سهم غذا و نوشیدنی در زندگی خانوارهای شهری

سهم غذا و نوشیدنی در زندگی خانوارهای شهری

اقتصاد کلان - خانوارهای شهری سال گذشته بیش از 146هزار میلیارد تومان پول برای خوراکی و آشامیدنی پرداخت کردند .

سرزه به نقل از خبر آنلاین خبر می دهد، بررسی ها نمایان میکند در سال گذشته هر خانوار ایرانی در حدود 8 میلیون و 327 هزار و 631 تومان صرف تهیه کرد خوراکی و اشامیدنی کرده است .
هزینه خوراکی و آشامیدنی در ایران ، بعد از هزینه بخش مسکن، بالاترین سهم از سبد مخارجی خانوار را از آن خود کرده است .
23.6 درصد از مخارجهای یک خانوار صرف تامین اعتبار نکته نیاز برای تهیه کرد خوراکی و اشامیدنی می شود . این رقم هر چندین در سال های جولان تورم در اقتصاد ایران، افزایشی مداوم و بالا را میازمود، اما در سال گذشته رشدی اندک را نسبت به مدت مشابه سال پیش شاهد بود . به طوری که رشد هزینه ها در این حوزه در حدود 3.1 درصد خبر داده شده است .

بر اساس این گزارش آخرین آمارهای ارائه شده ، حدود 17 میلیون و 600 هزار خانواده شهری در ایران میزیند که سهمی بالا از کل جمعیت مردم کشورمان را در مقابل روستایی ها از آن خود کرده اند .

به این ترتیب با احتساب هزینه متوسط یک خانواده شهری در ایران بابت تهیه کرد غذا و نوشیدنی ، معلوم می شود خانواده های شهری در سال گذشته معادل 146 هزار میلیارد , 566 میلیون تومان در این حوزه خرج کرده اند . به واژه دیگر حجم عذای به کار برده شده در شهرها در این دوره وقتی برابر با این رقم بوده است .

بر این اساس قوت غالب مردم کشورمان را نان و سپس برنج به خود اختصاص داده است و در سال های اخیر ، خصوصا بعد از هدفمندی یارانه ها و رشد شتابان تورم، سهم مواد مغذی مانند گوشت ، لبنیات و ... در سبد تهیه کرد مردم کشورمان کاهش کشف کرد .

در سال گذشته درآمدها و هزینه ها در خانوارها شهری به هم نزدیک شد و هر خانوار شهری در حدود 35 میلیون و 259 هزار تومان درآمد ناخالص داشت،این در حالی است که میزان مخارجهای ناخالص در حدود 35 میلیون و 265 هزار تومان تخمین زده شده است .

هزینه ناخالص بدون احتساب مبالغ توجه کردی خانوار بابت مالیات و حق بازنشستگی محاسبه می شود . در عین حال منظور از درآمد ناخالص ، میزان درامد پیش از کسر مالیات و حق بازنشستگی و نیز درامد حاصل از به فروش رسان کالای دست دوم است . باید توجه داشت در این حوزه امکان کم گویی خانوارها وجود دارد .

3535

--- ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد ---

نگارش از : مرجان و.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن جا که کار صومعه را جلوه می‌دهند ««« »»» ناقوس دير راهب و نام صليب هستسهم غذا و نوشیدنی در زندگی خانوارهای شهری


TT / 61 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : مرجان و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نوشیدنی
برچسب ها : خانوارهای

مطالب مرتبط