نکته هایی در رابطه با فیلم اروند با بازی متمایز سعید آقاخانی

نکاتی درمورد فیلم اروند با بازی متفاوت سعید آقاخانی


فیلم اروند مدتی است که نمایش آن آغاز شده است. قصد داریم به اظهار نکاتی درباره این فیلم توجه بکنیم.

نکاتی درباره فیلم اروند

یونس جانباز اعصاب و روان پاسداری مقدس که در عملیات کربلای چهار حاضر بود، بیست و هفت سال بعد از پایان جنگ هنوز هم با خاطره هم رزمانش دوران می گذراند.
او در همراهی با یک گروه تفحص با اتفاق های جدیدی در جریان سیال ذهنش مواجه می شود و این تفحص پایان عجیبی برایش رقم می زند.

چنانچه می خواهید بیشتر آگاهی بدارید : چهره طناز طباطبایی در نمایش مردمی فیلم اروند

مورد های فیلم اروند:

- «اروند» سومین تجربه کارگردانی پوریا آذربایجانی بعد از فیلم های «روایت های ناتمام» و «تجریش ناتمام» است.

- سعیدآقاخانى، طنازطباطبایى، پانته آ پناهى ها، مهرداد صدیقیان، امید روحانى، حسین سلیمانى، کاظم سیاحى، امیرحسین قدسى، على خوشحالمان، مالک سراج، سینا کرمى، یحیی توسلی و هنرپیشگان کودک سپهراد فرزامى و ستایش مرادى هنرپیشگان اصلی این فیلم سینمایی هستند.

- مهدی داوری آماده کننده «اروند» در دومین همکاری خود با پوریا آذربایجانی به عنوان آماده کننده فیلمی در حوزه انقلاب و پاسداری مقدس را در بخش خصوصی ساخته است که این اتفاق کمتر در سینمای کشورمان رخ می دهد.

- داوری و آذربایجانی برای اولین بار کار در حوزه پاسداری مقدس را آزموده اند.

- «اروند» اولین فیلم سینمای کشورمان درباره داستان 175 غواص شهید عملیات کربلای چهار است که پیکرهایشان در سال 1394 و در جریان یکی از عملیات های تفحص یافته شدند. پیکر این 175 غواص شهید در حالی یافت شد که همه آن ها دست بسته بودند و معلوم شد که رژیم بعث کشور عراق آن ها را زنده به گور کرده است. تشییع پیکر آن ها در خرداد ماه 94 یکی از اصلیترین و شکوهمند ترین بدرقه شهدا توسط مردمان در سال های اخیر بود.

- سعید آقاخانی کمدین معروف سینما و تلویزیون بعد از بازی در «وداع طولانی» برای دومین سال پیاپی در یک نقش کاملا جدی در فیلمی حضور یافته است.

- از «اروند» نخستین بار در فستیوال جهانی فجر رونمایی شد که قادر بود جایزه مخصوص هیات داوران این فستیوال را به دست آورد.

- فیلمبرداری «اروند» آذر ماه 94 آغاز و بهمن ماه همان سال به پایان رسید.

عوامل فیلم اروند عبارتند از:

نگارنده و کارگردان: پوریا آذربایجانى/ مدیرفیلمبردارى: مرتضى غفورى/ تدوین: امیر ادیب پرور/ صدابردار: محمودخرسند/ طراح صحنه و تیپ: مهدى موسوى/ آهنگساز: کارن همایونفر/ طراح گریه کنم: کامران خلج/ جلوه هاى مخصوص میدانى: محمدرضاشرف الدین/ جلوه هاى مخصوص کامپیوترى: امیرسحرخیز/ منشى صحنه: جمشیدخندان/ گروه کارگردانی: پانته آ حسینى /مهدى سلیمانى منصور/ سعیدروشن/ مدیرتدارکات: سهراب دادگستر/ تصویر و عکس: موناسرتوه/ مدیر تبلیغات: میثم میرزایى/ مجرى نقش و مدیرتولید: پیمان جعفرى/ جانشین آماده کننده: على باذل، مهدی معزی/ آماده کننده: مهدی داوری.
**************************************

تهیه شده توسط : آرمان ث.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

باد بهار می‌وزد از گلستان شاه ««« »»» و از ژاله باده در قدح لاله می‌رودنکته هایی در رابطه با فیلم اروند با بازی متمایز سعید آقاخانی


TT / 74 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : آرمان ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
Notice: Undefined offset: 1 in /www/serze/index.php on line 140

در دسته بندی :
برچسب ها :

مطالب مرتبط