"نوسانات بازار" بزرگ ترین مشکل صنعت مرغ استان قم است

"نوسانات بازار" بزرگ ترین مشکل صنعت مرغ استان قم است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: بزرگ‌ترین مشکل مرغداران نوسانات بازار است و آن‌ها نمی‌توانند بر اساس یک ثبات قیمتی در بازار برنامه‌ریزی کنند.

محمدرضا طلایی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به افزایش قیمت مرغ در قم اظهار داشت: در حال حاضر قیمت مرغ بالا نیست و اگرچند ماه پیش این محصول قیمتش پایین بود به خاطر آن بود که زیر قیمت تولید ارائه می شد.

وی بابیان اینکه در صنعت مرغ باید در هر شرایطی تولید شود حتی اگر با ضرر همراه باشد، تصریح کرد: مرغدار مجبور است برای پاسخگویی به سفارشات قیمت تمام شده مرغ را ارائه کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم ادامه داد: متأسفانه حمایت از مرغداران در بروکراسی های اداری از قبل وجود داشته و هنوز هم ادامه دارد که این موضوع تا حدودی به مرغداران ضربه می زند.

وی بابیان اینکه باید تسهیلاتی برای بازسازی واحدهای مرغداری در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: بزرگ ترین مشکل مرغداران نوسانات بازار است و آن ها نمی توانند بر اساس یک ثبات قیمتی در بازار برنامه ریزی کنند.

طلایی با تأکید بر اینکه بیشتر ضرر مرغداران از نوساناتی است که روزانه مشخص می شود، عنوان کرد: زمانی که عرض و تقاضا به یک نسبت برابر نباشد باید انتظار واکنش بازار به قیمت ها بود چراکه زمانی که تقاضا زیاد باشد قیمت به مراتب افزایش پیدا می کند و اگر عرضه زیاد باشد قیمت ها کاهش می یابد.

وی اضافه کرد: در بخش حمایت از مرغداران دولت یارانه هایی پرداخت می کند که این یارانه از قبل تعریف شده است و نمی توان نوسانات را در آن اعمال کرد.

-نظر يادتان نرود-

تهیه کننده: شراره ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مده به خاطر نازک ملالت از من زود ««« »»» که حافظ تو خود اين لحظه گفت بسم الله"نوسانات بازار" بزرگ ترین مشکل صنعت مرغ استان قم است


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : شراره ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : صنعت , نوسانات

مطالب مرتبط