نیروی انسانی فعلی شهرداری های کشور ۵ برابر نیاز و حد مجاز است

نیروی انسانی فعلی شهرداری های کشور ۵ برابر نیاز و حد مجاز است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: نیروی انسانی فعلی شهرداری‌های کشور پنج برابر نیاز و حد مجاز است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، هوشنگ خندان دل در نشست مشترک با شهرداران استان سیستان و بلوچستان که امشب در سالن جلسات استانداری در زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: نیروی انسانی فعلی شهرداری های کشور پنج برابر نیاز و حد مجاز است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با اشاره به وظایف شوراهای اسلامی شهر و روستاها گفت: از اعضای شوراها درخواست دارم تا به عنوان یک ماموریت بر نحوه هزینه کرد منابع مالی شهرداری ها نظارت بیشتری داشته باشند تا اعتماد عمومی نسبت به عملکرد شهرداری ها جلب شود.

وی با بیان اینکه شهرداری زاهدان سال گذشته 120 میلیارد تومان هزینه داشته و بر این اساس سرانه هر شهروند 200 هزار تومان بوده، خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر توزیع منابع مالی که براساس جمعیت در کلانشهرها تخصیص پیدا می کند نامتوازان و غیرعادلانه است.

خندان دل ادامه داد: بر این اساس شاهدیم سرانه یک شهروند در تهران 2 میلیون تومان است و در شهرهای کوچک مثل زاهدان 200 هزار تومان می شود که منصفانه نیست.

معاون وزیر کشور همچنین به ارایه لایحه مدیریت شهری و دهیاری ها از سوی دولت به مجلس تا پایان سال اشاره کرد و گفت: این لایحه می تواند به منشا تقویت منابع مالی و اداری شهرداری ها و دهیاری ها تبدیل شود.

وی گفت: اعتبارات تخیصص یافته امسال به شهرداری های کشور 60 هزار میلیارد تومان بوده است.

خندان دل همچنین به وضعیت نامطلوب آسفالت معابر عمومی اشاره داشت و اظهار امیدواری کرد با اختصاص سه میلیون تن قیر یارانه ای به دستگاه های اجرایی، بخشی از این آسفالت نامطلوب توسط شهرداری ها اصلاح شود.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه سرانه فضای سبز در شهر زاهدان برخلاف دیگر مناطق کشور زیر یک مترمربع برای هر نفر است، تاکید کرد: بخشی از مشکلات عدم توسعه فضای سبز شهر زاهدان ناشی از کمبود آب و گرمای شدید است.

وی درباره پرداخت مطالبات دستگاه های اجرایی به شهرداری ها گفت: برای پرداخت این مطالبات مبلغ 2 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال آینده به دستگاه های اجرایی اعتبار تخصیص یافته تا مطالبات شهرداری ها از دستگاه های اجرایی به صورت تهاتری پرداخت شود.

______________________

تهیه و تدوین : بهار ج.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بهار عمر خواه ای دل وگرنه اين چمن هر سال ««« »»» چو نسرين صد گل آرد بار و چون بلبل هزار آردنیروی انسانی فعلی شهرداری های کشور ۵ برابر نیاز و حد مجاز است


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : بهار ج.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : نیروی , مجاز

مطالب مرتبط