هجوم گردشگران اسرائیلی به شبه جزیره سینای مصر

هجوم گردشگران اسرائیلی به شبه جزیره سینای مصر

یک روزنامه صهیونیستی از افزایش گیرا روند سفر گردشگران اسرائیلی به شبه جزیره سینا در مصر گزارش کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، روزنامه صهیونیستی «معاریو» در شماره امروز (چهارشنبه) خود از افزایش سفر گردشگران اسرائیلی به منطقه شبه جزیره «سینا» در کشور مصر گزارش کرد.

معاریو در این خصوص نوشت: حتی افزایش روند تهدیدات و خطرهای امنیتی نیز قادر نبود مانع سفر گردشگران اسرائیلی به شبه جزیره سینا برای بهره بردن از سواحل سینا شود، چون آنها به خوبی آگاهی میدارند، مخارج چنین مسافرتی برای آنها در سواحل بندر «ایلات» چه مقدار قیمتی به پایان رسانده خواهد شد.

پایگاه خبری «نبأ پرس» مینگارد: این روزنامه صهیونیستی در ادامه گزارش خود از افزایش روند سفر گردشگران اسرائیلی به صحرای سینا اضافه میکند: علی رغم هشدارهای بی شمار و مکرری که در گذرگاه مرزی طابا درباره وخامت اوضاع امنیتی در شبه جزیره سینا به گردشگران داده می شود، اما نشانی از ناامنی به خصوص بعد از ورود به خاک مصر دیده نمیشود و همین ایجاب کرده تا گردشگران یهودی و عرب بسیاری به سینا سفر کنند.

به نگاشته معاریو براساس آمار مجلسی وزارت مهاجرت و اسکان اسرائیل درحالی که تا دو قبل شمار گردشگران اسرائیلی در سینا بالغ بر حدود 4 هزار نفر می شد، تنها ظرف هفته گذشته حدود 7 هزار اسرائیلی از گذرگاه طابا وارد خاک شبه جزیره سینا شدند تا چندین روزی را در سواحل سینا به استراحت و تفریح سپری کنند.

مقصد گردشگران اسرائیلی در شبه جزیره سینا شهر ساحلی «شرم الشیخ» در دماغه شبه جزیره سینا بر کرانه دریای سرخ است.

اصلی ترین حادثه امنیتی که این منطقه شاهد آن بود، سقوط هواپیمای مسافربری روسی ایرباس 321 بود که 23 دقیقه بعد از آن که از شرم الشیخ به مقصد سن پترزبورگ روسیه اوج گرفت، در شبه جزیره سینا مصر سقوط کرد و تمامی 224 سرنشین آن کشته شدند.

رسانه های مصر از فعالیت گروهک تروریستی داعش در این شبه جزیره و دخالت این گروه در ناامنی های این منطقه گزارش میکنند.

*پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود*

تهیه از: مرواريد ض.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دردم از يار است و درمان نيز هم ««« »»» دل فدای او شد و جان نيز همهجوم گردشگران اسرائیلی به شبه جزیره سینای مصر


TT / 56 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : مرواريد ض.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : هجوم
برچسب ها : اسرائیلی , گردشگران , جزیره , سینای

مطالب مرتبط