سخن نماینده تهران مبنی بر اعطای 2 میلیارد به دانشگاه کاشان برای بورسیه ها کذب است

سخن نماینده تهران مبنی بر اعطای 2 میلیارد به دانشگاه کاشان برای بورسیه ها کذب است

عضو کمیسیون تعلیم مجلس گفت: آقای صادقی نماینده تهران نقل کرده است که در سال 89 دو میلیارد تومان برای بورسیه‌ها به دانشگاه کاشان داده شده که این حرف کذب محض است.

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردمان کاشان در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه 28 مهر در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره جزئیات جلسه دیروز کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس درباره پرونده فوت دانشجوی دکترای کاشان، گفت: جمع بندی، اظهارنظرها و توصیه ها به نشستی دیگر موکول شد.

وی با اشاره به جامعیت و کامل بودن گزارش فوت دانشجوی مذکور بیان داشت: بعضی دوستان برای این که از دلایل فوت رد شوند به سراغ موضوعات دیگر می روند در حالیکه یک فوتی رخ داده است و ما می خواهیم نگاه بکنیم چه عواملی موجب آن شده است و وظیفه دیگری نداریم.

ساداتی نژاد با ابراز شگفتی از بهم ریختگی، اختلال و عجله برخی اعضای کمیسیون تعلیم در این باره که مکان پرسش نیز دارد، گفت: این که در ضمن بررسی پرونده فوت یک دانشجوی دکترا چنین بانگ ها و جیغ ها به گوش میرسد گویی خبری است.

وی ادامه داد: بعضی می خواهند پرونده ها را به وادی هایی که خود می خواهند بکشند و به عمد حرف هایی را می زنند که از کسانی که ادعا داشته و تحصیلکرده حقوق هستند بعید است. چرا که باید سخنانی بر زبان آورند که بتوانیم در مجامع قانونی آنها را پیگیری کرد؛ مگر می شود به کسی اتهام زد؟ مگر می شود دروغ گفت؟

نماینده مردمان کاشان در مجلس شورای اسلامی با تشریح جزئیات مقرری انتخاب شده برای یک دانشجوی بورسیه شامل 40 درصد متعلق به استاد راهنما، 40 درصد مخارجهای پایان نامه و 20 درصد متعلق به دانشجو است، گفت: از 40 میلیون مقرری بورسیه 16 میلیون آن متعلق به پایان نامه است که بعد از آزمایش جامع باید تأمین شود.

وی با اشاره به این که دانشجوی ازدنیا رفته ورودی مهر سال 90 است، بیان کرد: یکی از دوستان گفت و گوای کرده و دو سه دروغ در آن نقل کرده است.

ساداتی نژاد در این باره گفت: این دانشجو ورودی مهر 90 است و پول در تیرماه 90 برای او واریز شده و من هم تا ماه خرداد سال 90 رئیس دانشگاه بودم.

وی با تأکید بر این که هزینه پایان نامه هنگام ورود دانشجو به وی داده نمی شود، خاطرنشان کرد: دانشجو باید وارد مرحله پایان نامه بشود تا مقرری مربوط به رساله به او واگذار شود. پس ورود پول موضوع نیست بلکه زمان پایان نامه اهمیتی می دارد.

عضو کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس گفت: یک بحثی هم یکی از نمایندگان درباره کارنامه تندرست کرده و نقل کرده که آن هم در زمان مسئولیت بنده در دانشگاه کاشان بوده است و من تخلف کرده آم در حالیکه او ورودی مهر سال 90 است و من آن زمان مسئولیت نداشتم و با این که این توضیح به ایشان داده شد ولی باز هم ایشان این دروغ را گفت.

وی با اشاره به این که این نماینده مجلس اطلاعات دروغ و غلط و اتهام را با هم ترکیب و عنوان کرده است، تصریح کرد: آقای محمود صادقی نماینده تهران نقل کرده است که در سال 89 دو میلیارد تومان برای بورسیه ها به دانشگاه کاشان داده شده است که در مکان دیگر هزینه گردیده که این حرف کذب محض است و در مراجع قانونی باید پاسخ داده شود.

ساداتی نژاد با ذکر این مورد که بعضی حس خودبزرگ بینی داشته و تا تریبونی مییابند زود می خواهند خودشان را مطرح کنند، گفت: ایشان قبلا در رابطه با دیگری براساس شنیده هایش مطلبی را مطرح کرده بود که من به ایشان نقل کردم آیا شما هرچه را شنیدی می گویی؟ سندتان کجاست؟ درباره این موضوع هم به گوش رسیده است که فلانی (ساداتی نژاد) این کار را کرده است و البته بعد هم از بابت این اتهام عذرخواهی کرد و من به او نقل کردم که دیگر تکرار نشود اما ایشان مجددا براساس شنیده های ترک اطلاعات غلط مطرح کرد.

وی با یادآوری این که وزارت علوم برای هر دانشجوی بورسیه 40 میلیون تومان واریز می کند، خاطرنشان کرد: لذا اگه در سال 89 دو میلیارد تومان بابت بورسیه ها از سوی وزارت علوم به دانشگاه کاشان داده باشد یعنی در همان لحظه 50 دانشجوی بورسیه در دانشگاه های کاشان در حال تحصیل بودند.

ساداتی نژاد با تاکید براینکه دانشگاه کاشان از بدو تاسیس در سال 1352 تا الان جمعا 50 بورسیه نداشته است، گفت: در سال 89 این دانشگاه حدود سه یا چهار بورسیه داشته است.

نماینده مردمان کاشان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بنابراین نقل کردن عدد و رقم های اینشکلی و دروغ هایی از جنس دروغ های نجومی نمایان میکنند که برخی افراد اختلال دارند.

*با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد*

گردآوری توسط: ساسان ر.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عيب رندان مکن ای زاهد پاکيزه سرشت ««« »»» که گناه دگران بر تو نخواهند نوشتسخن نماینده تهران مبنی بر اعطای 2 میلیارد به دانشگاه کاشان برای بورسیه ها کذب است


TT / 85 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : ساسان ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بورسیه
برچسب ها : اعطای , نماینده , کاشان , مبنی

مطالب مرتبط