نجف نژاد: گودرزی در کوچکترین کارهای باشگاه استقلال هم دخالت می کرد/ او ظرفیت حضور در وزارت ورزش را نداشت

نجف نژاد: گودرزی در کوچکترین کارهای باشگاه استقلال هم دخالت می کرد/ او ظرفیت حضور در وزارت ورزش را نداشت

رئیس پیشین هیئت مدیره استقلال گفت: محمود گودرزی در کوچکترین موارد باشگاه استقلال دخالت می‌کرد و تحت تاثیر حرف‌ها قرار می‌گرفت.

مقداد نجف نژاد در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره استعفای محمود گودرزی از وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: ورزش کشور نیاز ضروری برای تغییر و تحول داشت. نباید زحمات کسی را نادیده گرفت و گودرزی هم برای ورزش زحمت کشید و هر چه در توانش داشت، گذاشت. با این وجود، ورزش ایران نیاز اساسی به تغییر داشت و رئیس جمهور باید فردی را به عنوان سکاندار ورزش انتخاب کند که بتواند به مشکلات سر و سامان دهد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا از نظر بسیاری از کارشناسان، گودرزی نتوانست در 35 ماه حضورش در وزارت ورزش نمره قبولی بگیرد، گفت: لازم بود گودرزی پیش اینکه وزیر ورزش شود، تجربه بیشتری کسب می کرد. گودرزی استاد دانشگاه و در کارش هم موفق بود، اما ظرفیت حضور در وزارت ورزش را نداشت. زمانی که رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی بودم، عنوان می کردم که گودرزی آدم خوبی است، اما در ظرفیت او نبود که از استادی دانشکده به یک باره وزیر ورزش شود. این پُست برای او زود بود.

رئیس پیشین فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی و هیئت مدیره استقلال تصریح کرد: شرایط دست به دست داد تا او وزیر ورزش شود. این حرف ها به این معنی نیست که گودرزی آدم خوبی نبود، بلکه صحبت ما این است که مشورت پذیر نبوده و از ظرفیت ها استفاده نمی کرد. او از ظرفیتی به نام مجلس استفاده نکرد. فراکسیون ورزش 252 عضو داشت، اما مشورتی نمی گرفت. گودرزی کم فروشی نکرد و الان نباید از او انتقاد کرد، اما وزارت ورزش برای او زود بود.

نجف نژاد در خصوص اینکه گفته می شود مشاوران و معاونان گودرزی نقش موثری در عملکرد ضعیف او داشتند، گفت: زمانی که رئیس فراکسیون ورزش و رئیس هیئت مدیره استقلال بودم، گودرزی در کوچکترین موضوع دخالت می کرد. در هیچ دوره ای ندیده بودم که کسی به عنوان سکاندار ورزش این چنین ورود در مسائل کند. اگر قرار است گروهی را انتخاب کنیم، باید اختیار هم بدهیم. وزیر می تواند نظارت کرده و نظرش را از طریق رئیس هیئت مدیره بدهد. گودرزی تحت تاثیر حرف ها قرار می گرفت و اگر کسی موضوعی به او انتقال می داد، خیلی زود می پذیرفت. مجلس در دادن رأی اعتماد به گودرزی اشتباه کرد، هر چند رئیس جمهور در شرایط خاص او را برای وزارت ورزش معرفی کرد.

وی در مورد اینکه هواداران استقلال در صفحه اجتماعی رئیس جمهور از رفتن وزیر ورزش استقبال کرده اند، عنوان کرد: بی انصافی بگوییم گودرزی به استقلال ضربه زده است. او در امور باشگاه دخالت می کرد، اما نمی پذیرم عمدی بخواهد این کار را کرده باشد. 12 سال در باشگاه و 8 سال رئیس هیئت مدیره بودم. وزیر ورزش خودش اذعان داشت که همه چیز باید طبق روال قانونی پیش می رود، اما در امور دخالت می کرد.

نجف نژاد گفت: مسئله مهم در شرایط فعلی این است که کسی انتخاب شود که پتانسیل ورزش را بشناسد، بدنه ورزش را بشناسد و تجربه اندوزی کرده باشد. فردی باشد که امتیاز ما را در ورزش بالا ببرد.

لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد

گردآورنده: كوروش م.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مزرع سبز فلک ديدم و داس مه نو ««« »»» يادم از کشته خويش آمد و هنگام درونجف نژاد: گودرزی در کوچکترین کارهای باشگاه استقلال هم دخالت می کرد/ او ظرفیت حضور در وزارت ورزش را نداشت


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : كوروش م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ورزشی
برچسب ها : دخالت , استقلال , وزارت , کارهای , گودرزی , ورزش

مطالب مرتبط