نگذاریم وحدت مسلمین از بین برود

نگذاریم وحدت مسلمین از بین برود

دبیر‌کل گردهمایی جهانی تقریب با بیان این که خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک می‌داند، گفت: همه انسان‌های بزرگ بالاخص پیامبر گرامی اسلام برای ایجاد وحدت و اتحاد میان انسان‌ها آمدند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، آیت الله محسن اراکی دبیرکل گردهمایی جهانی تقریب مذاهب اسلامی عصر روز سه شنبه طی سخنانی در گردهمایی آغازین موزه نسخ خطی در مسجد جامع مسکو با بیان این که خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک آگاهی میدارد، گفت: همه انسان های بزرگ بالاخص پیامبر گرامی اسلام برای ایجاد وحدت و اتحاد میان انسان ها آمدند.

وی با بیان این که کسانی که بذر تفرقه را انتشار میدهند نابودی مسلمانان را می خواهند، اضافه کرد: متأسفانه تفرقه انگیزها در برخی از کشورهای اسلامی کامیاب به ایجاد جنگ و چالش شدند و ما با برگزاری جلسه های وحدت دست در دست هم دهیم و قرار ندهیم وحدت مسلمین نابود بشود.

آیت الله اراکی تأکید کرد: همه ما یک رسول، یک قبله، یک عید قربان و یک قرآن مجید داریم و ما باید در غم ها و نشاطهای همدیگر شریک باشیم و با یمن و کشور سوریه و کشور عراق همدردی کنیم.

دبیر کل گردهمایی جهانی تقریب در ادامه با اشاره به برگزاری کنفرانس بین المللی "وحدت اسلامی- وحدت مسلمین: اساس صحبت" در مسکو بیان داشت: امیدواریم با برگزاری هرچه بیشتر این قبیل کنفرانس ها بتوانیم شر دشمنان را از سر امت اسلامی کوتاه و وحدت و یکدلی بین مسلمین را بیشتر کنیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: این کنفرانس بتواند نقش تاثیر می داری در ایجاد وحدت در دنیا اسلام ایفا کند.

"دمیر محی الدینوف" معاون شورای مفتی های روسیه نیز طی سخنانی در این مراسم بیان داشت: متأسفانه برخی نیروهای خارجی تلاش می کنند که میان مسلمانان تفرقه بیاندازند و ما نباید اجازه چنین کاری به آنها بدهیم.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت در مسکو با همکاری گردهمایی جهانی تقریب و شورای مفتیان روسیه امروز در مسکو به انجام رسانده میشود گفت: ما با برگزاری اینشکلی نشست ها تلاش می کنیم که صلح و آرامش در میان کشورهای اسلامی بیشتر شود.

معاون شورای مفتیان روسیه اضافه کرد: وظیفه ما از برگزاری اینشکلی نشست ها اشاعه صلح و آرامش بین مسلمانان است و امیدواریم نتیجه بخش و تاثیرگذار باشد.

______________________

تهیه و تدوین: پاكناز ف.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مسندفروز دولت کان شکوه و شوکت ««« »»» برهان ملک و ملت بونصر بوالمعالینگذاریم وحدت مسلمین از بین برود


TT / 60 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : پاكناز ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حوزه
برچسب ها : برود , نگذاریم , مسلمین

مطالب مرتبط