نیمی از جمعیت گاوی استان سمنان ضد تب برفکی واکسینه شد

نیمی از جمعیت گاوی استان سمنان ضد تب برفکی واکسینه شد

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از واکسینه شدن نیمی از جمعیت گاوی در استان سمنان ضد بیماری تب برفکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمد سعیدی عصر امروز در نشست با جمعی از دامپزشکان استان سمنان در سالن جلسات این اداره کل اظهار داشت: پوشش واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت گاوی در استان بسیار مطلوب بوده و بیش از 50 درصد جمعیت گاوی علیه این بیماری واکسینه شدند.

وی از آغاز عملیات واکسیناسیون ضدبیماری تب برفکی در استان خبر داد و گفت: عملیات واکسیناسیون ضد بیماری تب برفکی در استان در روزهای اخیر آغاز شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان خاطرنشان کرد: واکسیناسیون صددرصدی جمعیت دام های سنگین استان سمنان ضد بیماری تب برفکی در برنامه اداره کل دامپزشکی استان سمنان است.

سعیدی اضافه کرد: دست یابی به این هدف مهم نیازمند همکاری مدیران و دامداران استان سمنان است.

وی خواستار همکاری دامداران استان سمنان در این راستا شد و گفت: در صورت همکاری می توان از بروز این بیماری در جمعیت دام سنگین استان سمنان جلوگیری کرد.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با اشاره به اینکه احتمال شیوع بیماری تب برفکی در صورت عدم واکسیناسیون برخی از دام های این استان افزایش می یابد از دامداران این استان خواست تا به منظور واکسیناسیون دام های خود در مهلت تعیین شده به مراکز بخش غیردولتی مایه کوبی مراجعه کنند.

کلاس توجیهی بازرسی و بهداشت گوشت در شهرستان میامی برگزار شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان میامی گفت: کلاس آموزشی اصول بازرسی و بهداشت گوشت برای قصابان و فروشندگان گوشت مرغ شهرستان میامی در محل اداره دامپزشکی میامی به وسیله کارشناسان مجرب این اداره برگزار شد.

مجتبی گلی با اعلام این خبر افزود: کلاس آموزشی اصول بازرسی و بهداشت گوشت برای قصابان و فروشندگان گوشت مرغ شهرستان میامی در محل اداره دامپزشکی میامی به وسیله کارشناسان مجرب این اداره برگزار شد.

وی در ادامه گفت: با توجه به اهمیت آموزش اصول بازرسی و بهداشت گوشت به قصابان و فروشندگان گوشت مرغ به عنوان اولین خط درگیر در حفظ و ارتقای گوشت قرمز و مرغ عرضه شده در سطح شهرستان اهمیت برگزاری کلاس آموزشی بیش ازپیش محسوس است.

گلی در پایان از عموم شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی همچنین عرضه گوشت فاقد کیفیت و بهداشت مطلوب با تماس با اداره دامپزشکی شهرستان خود و یا سامانه 1512 اداره کل دامپزشکی استان سمنان اطلاع رسانی کنند.

روند اجرای تفاهم نامه میان اداره کل دامپزشکی استان سمنان و دانشگاه سمنان بررسی شد

با توجه به گذشت یک سال از تفاهم نامه فی مابین اداره کل دامپزشکی و دانشگاه سمنان، به منظور بازبینی و بازنگری مفاد آن جلسه ای با حضور ریاست دانشکده دامپزشکی و معاون پژوهشی به عنوان نمایندگان دانشگاه سمنان، مدیرکل و معاون سلامت اداره کل دامپزشکی تشکیل شد.

با توجه به گذشت یک سال از تفاهم نامه فی مابین اداره کل دامپزشکی و دانشگاه سمنان، به منظور بازبینی و بازنگری مفاد آن جلسه ای با حضور رئیس دانشکده دامپزشکی و معاون پژوهشی به عنوان نمایندگان دانشگاه سمنان، مدیرکل و معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان سمنان تشکیل شد.

رئیس دانشکده دامپزشکی سمنان از همکاری اداره کل در جهت کاربردی کردن آموزش به منظور اثربخشی آن تشکر کردند و اعلام آمادگی نمودند مراحل آموزش را به نحوی برنامه ریزی کنند که نیاز بخش اجرا را برطرف کند.

محمد سعیدی مدیرکل دامپزشکی استان سمنان نیز ارتباط بخش اجرا با مراکز آموزشی را در رفع مشکلات و چالش های موجود بخش تولید بسیار تأثیرگذار دانستند و برگزاری دوره های مهارتی در حوزه بهداشت عمومی و مواد غذائی با همکاری دانشکده را خواستار شدند.

در پایان بندهای تفاهم نامه مورد بازبینی قرارگرفته و بر عملیاتی نمودن آن تأکید شد.

جلسه پدافند غیرعامل در اداره کل دامپزشکی استان سمنان برگزار شد

مسئول پدافند غیرعامل اداره کل دامپزشکی استان سمنان از برگزاری جلسه پدافند غیرعامل این اداره کل خبر داد.

محمد مصطفی قادری افزود: جلسه فوق با هدف تشریح اهمیت و ضرورت پدافند غیرعامل، ارائه پیشنهاد ها و تبیین برنامه های هفته پدافند غیرعامل با حضور مدیرکل دامپزشکی، معاونت سلامت، معاونت توسعه، حراست و روابط عمومی تشکیل شد.

وی گفت: در این جلسه علاوه بر پیشنهاد تشکیل کمیته داخلی پدافند غیرعامل در اداره کل، درباره اهمیت نقش پدافند غیرعامل و لزوم اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم جامعه به ویژه در حوزه تهدیدات پدافندی دامپزشکی به صورت فصلی بحث و تبادل نظر شد.

مسئول پدافند غیرعامل اداره کل دامپزشکی استان سمنان از تصویب تعدادی مصوبه در راستای اجرای قوانین در حوزه پدافند غیرعامل در این اداره کل خبر داد.

****براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد****

نگارش از: سميرا د.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ما جفا از تو نديديم و تو خود نپسندی ««« »»» آن چه در مذهب ارباب طريقت نبودنیمی از جمعیت گاوی استان سمنان ضد تب برفکی واکسینه شد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : سميرا د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : گاوی , نیمی , واکسینه , برفکی

مطالب مرتبط