نیروهای سوری و روسی خروج تروریست ها از حلب را تمرین کردند/ احتمال خروج ٩٠٠ تروریست از شرق حلب+ فیلم

نیروهای سوری و روسی خروج تروریست ها از حلب را تمرین کردند/ احتمال خروج ٩٠٠ تروریست از شرق حلب+ فیلم

صبح امروز نیروهای سوری و روسی خروج تروریست‌ها از حلب را تمرین کردند و پیش‌بینی می‌شود فردا ٩٠٠ تروریست از شرق حلب بیرون روند.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس- مهدی بختیاری خبرنگار اعزامی به حلب: بنا بر اخبار اعلام شده، طی آتش بس ٨ ساعته ای که روس ها در حلب اعلام کرده اند، قرار است فردا از ساعت ٨ صبح تا ١٦ به زمان محلی، بخشی از تروریست هایی که خواهان خروج از شرق حلب هستند، از این منطقه بیرون روند.

مسلحین از دو مسیر در مناطق «کاستلو» و «بستان القصر» بیرون رفته و به وسیله اتوبوس های سبز رنگی که حامل پرچم های دو سوریه و روسیه خواهد بود، به مناطق از پیش تعیین شده رسانده میشوند.

امروز صبح نیز مانور اجرای این برنامه با حضور برخی خبرنگاران و مسئولان ارتشی سوری و روس و نیز برخی مقامات مذهبی و مسئولان سیستم قضایی سوریه در منطقه «کاستلو» (یکی از دو مسیر تعیین شده) به اجرا در آمد.

این برنامه که فردا صبح عملی خواهد شد، تحت نظارت مسئولان گوناگون دولتی، مذهبی، امنیتی و نیروهایی از پلیس، آتش نشانی، هلال احمر؛ نیروهای ارتشی روسیه و سوریه صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار فارس، مسلحینی که خواهان خروج از شرق حلب هستند، به وسیله نیروهای امنیتی تا میدان «اللیرمون» اسکورت شده و بعد از آن در اختیار نیروهای هلال احمر قرار می گیرند.

برخی از آنها که قصد بازگشت به جامعه را دارند، بخشیده می شوند و مابقی به «ادلب» رسانده خواهند شد تا به سایر تروریست ها بپیوندند.

ضروری به ذکر است که بشار اسد رییس جمهور سوریه با صدور دستور عفو این فرصت را به تروریست ها داده تا سلاح خود را زمین قرار بدهند.

فاصله محل اجرای این برنامه در کاستلو تا محل حضور تروریست ها که با خاکریزی از هم طلاق گرفته، کمتر از یک کیلومتر است.

عبدالحمید صیرفی یکی از مقامات سیستم قضایی سوریه که بر مانور امروز نظارت می کرد در مکالمه با خبرنگار فارس بیان داشت: امیدواریم مسلحین از فرصتی که رئیس جمهور در اختیار آنان قرار داده و تا ٢٨ دسامبر اعتبار دارد، بهره گیرند.

وی گفت: تاکنون تعداد زیادی از مسلحین این کار را کرده اند و اکنون به صورت عادی در جامعه زیسته و همه حقوق آنها رعایت می شود.

وی ادامه داد: دستور داده شده است که برای هیچکدام از مسلحینی که خواهان خروج از حلب هستند، معضلی از طرف نیروهای امنیتی به وجود نیاید.

بنابر آنچه که برخی مسئولان امنیتی سوریه به خبرنگار فارس نقل کردند، حدس زده میشود تعداد مسلحینی که فردا از شرق حلب بیرون خواهند رفت، ٩٠٠ نفر باشد که این تعداد به وسیله حدوداً ٣٠ اتوبوس رسانده خواهند شد.


****لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد****

نگارش از: فرشاد ق.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

پير دردی کش ما گر چه ندارد زر و زور ««« »»» خوش عطابخش و خطاپوش خدايی داردنیروهای سوری و روسی خروج تروریست ها از حلب را تمرین کردند/ احتمال خروج ٩٠٠ تروریست از شرق حلب+ فیلم


TT / 47 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : فرشاد ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : روسی
برچسب ها : تروریست

مطالب مرتبط