همه نگرانی‎های غرب درباره حلب به دلیل شرایط بد تروریست‎ها است

همه نگرانی‎های غرب درباره حلب به دلیل شرایط بد تروریست‎ها است

رئیس‏‌جمهور کشور سوریه می‏‌گوید که همه دغدغه‏‌های غرب و ایالات متحده درباره حلب به این دلیل نیست که این شهر تحت محاصره قرار دارد، بلکه پیشروی ارتش کشور سوریه و شرایط بد تروریست‎ها در حلب دلیل عمده این دغدغه‎ها است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، رئیس جمهور کشور سوریه در نقل کرد‎وگو با شبکه رادیویی «اس‎آر‎اف1» سوئیس تاکید کرد که رئیس‎جمهور کشور سوریه، دولت و ارتش این کشور طبق قوانین بین المللی از کشور در مقابل تروریست هایی که در نقش مزدور به کشور سوریه هجوم‎ور شدند، پاسداری می کند.

بشار اسد اضافه کرد: مسئولان غربی که دستور هجوم به کشور عراق را دادند و لیبی را ویران کردند و از تروریست های کشور سوریه حمایت می کنند، باید به نوان جنایتکاران جنگی محاکمه شوند.

وی خاطر نشان کرد: غربی‎ها تلاش می کند امور مربوط به این کشورها را شخصی کنند تا بدین ترتیب بتوانند به اهدافشان در قلب دولت‎ها و کشورها جامه عمل پنهان بکنند.

اسد نقل کرد: مردمان کشور سوریه را به خاطر اقدامات وحشیانه تروریست ها و کشتار مردمان و محاصره علیه کشور سوریه از سوی غرب، ترک کردند.

رئیس جمهور کشور سوریه با اشاره به نقش تروریست‎ها و غرب در توقف و نابودی زندگی مردمان کشور سوریه نقل کرد: این نقش بین تروریست ها و اروپایی ها مساوی است.

وی تاکید کرد: بیشتر سوری هایی که جان خود را از دست دادند، به خاطر شلیک خمپاره ها و راکت هایی بوده است که با آن مدارس، بیمارستان‎ها، خیابان ها و ... هدف قرار گرفته‎اند.

بشار اسد اعلام کرد که حلب از چهار سال قبل از سوی تروریست ها تحت محاصره قرار دارد و طی این مدت ما حتی یک صدای اعتراض هم از سوی مسئولان و مقامات غربی نشنیده‎ایم.

رئیس جمهور کشور سوریه تاکید کرد که کشورهای غربی از جمله ایالات متحده و همپیمانان منطقه ای آن احساس می کنند در حال از دست دادن آخرین ورق تروریست ها در کشور سوریه هستند.

اسد تصریح کرد: روسیه به این دلیل در کنار دولت و ملت کشور سوریه قرار گرفته است که تروریسم در منطقه گسترش کشف نکند، زیرا روی خاورمیانه و حتی اروپا و دنیا تاثیر منفی قرار میدهد.

وی با اظهار این که سازمان عفو بین الملل مستقل و بیطرف نیست، نقل کرد: سازمان ملل هیچ سند و مدرکی دال بر این که ارتش کشور سوریه از سلاح های شیمیایی بهره گرفته است، در اختیار ندارد.

****************************

مطلب از : رادين خ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از همچو تو دلداری دل برنکنم آری ««« »»» چون تاب کشم باری زان زلف به تاب اولیهمه نگرانی‎های غرب درباره حلب به دلیل شرایط بد تروریست‎ها است


TT / 88 --- TP / 23%

گردآوری شده توسط : رادين خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نگرانی
برچسب ها : تروریست

مطالب مرتبط