نوکیا فضای مجازی ۵۲ گیگابیتی را به منزل ها می آورد

نوکیا اینترنت ۵۲ گیگابیتی را به خانه ها می آورد

شبکه کردن یک خانه با فیبر یک مسئله است و انجام این کار برای تمام یک ساختمان مسئله دیگر چرا که به پایپ لاین گسترده برای هر واحد نیاز است. نوکیا برای این مشکل یک راه حل یافته است.

به گزارش کلیک، این شرکت قادر بود با همکاری شرکت کره ای SK Broadband دست به کار بزرگی بزند و یک ساختمان را به طور کامل با فیبر نوری سریع ۵۲ گیگابیت بر ثانیه در سئول شبکه کند. از منظر فنی به واسطه سخت بودن خمش در کار با فیبر نوری امکان این کار بسیار پایین بود اما نوکیا قادر بود این کار را به انجام رساند و پیغامی برای تمامی کاربران دنیا بفرستد که به زودی اینترنت سریع گیگابیتی در خانه ها امکان پذیر خواهد بود. اما این موضوع تضمین کننده این نیست که هر یک از واحدهای ساختمان به سرعت ۵۲ گیگابیت بر ثانیه دسترسی دارند اما می شود نقل کرد که این موصوع شانس افراد ساختمان را برای دسترسی به پهنای باند در کلاس گیگابیت را زیاد میکند.
این ترفندی است که نوکیا در نسل بعدی شبکه های نوری از آن بهره خواهد گرفت؛ بدین ترتیب که به تامینن کنندگان اینترنت این امکان را می دهد که بر روی یک خط فناوریهای چندگانه فیبر نوری را پیاده سازی کنند. که این مسئله باعث کاهش مخارج شارژ مستاجران منازل برای بهره گیری از اینترنت می شود.

هنوز راه درازی برای کشیدن یک خط گیگابیتی به هر اتاق منازل مانده استنوکیا این مدل نمونه را در سئول اجرا کرد چرا که این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ دسترسی به اینترنت گیگابیتی را برای تمامی شهروندان خود ممکن کند و قطعا از تجربیات نوکیا در این زمینه بهره خواهد برد.
ایده بهره گیری از اینترنت گیگابیتی در منازل در کشورهای بزرگ از جمله امریکا هنوز به صورت یک رویا باقی مانده است اما با این وجود این حرکت نوکیا نقطه عطفی خواهد بود تا بقیه کشورها نیز به این سمت و فراهم آوردن امکانات آنلاین خوب تر برای شهروندان خود حرکت کنند.

--- اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد ---

نگارش توسط : سالومه .ی

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز روی ساقی مه وش گلی بچين امروز ««« »»» که گرد عارض بستان خط بنفشه دميدنوکیا فضای مجازی ۵۲ گیگابیتی را به منزل ها می آورد


TT / 38 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : سالومه .ی
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های فناوری
برچسب ها : نوکیا , اینترنت

مطالب مرتبط