در حوزه تئاتر اجتماعی مخاطب و عوامل اجرا نسبت به یکدیگر اشراف دارند و در یک جهان آشنا با هم دیدار می کنند و شراره با قرار دادن یک فضای زیباشناسانه و بدیع پیش روی مخاطب، به نوعی در این حوزه آشنازدایی می کند.»

نمایش «شراره» کار گروه تئاتر خرداد است که با بازی الهه پژوهی، سحر شفیعی، علی رجایی، محمود کریمی، مهری شمس، احسان امیری پور، فهیمه نوروزی و غلامرضا عارف نژاد روی صحنه می رود. راضیه ایرانی دستیار کارگردان و برنامه ریز،علیرضا سوزنچی مجری طرح، امیر احسان امیری پور مدیر تولید، مهدی حسنی آهنگساز، رضا حسن زاده طراح صحنه، امیر حسین خاتمی مدیر صحنه، هادی شیرازی منشی صحنه، زهره بی خوش طراح لباس، محسن جعفری طراح پوستر و بروشور، امیر خدامی عکاس، ژیلا حسین زاده امور بین الملل و مهدی رفیع زاده به عنوان مشاور رسانه در این نمایش حضور دارند.

«شراره» از آثار موفق دهمین دوره جشواره تئاتر رضوی بود.

این نمایش همه روزه ساعت 19 درمحل خانه موزه استاد انتظامی به آدرس بلوار شهید اندرزگو، روبه روی بلوار کاوه شمال، کوچه شهید احمدی، پلاک 28 به صحنه می رود.

دانشجویان و اعضای خانه تئاتر رایگان به تماشای «خسوف» می نشینند

نمایش «خسوف» نوشته ابوالفضل حاجی علی خانی و با کارگردانی مشترک شقایق فتحی و ابوالفضل حاجی علی خانی از روز یکشنبه، 25 مهرماه، میهمان تماشاخانه سنگلج شده است. طبق تصمیم گروه اجرایی این نمایش دانشجویان تمامی رشته ها و اعضای خانه تئاتر می توانند با همراه داشتن کارت شناسایی خود به صورت رایگان به تماشای این نمایش بنشینند.

عکس شماره 2 ⇩
عکس   نمایش «شراره» در خانه موزه استاد عزت اله انتظامی روی صحنه رفت

این اثر تا 14 آبان ماه رأس ساعت 19 روی صحنه است و شقایق فتحی، ابوالفضل حاجی علی خانی، بهروز سروعلیشاهی، افشین غیاثی و سعید دولتی در آن به ایفای نقش می پردازند. خسوف، روایتی از زندگی حشمت عسگری است که هم اینک معلم بازخریدی آموزش و پرورش است. او از کودکی نزد پدرش تعزیه خوانی می کرده و و بعد از سالها نسخه نویسی چیره دست و اشقیاءخوانی به نام گشته است. در مقطعی از زندگی او دچار شک و تردید می شود و همین مقدمهٔ مخاطرات عجیبی است که سرنوشتی متفاوتی را برای او رقم می زند.

نمایش «خسوف» هر روز ساعت 19 در تماشاخانه سنگلج به نشانی ضلع جنوبی پارک شهر، ابتدای خیابان بهشت روی صحنه می رود.

اجرای ویژه نمایش«قرارمان فصل خرما» برای خبرنگاران و عکاسان

نمایش «قرارمان فصل خرما» به کارگردانی رضا رمضانی چهارشنبه 28 مهرماه ساعت 8 در تماشاخانه سرو برای خبرنگاران و عکاسان به روی صحنه می رود.

نمایش «قرارمان فصل خرما» داستان دو خانواده در بحبوحه جنگ تحمیلی است که قتل ناخواسته ذبیح زندگی و دوستی آنها را دچار چالش می کند. این نمایش با حمایت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس تولید شده است و تا 8 آبان ماه هر شب ساعت 20 در تماشاخانه سرو روی صحنه می رود.

عکس شماره 3 ⇩
عکس   نمایش «شراره» در خانه موزه استاد عزت اله انتظامی روی صحنه رفت

تماشاخانه سرو در میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، ابتدای خیابان فلاح پور، پلاک 1 واقع شده است. حضور کلیه خبرنگاران و عکاسان رسانه های کشور در اجرای روز چهارشنبه 28 مهرماه آزاد است.

____________________________________

گردآوری از : آريا خ.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو حافظ در قناعت کوش و از دنيی دون بگذر ««« »»» که يک جو منت دونان دو صد من زر نمی‌ارزدنمایش «شراره» در خانه موزه استاد عزت اله انتظامی روی صحنه رفت (3 عکس)


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آريا خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : فرهنگی هنری
برچسب ها : شراره , موزه

مطالب مرتبط