فرش هایی خوشگل به رنگ طبیعت!+عکس ها و تصاویر

قالی هایی زیبا به رنگ طبیعت!+تصاویر

قالی 

فرش در کشورمان قدمتی ۴۰۰۰ساله دارد و بیش از هر هنری به تخیل و خلاقیت نیاز دارد. به روایتی؛ خاستگاه آن نیز در روستاهای فراهان اراک است.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

گروه فرش فراهان در طول شش دهه فعالیت خود کوشیده است با رنگها و مواد اولیه ای همچون پشم دست ریس و ابریشم طبیعی که هدایایی از دل طبیعت هستند، فرشهایی ماندگار تولید کند.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس قالی هایی خوشگل به رنگ طبیعت!+تصاویر

این گروه فعالیت های تجاری و تولیدی خود را در دهه 1330 شمسی آغاز کرد. حاج روح الله فراهانی، در آن سالها بنایی را پایه قرار دهی کرد که بعد از 60 سال، در مسیری که همواره پر از معضلات و تهدید های مختلف بوده است مستحکم و توانا به حرکت خود ادامه داده و این راه توسط حاج احمد فراهانی در سالهای بعد ادامه کشف کرد.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس قالی هایی خوشگل به رنگ طبیعت!+تصاویر

با این که این روزها فرش های خودروای به خاطر قیمت کمتر در بازار و منازل جولان می دهند و فرش کلاسیک ایرانی را که روزی هر خانه ای چه تهیدست و چه غنی از آن بی بهره عدم را به گوشه رینگ برده است، با اینحال حاج حسن و حسین فراهانی تنها وبدون حمایت بیرونی از این میراث ملی، با قدرت در این مسیر گام برمی دارند. از ویژگی های منحصر این تولیدات، استفاده کامل از رنگ های گیاهی خالص در فرش هاست.

تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس قالی هایی خوشگل به رنگ طبیعت!+تصاویر

تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس قالی هایی خوشگل به رنگ طبیعت!+تصاویر

فارس

______________________

گردآوری از: شهباز ق.

مطالب جالب و شگفت انگیز در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که در طرز غزل نکته به حافظ آموخت ««« »»» يار شيرين سخن نادره گفتار من استفرش هایی خوشگل به رنگ طبیعت!+عکس ها و تصاویر


TT / 58 --- TP / 25%

گردآوری شده توسط : شهباز ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : یویژه ها
برچسب ها : قالی

مطالب مرتبط