۲ هزار دانشجوی همدان به اردوهای راهیان نور جنوب اعزام می شوند

۲ هزار دانشجوی همدان به اردوهای راهیان نور جنوب اعزام می شوند

فرمانده بسیج دانشجوی همدان گفت: امسال نزدیک ۲۰۰۰ نفر از دانشجویان استان به اردوهای راهیان نور جنوب اعزام می‌شوند.

طیب فریادرس در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با تشریح برنامه های این نهاد در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: امسال نزدیک 2000 نفر از دانشجویان استان به اردوهای راهیان نور جنوب اعزام می شوند که امیدواریم این تعداد با توجه به اعزام 3200 نفر از دانشجویان در سال گذشته با حمایت دانشگاه ها افزایش یابد.

وی با بیان اینکه بیشتر کاروان های راهیان نور دانشجویی به مناطق جنوب اعزام می شوند گفت: اگر چه این اردوها در اسفند ماه برگزار می شود اما در محرم امسال نیز کاروانی متشکل از 80 نفر از مسئولان پایگاه های بسیج دانشجویی خواهر استان و یک تیم 90 نفره از دانشگاه ملی ملایر به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.

فرمانده بسیج دانشجویی همدان درباره کرسی های آزاداندیشی نیز بیان کرد: با توجه به اینکه در سال آینده انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم فضا و محتوای کرسی های آزاداندیشی دانشجویی نیز با توجه به این موضوع برگزار می شود.

وی افزود: هدف بسیج دانشجویی از برگزاری کرسی های آزاداندیشی کمک به رشد عقلانیت سیاسی دانشجویان خارج کردن آنها از فضای دو قطبی سیاسی و افزایش بصیرت انقلابی در این افراد است.

فریادرس با تأکید بر اینکه بسیج دانشجوی نهادی فراجناحی است تصریح کرد: بسیج دنبال کننده انقلاب و ارزش های اسلامی است و به همین دلیل به هیچ حزب و جناحی وابسته نبوده و به دنبال ایجاد گفتمان انقلاب اسلامی در جامعه است تا همه جناح ها بتوانند خود را با آن تطبیق دهند.

وی با اشاره به اینکه کرسی های آزاداندیشی با فرا رسیدن 13 آبان، روز دانشجو و 9 دی حال و هوای خاص تری پیدا می کنند اظهار داشت: ما علاوه بر کرسی های آزاداندیشی به دنبال برگزاری همایش های مختلف با حضور سخنرانان کشوری نیز هستیم که جزئیات آن در آینده اطلاع رسانی می شود.

فرمانده بسیج دانشجوی همدان جهاد کبیر، نفوذ، استکبارستیزی، تبیین ولایت، قیام عاشورا و عبرت های آن، انقلابی بودن و انقلابی ماندن، اقتصاد مقاومتی، جریان شناسی انقلاب اسلامی، نقش آمریکا در منطقه و غیره را از جمله مهمترین سر فصل های محتوائی کرسی های آزاداندیشی دانست و گفت: این مباحث با محوریت گفتمان انقلاب اسلامی از نگاه امام (ره) و مقام معظم رهبری مطرح می شوند.

وی درباره فعالیت های بسیج دانشجویی در حوزه اقتصای مقاومتی نیز عنوان کرد: در حال حاضر در دانشگاه های استان، گروه هایی برای بررسی اقتصاد مقاومتی با رویکرد استانی و به منظور تبیین آن و بررسی مشکلات اقتصادی استان تشکیل شده است که علاوه بر آن نیز چند کرسی آزاداندیشی با حضور اساتید مورد نظر در این حوزه برگزار می شود.

فریادرس اعزام کاروان های دانشجویی در اربعین حسینی را از دیگر برنامه های این نهاد برشمرد و افزود: سال گذشته با همکاری و پیگیری بسیج دانشجویی 400 تن از دانشجویان به کربلا مشرف شدند که امسال نیز پیگیر آن هستیم تا با برطرف کردن مشکلات دانشجویان آقا، کاروانی برای زیارت اربعین به کربلا اعزام شود.

وی گفت: علاوه بر فعالیت و مشارکت بسیج دانشجویی در موکب کشوری اربعین که قرار است در عراق برپا شود در صورت همکاری دانشگاه ها نیز موکبی در مسیر تردد زائران حسینی برای پذیرایی از آنها در سطح استان برپا می شود.

فرمانده بسیج دانشجویی از برگزاری کنگره شهدای دانشجو در همدان خبر داد و اظهار داشت: همدان دارای 150 شهید دانشجو است که کنگره بزرگداشت این شهدا با ریاست دانشگاه بوعلی سینا و دبیری بسیج دانشجوی همدان در اسفند ماه امسال برگزار می شود.

وی افزود: برگزاری جشنواره عکس، جشنواره های ادبی- ورزشی، برگزاری یادواره های مختلف در سطح دانشگاه های استان، سرکشی به خانواده شهدا و رونمایی از کتاب و محصولات فرهنگی از دیگر برنامه هایی است که قبل از برگزاری این کنگره انجام می شود.

___________________________________

گردآوری از: شايگان ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اگر بر من نبخشايی پشيمانی خوری آخر ««« »»» به خاطر دار اين معنی که در خدمت کجا گفتيم۲ هزار دانشجوی همدان به اردوهای راهیان نور جنوب اعزام می شوند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : شايگان ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : جنوب , اردوهای

مطالب مرتبط